Personeel Boeing krijgt vrijwillige vertrekregeling
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft personeelsleden een vrijwillige vertrekregeling aangeboden. Dat deed de Amerikaanse vliegtuigbouwer met 161.000 medewerkers donderdag in een boodschap aan zijn werknemers. Boeing hoopt op die manier snel kosten te kunnen besparen.
"Als de wereld deze pandemie te boven is gekomen, zullen onze markt en de producten en diensten die onze klanten van ons verlangen er anders uitzien", liet Boeing-topman David Calhoun zijn werknemers donderdag weten. "Het is van belang dat we ons nu gaan aanpassen aan onze nieuwe realiteit."
Vliegtuigbouwers hebben met een sterk krimpende markt te maken vanwege de coronapandemie, die de luchtvaartsector zwaar treft. Overheden over de hele wereld hebben reisrestricties ingesteld en luchtvaartmaatschappijen hebben hun schema's opgeschort en hun toestellen geparkeerd. Volgens een schatting van luchtvaartdata-analist Cirium staat 44 procent van de wereldwijde vloot aan de grond. Met Boeing ging het al slecht na het debacle rond de 737 MAX, die na enkele dodelijke ongelukken niet meer de lucht in mag. Nu heeft de Amerikaanse vliegtuigbouwer ook te maken met een instortende vraag naar toestellen als de 787 Dreamliner en de 777X.
De keuze voor een vrijwillig vertrekplan is waarschijnlijk gemaakt omdat gedwongen ontslagen tot gevolg kunnen hebben dat Boeing geen aanspraak kan maken op staatssteun. De vliegtuigbouwer liet het Amerikaanse Congres eerder weten dat de industrie zo'n 60 miljard dollar nodig zou hebben.
Boeing is een van de vele bedrijven die van personeel af wil om tijdens de coronacrisis kosten te besparen. Donderdag werd duidelijk dat in de afgelopen week 6,6 miljoen Amerikanen een werkloosheidsuitkering aanvroegen. Dat brengt het totaal van de laatste twee weken op ongeveer 10 miljoen.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het tweede kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het federale statistiekbureau Destatis groeide de economie in de voorjaarsperiode met 0,3 procent in vergelijking met de voorgaande drie maanden. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld door Destatis.
7 minuten geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De staking van Noorse luchtverkeersleiders van de afgelopen dagen is voorbij door een deal over een nieuwe cao. De staking ontregelde het vliegverkeer in Noorwegen, waardoor ook enkele vluchten van KLM tussen Amsterdam en Oslo in het weekend kwamen te vervallen.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ingenieursbureaus Arcadis en Witteveen+Bos gaan de gemeente Amsterdam helpen bij het verbeteren van de bereikbaarheid van IJburg, Zeeburgereiland en de oostelijke binnenstad. De klus, met een contractwaarde van maximaal 15 miljoen euro, richt zich op de IJburglaan van de Piet Heintunnel tot Steigereiland. De plannen omvatten onder meer een nieuwe onderdoorgang bij de Piet Heintunnel, een fiets- en voetgangersbrug, verlegging van de IJ-tram en aanpassingen aan de aansluiting op de A10.
12 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Ruim de helft van de Nederlandse particuliere beleggers denkt dat rond aandelen in kunstmatige intelligentie sprake is van een zeepbel. Tegelijk noemen beleggers AI het vaakst als het meest kansrijke beleggingsthema voor de komende drie jaar, meldt Rabobank op basis van een enquête onder 2283 beleggers.
14 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De Fraudehelpdesk waarschuwt Nederlanders voor een valse e-mail die zogenaamd van iDEAL-WeroNL zou zijn. Volgens de desk hebben mensen recent nepmails gekregen waarin staat dat ze geld terugkrijgen en dat ze hun identiteit moeten bevestigen.
18 minuten geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is dinsdag gestegen tot meer dan 80.000 dollar. Het is voor het eerst sinds medio mei dat de koers van 's werelds grootste en bekendste cryptomunt dit niveau heeft bereikt. De bitcoin zet daarmee zijn opmars van de afgelopen tijd door.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal tankstations in Nederland dreigt de komende jaren sneller te dalen door de gestegen benzineprijzen vanwege de Iranoorlog. Dat voorziet Dirk Mulder, sectorbankier bij ING. Vooral pomphouders in de provincies aan de grenzen met België en Duitsland die alleen daar zitten en geen winkel hebben, lopen volgens hem risico. Daarnaast komt uit cijfers die het ANP heeft opgevraagd bij autobrancheorganisatie BOVAG naar voren dat het aantal tankstations het afgelopen jaar licht is gedaald.
1 uur geleden