Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel Brussels Airlines dreigt met staking

Personeel Brussels Airlines dreigt met staking

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Personeel van Brussels Airlines gaat mogelijk staken. De vakbonden konden het met de leiding van de Belgische luchtvaartmaatschappij niet eens worden over maatregelen die moeten worden genomen om de werkdruk te verlichten. Er werd wel toegezegd om nieuwe mensen aan te nemen, maar de aanwas van twintig medewerkers is volgens de bonden niet voldoende. Overleg tussen de partijen vorige week leverde niets op.

Sinds het begin van de zomerperiode staat het personeel volgens de bonden onder grote druk. "Dit na een lange periode van werkloosheid, waardoor hun koopkracht drastisch is gedaald", aldus de bonden. Daarbij zou de directie van Brussels Airlines weigeren om te onderhandelen over structurele oplossingen voor de verbetering van de cao's.

Pas na het raadplegen van de achterban door de vakbonden zal duidelijk worden of en welke acties er komen. Volgens de bonden is het ook aan Lufthansa om zijn verantwoordelijkheid te nemen. Eventuele acties kunnen vanaf 26 augustus plaatsvinden. Volgens de bonden is het niet de bedoeling dat reizigers worden geraakt.

De directie van Brussels Airlines liet eerder al weten het overleg te willen voortzetten om tot oplossingen te komen. De maatschappij zegt elke sociale actie die klanten schade toebrengt, de werklast van andere personeelsleden beïnvloedt en de vooruitgang van het bedrijf en de financiële stabiliteit ervan in gevaar brengt te veroordelen.

Meer uit Financieel

CBS: Gemiddelde huurstijging daalt naar 4,4 procent

DEN HAAG (ANP) - De huurprijzen zijn dit jaar gestegen in juli, maar de stijging is lager dan de afgelopen twee jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Huurwoningen zijn in deze maand gemiddeld 4,4 procent in prijs gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder.

28 minuten geleden
Brazilië bezorgd over Europese importstop Braziliaans vlees

BRASILIA (ANP) - Brazilië heeft donderdag zijn "diepe bezorgdheid" geuit op de eerste dag van de opschorting van de invoer van Braziliaans pluimvee, rundvlees en andere dierlijke producten door de Europese Unie. De Europese Commissie verwijt Brazilië dat het onvoldoende garanties heeft geboden dat zijn producten voldoen aan de Europese regels tegen het misbruik van antibiotica in de veeteelt.

3 uur geleden
Wall Street fors hoger, lingeriemerk Victoria's Secret onderuit

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met flinke koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de plussen van een dag eerder. Het sentiment op Wall Street kreeg steun van opmerkingen van een bestuurder van de Amerikaanse centrale bank. Daarnaast waren er nog verschillende grote bedrijven met kwartaalcijfers, waaronder lingeriemerk Victoria's Secret dat stevig daalde.

8 uur geleden
Raad van toezicht Volkswagen steunt grote herstructurering

WOLFSBURG (ANP) - De raad van toezicht van Volkswagen steunt de plannen voor een omvangrijke herstructurering van de Duitse autobouwer waarbij nog eens 50.000 banen kunnen verdwijnen en vier Duitse fabrieken gesloten kunnen worden. De raad stemde donderdagavond unaniem in met die plannen van topman Oliver Blume die eerder al bekend waren gemaakt.

9 uur geleden
SpaceX en Blue Origin schrappen komst naar ruimtevaarttop Parijs

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ruimtevaartbedrijven SpaceX en Blue Origin schrappen hun komst naar een ruimtevaarttop in Parijs volgende week. Dat meldt het Franse ministerie dat verantwoordelijk is voor ruimtevaart. Ook de Amerikaanse bedrijven Stoke Space en Starcloud hebben afgezegd.

11 uur geleden
AEX-index sluit met kleine winst, olieprijzen lopen weer op

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst gesloten. Beleggers keken onder meer naar het verdere herstel op Wall Street. De Amerikaanse beurzen doorbraken woensdag een verliesreeks van drie dagen en openden donderdag hoger. Dat was het gevolg van een kortstondige daling van de olieprijzen en teruglopende rentes op obligatiemarkten.

13 uur geleden
Groei Franse economie lager door extreme hitte en droogte

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De groei van de Franse economie zal dit jaar lager uitvallen door de extreme hitte en droogte van afgelopen zomer, waarin de landbouw schade opliep door tegenvallende oogsten. Dat zegt het Franse ministerie van Financiën op basis van een voorlopige schatting.

13 uur geleden