Personeel begint rechtszaak tegen Twitter om uitblijven bonussen
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - Personeel van Twitter klaagt het socialemediabedrijf aan omdat het zou weigeren om bonussen over het afgelopen jaar uit te betalen. De medewerkers zeggen dat hun beloofd was om de helft van de oorspronkelijke bonus te krijgen, maar ook dit is niet gebeurd. Het personeel zegt samen recht te hebben op tientallen miljoenen dollars.
De zaak speelde al voordat miljardair Elon Musk Twitter afgelopen oktober had overgenomen, maar de beloftes zouden daarna zijn herhaald. Volgens de gedupeerden speelde de bonusbelofte mee in hun keuze om ook na de overname voor Twitter te blijven werken, staat in de aanklacht. Kort nadat Musk de nieuwe eigenaar was geworden liet hij zijn medewerkers een formulier invullen waarin zij moesten beloven om "lange dagen op hoge intensiteit" te gaan werken.
Twitter is ook nog verwikkeld in andere rechtszaken, waaronder meerdere over het betalen van achterstallige huur. Ook hebben oud-medewerkers het aan de stok met het platform.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil de wet aanpassen voor investeringen door banken, verzekeraars, beleggers en vermogensbeheerders. Het moet duidelijker worden om wat voor soort investeringen het gaat, zodat investeerders en particuliere klanten beter kunnen zien of het om een duurzame investering gaat.
27 minuten geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Facebook-eigenaar Meta Platforms moet tientallen Spaanse mediabedrijven in totaal 479 miljoen euro betalen voor vermeende overtredingen van regels rond concurrentie bij adverteren en bescherming van consumentengegevens. Dat heeft een Spaanse rechtbank donderdag bepaald.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De teruggetreden hoofdeconoom van ABN AMRO, Sandra Phlippen, wordt het hoofd duurzaamheid bij dezelfde bank. Het is de bedoeling dat ze vanuit die functie duurzaamheid integreert in de kernactiviteiten van ABN AMRO, meldt het financiële concern.
39 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Realityster en vastgoedondernemer Peter Gillis wil dat een rechtszaak tegen hem over belastingfraude opnieuw bij de rechtbank komt. Dit heeft zijn advocaat Mark Hendriks donderdag verzocht tijdens de eerste zitting in het hoger beroep van Gillis in het gerechtshof in Den Bosch. De rechter wees het verzoek echter af.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Vrachtwagen- en busfabrikant MAN wil in Duitsland ongeveer 2300 banen schrappen, meldt een woordvoerder aan persbureau dpa. De onderneming, die ook aan Nederlandse bedrijven levert, zegt te kampen met een aanhoudend zwakke markt voor trucks en de ingreep moet voor lagere kosten zorgen. Het geld dat MAN daarmee vrijspeelt, zou bedoeld zijn voor investeringen in nieuwe voertuigen zoals elektrische trucks.
1 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet voorkomen dat het te afhankelijk wordt van de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit de Verenigde Staten. Dat zei topman Patrick Pouyanné van het grote Franse olie- en gasconcern TotalEnergies. De Europese Unie wil in 2027 de import van lng uit Rusland helemaal verbieden, wat weer de prijzen van Amerikaans gas kan aanjagen.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De chipbedrijven ASML, Besi en ASMI stonden donderdag bij de grootste stijgers op de Amsterdamse beurs. De resultaten van het Amerikaanse chipconcern Nvidia zorgden voor opluchting bij beleggers. De grootste verkoper van AI-chips ter wereld presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht en bleef optimistisch over de vooruitzichten voor de komende maanden.
3 uur geleden