Personeel Brussels Airlines wil volgende week drie dagen staken
BRUSSEL (ANP) - Wie volgende week met de Belgische nationale vliegmaatschappij Brussels Airlines wil vliegen moet bedacht zijn op hinder. Het vliegend personeel van de luchtvaartmaatschappij wil donderdag, vrijdag en zaterdag staken. Maandag komt het vliegverkeer waarschijnlijk ook al in de knel door vakbondsacties op Brussels Airport, de thuishaven van Brussels Airlines in Zaventem.
Volgende week donderdag, vrijdag en zaterdag staan 525 vluchten gepland, laat de maatschappij weten. Hoeveel daarvan geannuleerd moeten worden is nog onduidelijk, laat een woordvoerster weten.
De vakbonden van het cabinepersoneel en van de piloten van Brussels Airlines waren nog in gesprek met hun werkgever, maar verwachten daar weinig van. Ze zetten de staking naar eigen zeggen sowieso door. Ze zien niets in de premie die het bedrijf zou hebben aangeboden. Dat helpt volgens hen de werkdruk niet verlichten, hun belangrijkste grief. De directie van de vliegmaatschappij wijst erop dat het bedrijf verlies maakt en zich weinig kan veroorloven omdat het door de Belgische overheid door de coronacrisis is geholpen.
Drukke zomer
De driedaagse staking komt op de drempel van de drukke zomer, op een moment dat veel vliegvelden en vliegmaatschappijen het al nauwelijks kunnen bolwerken. Het aantal reizigers is door het wegvallen van de coronabeperkingen weer fors toegenomen, terwijl er tegelijkertijd een schreeuwend personeelstekort is.
Brussels Airlines kondigde vorige week aan komende zomer 148 vluchten te schrappen om zijn overbelaste piloten, stewards en stewardessen tegemoet te komen. Ook zijn volgens het bedrijf 225 extra cabinemedewerkers aangenomen en is hun takenpakket aangepast. Maar dat was voor het personeel niet genoeg.
Meer uit Financieel
SAN DIEGO (ANP) - Onderzoekers van het Nederlandse technologiebedrijf ASML zeggen dat ze een doorbraak hebben bereikt waardoor hun chipmachines aanzienlijk krachtiger kunnen worden gemaakt. Door de lichtbron in de geavanceerde EUV-machines te verbeteren, kunnen er tegen het einde van dit decennium tot wel 50 procent meer chips worden gemaakt. Dat zegt Michael Purvis, een toptechnoloog bij ASML, in een gesprek met persbureau Reuters.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op de beurzen in New York namen maandag een afwachtende houding aan bij het begin van de handel. Dat kwam door de toegenomen onzekerheid rond het Amerikaanse handelsbeleid. Vrijdag veerde Wall Street nog op nadat het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig had verklaard. Trump kondigde daarop meteen een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent. Ook waarschuwde hij dat er de komende maanden nog meer heffingen zouden volgen.
47 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement heeft een stemming over de handelsdeal met de Verenigde Staten opnieuw uitgesteld. Dit vanwege nieuwe importheffingen die de VS dit weekend aankondigden nadat eerder heffingen waren verboden door het Amerikaanse Hooggerechtshof. De betekenis daarvan voor de handelsdeal is nog onduidelijk, waardoor de commissie een geplande stemming over een deel van de handelsdeal uitstelt.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De kosten van de wederopbouw van Oekraïne zijn bijna vier jaar na de inval van Rusland opgelopen tot 588 miljard dollar. Dat meldt de Wereldbank maandag in een rapport, in samenwerking met de Oekraïense regering, de Verenigde Naties en de Europese Commissie. Het bedrag is ruim 12 procent hoger dan een jaar geleden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Handelschef van de Europese Commissie Maroš Šefčovič komt maandag bijeen met de handelsministers van de G7-landen om de nieuwe Amerikaanse importheffingen te bespreken. President Donald Trump legde afgelopen weekend wereldwijde tarieven van 15 procent op, na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof op vrijdag. Dat leidde tot nieuwe onzekerheid.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Met zijn uitspraak over de importheffingen van de regering-Trump heeft het Amerikaanse Hooggerechtshof "per ongeluk en onbewust" Donald Trump meer macht gegeven. Dat schrijft de Amerikaanse president op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het hof doorkruiste vrijdag een groot deel van de door de VS ingestelde importheffingen tegen andere landen. Volgens het hof waren die keuzes in sommige gevallen onwettig.
3 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Tegenvallende testresultaten van een nieuw afslankmedicijn van het Deense Novo Nordisk hebben tot een forse koersdaling op de beurs in Kopenhagen geleid. Het aandeel van de farmaceut zakte maandag tot bijna 17 procent.
3 uur geleden