Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel Boeing krijgt vrijwillige vertrekregeling

Personeel Boeing krijgt vrijwillige vertrekregeling

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft personeelsleden een vrijwillige vertrekregeling aangeboden. Dat deed de Amerikaanse vliegtuigbouwer met 161.000 medewerkers donderdag in een boodschap aan zijn werknemers. Boeing hoopt op die manier snel kosten te kunnen besparen.

"Als de wereld deze pandemie te boven is gekomen, zullen onze markt en de producten en diensten die onze klanten van ons verlangen er anders uitzien", liet Boeing-topman David Calhoun zijn werknemers donderdag weten. "Het is van belang dat we ons nu gaan aanpassen aan onze nieuwe realiteit."

Vliegtuigbouwers hebben met een sterk krimpende markt te maken vanwege de coronapandemie, die de luchtvaartsector zwaar treft. Overheden over de hele wereld hebben reisrestricties ingesteld en luchtvaartmaatschappijen hebben hun schema's opgeschort en hun toestellen geparkeerd. Volgens een schatting van luchtvaartdata-analist Cirium staat 44 procent van de wereldwijde vloot aan de grond. Met Boeing ging het al slecht na het debacle rond de 737 MAX, die na enkele dodelijke ongelukken niet meer de lucht in mag. Nu heeft de Amerikaanse vliegtuigbouwer ook te maken met een instortende vraag naar toestellen als de 787 Dreamliner en de 777X.

De keuze voor een vrijwillig vertrekplan is waarschijnlijk gemaakt omdat gedwongen ontslagen tot gevolg kunnen hebben dat Boeing geen aanspraak kan maken op staatssteun. De vliegtuigbouwer liet het Amerikaanse Congres eerder weten dat de industrie zo'n 60 miljard dollar nodig zou hebben.

Boeing is een van de vele bedrijven die van personeel af wil om tijdens de coronacrisis kosten te besparen. Donderdag werd duidelijk dat in de afgelopen week 6,6 miljoen Amerikanen een werkloosheidsuitkering aanvroegen. Dat brengt het totaal van de laatste twee weken op ongeveer 10 miljoen.

Meer uit Financieel

Onderzoek: Nederlandse tuinen voor bijna helft versteend

APELDOORN (ANP) - Tuinen van woningen in Nederland zijn gemiddeld voor bijna de helft verhard met verstening en bijna een vijfde is zelfs voor meer dan driekwart versteend. Dat meldt verzekeraar Centraal Beheer in een analyse op basis van gegevens van ongeveer 5 miljoen woningen met een tuin. Centraal Beheer stelt dat een kleine vergroening van tuinen al een groot verschil kan maken bij extreem weer zoals hitte en zware regenval. Groenere tuinen kunnen beter regenwater opnemen en zorgen voor meer verkoeling.

35 minuten geleden
Beurs in Amsterdam opent fors lager na techuitverkoop in Seoul

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een fors verlies aan de dag begonnen. Veel aandacht ging uit naar bewegingen op de beurs in Seoul, waar de Zuid-Koreaanse index Kospi hard omlaagging door de uitverkoop van techaandelen. Ook op het Damrak stonden chipbedrijven onder druk. Bierbrouwer Heineken won na de aankondiging van Rafael Oliveira als nieuwe topman. Oliveira gaf eerder leiding aan koffie- en theebedrijf JDE Peet's.

48 minuten geleden
Arbodiensten: werkgevers moeten zich voorbereiden op hitte

UTRECHT (ANP) - De hoge temperaturen zorgen voor extra druk op veel werkvloeren en het is belangrijk dat werkgevers daar goed op inspelen en zich daarop voorbereiden. Dat melden de arbodiensten ArboNed en HumanCapitalCare. Zij stellen dat kleine aanpassingen al verschil kunnen maken, zoals het plannen van werkzaamheden op koelere momenten van de dag, het tijdelijk verlagen van de werkdruk of het inlassen van extra pauzes.

1 uur geleden
Heineken benoemt koffiebaas Oliveira tot nieuwe topman

AMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft Rafael Oliveira benoemd tot nieuwe topman van de bierbrouwer. Hij volgt topman Dolf van den Brink op, die in januari aankondigde te vertrekken. Oliveira is de eerste buitenstaander ooit die topman wordt van Heineken. Tot voor kort was hij de topman van koffie- en theeconcern JDE Peet's, bekend van Douwe Egberts en Pickwick.

1 uur geleden
Verzekeraars betaalden minder aan klimaatschade dan jaar eerder

DEN HAAG (ANP) - Extreem weer heeft in Nederland vorig jaar voor ruim 155 miljoen euro aan verzekerde schade gezorgd, ongeveer de helft van het bedrag een jaar eerder. Dat blijkt uit de jaarlijkse Klimaatschademonitor van het Verbond van Verzekeraars. Stormen waren in 2025 met meer dan 60 miljoen euro de grootste schadepost, gevolgd door hagelschade van ongeveer 50 miljoen euro.

2 uur geleden
Waarderingskamer: minder bezwaar tegen WOZ ondanks hogere waarden

DEN HAAG (ANP) - Er zijn minder bezwaren binnengekomen over de WOZ-waarden van woningen. Dat blijkt uit de Staat van de WOZ 2026 van de Waarderingskamer. Dit terwijl woningwaarden gemiddeld stegen.

2 uur geleden
Kleine stijging verkoop nieuwe auto's in EU in mei

BRUSSEL (ANP) - De verkoop van nieuwe personenauto's in de Europese Unie is in mei licht gestegen, waarmee de verkoop voor de vierde maand op rij is toegenomen. Wel zwakte de verkoopgroei af in vergelijking met voorgaande maanden. Dat meldt de Europese autobrancheorganisatie ACEA.

2 uur geleden