Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel brouwerij Hoegaarden staakt na ontslag medewerker

Personeel brouwerij Hoegaarden staakt na ontslag medewerker

HOEGAARDEN (ANP/BELGA) - Personeel van de brouwerij van bierconcern AB InBev in het Belgische Hoegaarden, bekend van het gelijknamige bier, staakt. Volgens de Belgische vakbonden ACV en ABVV brak de staking dinsdag spontaan uit nadat een medewerkster die 35 jaar in dienst was, was ontslagen.

Het gaat om de directiesecretaresse en ook vertrouwenspersoon binnen het bedrijf. Volgens Belgische media verdween haar functie om budgettaire redenen. Maar dat is slecht gevallen bij andere medewerkers. Ongeveer 150 van de 215 werknemers legden dinsdag het werk neer om hun solidariteit te betuigen, zeggen de bonden. Datzelfde aantal medewerkers zou woensdag ook niet aan de slag zijn gegaan.

Volgens de bonden heeft nog geen overleg met de directie plaatsgevonden. "We blijven openstaan voor een gesprek", stelt ACV-secretaris Sander Mouton. "We vrezen dat de directie niet meer aan tafel zal willen gaan, en dat ze het probleem gewoon zal uitzitten." Pieter Van Der Elst, secretaris bij ABVV, hoopt ook nog op een dialoog. "Het is afwachten wat de dag brengt."

De directie van AB InBev, een grote rivaal van het Nederlandse Heineken, heeft in een korte schriftelijke reactie aan het Belgische persbureau Belga laten weten de staking te betreuren. De actie zou nog niet voor leveringsproblemen zorgen. "We evalueren de impact. Er is geen invloed op de toelevering van onze klanten", aldus 's werelds grootste bierbrouwer.

Meer uit Financieel

Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten.

8 minuten geleden
ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

2 uur geleden
Trump dreigt Fed-baas na einde van zijn termijn uit Fed te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.

2 uur geleden
AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

3 uur geleden
Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

3 uur geleden
Beleggers op Wall Street voorzichtig na recente aandelenrally

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.

3 uur geleden
Europees Parlement eens over hogere meerjarenbegroting EU

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.

4 uur geleden