Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel brouwerij Hoegaarden staakt na ontslag medewerker

Personeel brouwerij Hoegaarden staakt na ontslag medewerker

HOEGAARDEN (ANP/BELGA) - Personeel van de brouwerij van bierconcern AB InBev in het Belgische Hoegaarden, bekend van het gelijknamige bier, staakt. Volgens de Belgische vakbonden ACV en ABVV brak de staking dinsdag spontaan uit nadat een medewerkster die 35 jaar in dienst was, was ontslagen.

Het gaat om de directiesecretaresse en ook vertrouwenspersoon binnen het bedrijf. Volgens Belgische media verdween haar functie om budgettaire redenen. Maar dat is slecht gevallen bij andere medewerkers. Ongeveer 150 van de 215 werknemers legden dinsdag het werk neer om hun solidariteit te betuigen, zeggen de bonden. Datzelfde aantal medewerkers zou woensdag ook niet aan de slag zijn gegaan.

Volgens de bonden heeft nog geen overleg met de directie plaatsgevonden. "We blijven openstaan voor een gesprek", stelt ACV-secretaris Sander Mouton. "We vrezen dat de directie niet meer aan tafel zal willen gaan, en dat ze het probleem gewoon zal uitzitten." Pieter Van Der Elst, secretaris bij ABVV, hoopt ook nog op een dialoog. "Het is afwachten wat de dag brengt."

De directie van AB InBev, een grote rivaal van het Nederlandse Heineken, heeft in een korte schriftelijke reactie aan het Belgische persbureau Belga laten weten de staking te betreuren. De actie zou nog niet voor leveringsproblemen zorgen. "We evalueren de impact. Er is geen invloed op de toelevering van onze klanten", aldus 's werelds grootste bierbrouwer.

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

6 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

8 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

9 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

10 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

11 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

11 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

12 uur geleden