Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Personeel autofabriek VDL Nedcar gaat voor de zesde keer staken

Personeel autofabriek VDL Nedcar gaat voor de zesde keer staken

BORN (ANP) - Medewerkers van de Limburgse autofabriek VDL Nedcar leggen donderdag opnieuw 24 uur het werk neer. Dat hebben de vakbonden aangekondigd, die daarmee een beter sociaal plan willen afdwingen. Het is de zesde door de bonden uitgeroepen stakingsdag inmiddels.

De acties volgen op het mislukken van de onderhandelingen over een nieuw sociaal plan. Dat moet er komen omdat begin volgend jaar een contract afloopt met BMW voor de productie van MINI's in Born. Een opvolger is nog niet gevonden, zodat massaontslagen in het verschiet liggen. Bij Nedcar werken 3800 mensen. Voor het overgrote deel van hen is binnenkort geen werk meer.

VDL slaagde er dinsdag niet in om de middagdienst in de autofabriek op te starten. Er waren te weinig mensen bereid om te werken om voldoende bezetting te hebben. Eerder op de dag legde een door vakbonden georganiseerde staking de productie al stil in de assemblagefabriek.

Dreigement

VDL keurde die acties af en liet al weten niet van zins te zijn met een beter bod te komen. Het concern waarschuwde daarbij voor het mislopen van een bonus van 7500 euro als de medewerkers van Nedcar doorgaan met staken, bleek uit een interne mededeling van Nedcar-directeur John van Soerland aan het personeel.

Volgens FNV-bestuurder Peter Reniers probeerde het bedrijf met dit "dreigement" tweedracht te zaaien. Hij stelde dat dit waarschijnlijk averechts werkt en dat de medewerkers daardoor alleen maar bozer worden. Een woordvoerder van VDL ontkende dit weekend echter dat er sprake is van een dreigement. De bonus maakt juist deel uit van het laatste voorstel dat VDL heeft gedaan.

Meer uit Financieel

Canada dreigt met hogere heffingen op staal uit VS

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada overweegt hogere importheffingen in te stellen op staal en aluminium uit de Verenigde Staten als handelsbesprekingen op niets uitlopen. De Canadese regering zegt op 21 juli de tarieven "aan te passen" naar een niveau dat samenhangt "met de vooruitgang die is geboekt met een bredere handelsovereenkomst".

2 uur geleden
Syrië voltooit eerste banktransactie via SWIFT sinds begin oorlog

DAMASCUS (ANP) - Syrië heeft voor het eerst sinds het uitbreken van de burgeroorlog in 2011 een internationale banktransactie uitgevoerd via het internationale SWIFT-systeem. Het ging om een commerciële transactie met een bank in Italië, zei de gouverneur van de Syrische centrale bank tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
Schiphol eist bij rechter verwijdering van hinderzonnepanelen

HAARLEMMERMEER (ANP) - Schiphol spant een rechtszaak aan tegen de eigenaar van zonnepanelen die zonlicht zodanig weerkaatsen dat ze piloten verblinden. Met een kort geding wil de luchthaven afdwingen dat de eigenaar de zonnepanelen verwijdert. Ze vormen volgens Schiphol een "onaanvaardbaar risico voor de veiligheid".

4 uur geleden
Dealer Van Mossel denkt dat repareren Citroëns ongeveer week kost

WAALWIJK (ANP) - Autodealerbedrijf Van Mossel denkt dat de reparaties voor de grote terugroepactie van Citroëns in Nederland het bedrijf ongeveer zeven tot tien dagen duren. Volgens een woordvoerder verwachten de Citroën-dealers van het concern, die vooral in Noord-Holland zitten, ongeveer 3300 auto's te repareren aan defecte airbags.

5 uur geleden
ArcelorMittal trekt Duits plan voor schoner staal in

LUXEMBURG (ANP) - Staalconcern ArcelorMittal zegt niet meer te investeren in installaties voor schoner staal in de Duitse plaatsen Bremen en Eisenhüttenstadt. Het is volgens het bedrijf moeilijk om er voldoende geld mee te verdienen, zelfs met honderden miljoenen euro's steun van de Duitse overheid. In Nederland is Tata Steel in gesprek met Den Haag over steun voor dezelfde soort installaties als ArcelorMittal zou bouwen in Duitsland.

6 uur geleden
EU-lidstaten stemmen in met toetreding Bulgarije tot eurozone

LUXEMBURG (ANP) - De ministers van Financiën van de eurozone hebben ingestemd met de toetreding van Bulgarije tot de eurozone. Dit betekent dat Bulgarije op 1 januari 2026 de euro kan invoeren. Dat heeft voorzitter Paschal Donohoe van de Eurogroep, de groep van ministers van Financiën van de eurolanden, bekendgemaakt.

7 uur geleden
AEX sluit lager na onduidelijkheid over rol VS in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een verlies gesloten. Ook andere Europese beurzen gingen omlaag. De vraag of de Verenigde Staten zich actiever gaan mengen in het wapengeweld tussen Iran en Israël hing duidelijk boven de markt.

7 uur geleden

Oh Oh...
Zo te zien gebruik je een adblocker.

We begrijpen je voorkeur om ZeelandNet bannervrij te bekijken. Maar ja, we zijn wel afhankelijk van advertenties om onze website rendabel te houden. Zo kun je o.a. nieuwsartikelen gratis blijven lezen.

Zou je willen overwegen ons te whitelisten, zodat we de content kunnen blijven bieden waarvoor je vandaag naar ZeelandNet kwam?

Dank je wel!