Personeel Brussels Airlines wil volgende week drie dagen staken
BRUSSEL (ANP) - Wie volgende week met de Belgische nationale vliegmaatschappij Brussels Airlines wil vliegen moet bedacht zijn op hinder. Het vliegend personeel van de luchtvaartmaatschappij wil donderdag, vrijdag en zaterdag staken. Maandag komt het vliegverkeer waarschijnlijk ook al in de knel door vakbondsacties op Brussels Airport, de thuishaven van Brussels Airlines in Zaventem.
Volgende week donderdag, vrijdag en zaterdag staan 525 vluchten gepland, laat de maatschappij weten. Hoeveel daarvan geannuleerd moeten worden is nog onduidelijk, laat een woordvoerster weten.
De vakbonden van het cabinepersoneel en van de piloten van Brussels Airlines waren nog in gesprek met hun werkgever, maar verwachten daar weinig van. Ze zetten de staking naar eigen zeggen sowieso door. Ze zien niets in de premie die het bedrijf zou hebben aangeboden. Dat helpt volgens hen de werkdruk niet verlichten, hun belangrijkste grief. De directie van de vliegmaatschappij wijst erop dat het bedrijf verlies maakt en zich weinig kan veroorloven omdat het door de Belgische overheid door de coronacrisis is geholpen.
Drukke zomer
De driedaagse staking komt op de drempel van de drukke zomer, op een moment dat veel vliegvelden en vliegmaatschappijen het al nauwelijks kunnen bolwerken. Het aantal reizigers is door het wegvallen van de coronabeperkingen weer fors toegenomen, terwijl er tegelijkertijd een schreeuwend personeelstekort is.
Brussels Airlines kondigde vorige week aan komende zomer 148 vluchten te schrappen om zijn overbelaste piloten, stewards en stewardessen tegemoet te komen. Ook zijn volgens het bedrijf 225 extra cabinemedewerkers aangenomen en is hun takenpakket aangepast. Maar dat was voor het personeel niet genoeg.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag omlaag gegaan door de aanhoudende oorlog van de Verenigde Staten en Israël tegen Iran. De dreiging van Teheran om elk schip aan te vallen dat de Straat van Hormuz probeert te passeren, in combinatie met de productiestops van verschillende olie- en gasproducenten in het Midden-Oosten, heeft de wereldwijde scheepvaarttarieven opgedreven en de prijzen van ruwe olie en aardgas flink doen stijgen.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Meer dan 12.300 vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten zijn tot nu toe al geannuleerd als gevolg van de oorlog in Iran en de onrust in de regio, meldt Bloomberg op basis van luchtvaartwebsite Flightradar24.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n drieduizend rijksambtenaren hebben dinsdag in Den Haag gedemonstreerd tegen het uitblijven van loonsverhogingen en inflatiecorrectie in de nieuwe cao. Vakbond FNV kondigde daar een volgende, grotere actie aan. Samen met de andere vakbonden organiseert de FNV op 14 april een nieuwe landelijke staking tegen de zogeheten nullijn.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse reisorganisaties hebben vooralsnog weinig kunnen doen om gestrande reizigers in het Midden-Oosten terug te halen naar huis. Door aanvallen van Iran op omliggende landen die Amerikaanse bases huisvesten, is amper vliegverkeer mogelijk.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) staat klaar om de wereldwijde oliemarkt te stabiliseren in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens documenten die zijn ingezien door persbureau Bloomberg hebben de leden van het IEA meer dan 1 miljard vaten olie aan noodreserves beschikbaar.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Etihad Airways schort zijn vluchten vanuit en naar Abu Dhabi voor langere tijd op door de oorlog in Iran. Tot zeker donderdagmiddag vliegt de Emiraatse luchtvaartmaatschappij in principe niet, meldt het bedrijf op X. Eerder werd bekend dat Etihad zijn reguliere vluchten van en naar Abu Dhabi tot zeker woensdagmiddag niet uitvoert.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De schepen die vastzitten in de Perzische Golf door de oorlog tussen de VS/Israël en Iran hebben voorlopig nog voldoende voedsel en drinkwater aan boord. "Voor nu zien we geen redenen tot zorg", zegt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR). De vereniging houdt de situatie "nauwlettend in de gaten en blijft in contact met de schepen in de regio".
4 uur geleden