Personeel brouwerij Hoegaarden staakt na ontslag medewerker
HOEGAARDEN (ANP/BELGA) - Personeel van de brouwerij van bierconcern AB InBev in het Belgische Hoegaarden, bekend van het gelijknamige bier, staakt. Volgens de Belgische vakbonden ACV en ABVV brak de staking dinsdag spontaan uit nadat een medewerkster die 35 jaar in dienst was, was ontslagen.
Het gaat om de directiesecretaresse en ook vertrouwenspersoon binnen het bedrijf. Volgens Belgische media verdween haar functie om budgettaire redenen. Maar dat is slecht gevallen bij andere medewerkers. Ongeveer 150 van de 215 werknemers legden dinsdag het werk neer om hun solidariteit te betuigen, zeggen de bonden. Datzelfde aantal medewerkers zou woensdag ook niet aan de slag zijn gegaan.
Volgens de bonden heeft nog geen overleg met de directie plaatsgevonden. "We blijven openstaan voor een gesprek", stelt ACV-secretaris Sander Mouton. "We vrezen dat de directie niet meer aan tafel zal willen gaan, en dat ze het probleem gewoon zal uitzitten." Pieter Van Der Elst, secretaris bij ABVV, hoopt ook nog op een dialoog. "Het is afwachten wat de dag brengt."
De directie van AB InBev, een grote rivaal van het Nederlandse Heineken, heeft in een korte schriftelijke reactie aan het Belgische persbureau Belga laten weten de staking te betreuren. De actie zou nog niet voor leveringsproblemen zorgen. "We evalueren de impact. Er is geen invloed op de toelevering van onze klanten", aldus 's werelds grootste bierbrouwer.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag gemengd gesloten. Beleggers op Wall Street leken een pas op de plaats te maken. Dinsdag sloten de Dow-Jonesindex en de S&P 500-index nog op nieuwe recordslotstanden.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten versoepelen "selectief" de oliesancties om de wereldwijde verkoop mogelijk te maken. Dit meldt het Amerikaanse ministerie van Energie woensdag. Het is niet duidelijk om welke sancties het precies gaat.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Importeurs van kunstmeststoffen ammoniak en ureum krijgen van Brussel een tijdelijke uitzondering op het betalen van importtarieven en een CO2-belasting. Dat zei handelschef Maroš Šefčovič na overleg met EU-landbouwministers.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic hervat de bezorgingen van bestelde boodschappen donderdagochtend. Woensdag schrapte Picnic alle bezorgingen, omdat het vanwege het winterse weer onverantwoord was om de weg op te gaan.
6 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de verkoop van tickets tijdelijk stopgezet. Daarmee wil de luchtvaartmaatschappij ervoor zorgen dat zoveel mogelijk stoelen in vliegtuigen beschikbaar zijn om op Schiphol gestrande reizigers naar hun bestemming te brengen. Daarvoor zet KLM ook grotere toestellen in.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is woensdag flink lager gesloten. Daarmee is de graadmeter verder verwijderd van de grens van 1000 punten, nadat de AEX dinsdag nog een nieuw record had bereikt. Vooral de koers van postkluisjesbedrijf InPost (min 5,9 procent) drukte op de stemming.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR) - De regering van China heeft een aantal technologiebedrijven in het land verzocht bestellingen van H200-chips bij het Amerikaanse Nvidia stop te zetten. Dat meldt het nieuwsmedium voor de techsector The Information op basis van ingewijden. Beijing wil de bedrijven mogelijk verplichten Chinese chips voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie te kopen.
7 uur geleden