Personeel aluminiumbedrijf Aldel staakt voor behoud sociaal plan
DELFZIJL (ANP) - Werknemers van aluminiumbedrijf Aldel in Delfzijl staken voor onbepaalde tijd. Ze zijn volgens vakbonden CNV en FNV bang dat het bedrijf een eerder afgesproken sociaal plan schrapt. Aldel legde onlangs de productie stil omdat de energie te duur werd.
De vakbonden hadden de directie van Aldel een ultimatum gesteld. Voor donderdag 14.00 uur moest het bedrijf beloven zich aan het sociaal plan te houden. Volgens de vakbonden wil Aldel onderhandelen over een nieuw sociaal plan, terwijl het huidige nog tot eind oktober loopt.
Aldel kwam eind vorig jaar ook al in problemen door de sterk opgelopen gasprijzen. Directeur Chris McNamee nam het bedrijf daarop over van de Amerikaanse investeringsmaatschappij York Capital. Daarbij schrapte het bedrijf 120 van de 325 banen. Voor de getroffen medewerkers stelden het bedrijf en de vakbonden het sociaal plan op dat nu inzet is van het conflict.
Meer uit Financieel
DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.
6 uur geledenNICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.
8 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.
21 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.
1 dag geledenNICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.
1 dag geleden