Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Persconferentie Infantino wekt enige verbazing bij KNVB

Persconferentie Infantino wekt enige verbazing bij KNVB

DOHA (ANP) - Bij de KNVB hebben ze met enige verbazing de eerste persconferentie gevolgd van FIFA-voorzitter Gianni Infantino op het WK in Qatar. "Ik denk dat hij de emotie er beter had kunnen afhalen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de nationale voetbalbond. "Zo'n boze vorm is onze stijl niet zo."

Infantino richtte zijn pijlen zaterdag vooral op Europese landen die de afgelopen jaren veel kritiek uitten op Qatar vanwege de schending van mensenrechten. Hij noemde de aanhoudende kritiek "hypocriet". "Dat is onnodig", zei De Jong. "Ik heb altijd geleerd dat je als bestuurder rustig moet blijven. Je moet sturen op inhoud en niet op emotie."

Infantino wees op westerse bedrijven die miljarden hebben verdiend in Qatar zonder iets te hebben bijgedragen aan de mensenrechten in de rijke oliestaat. Hij snapte ook weinig van de kritiek op Qatar. "Ik denk dat met wat wij als Europeanen de afgelopen 3000 jaar wereldwijd gedaan hebben, we ons nog 3000 jaar moeten verontschuldigen voordat we anderen de les gaan lezen", stelde de voorzitter van de FIFA.

Kritiek

Infantino kreeg veel kritiek op zijn uitspraak: Vandaag voel ik me een Qatari, vandaag voel ik me een Arabier, voel ik me een Afrikaan, vandaag voel ik me homoseksueel, vandaag voel ik me een mens met een beperking, vandaag voel ik me een arbeidsmigrant." Peter Møller, de directeur van de Deense voetbalbond, vertelde dat hij zich tijdens de speech van Infantino had geschaamd dat hij met zijn landenploeg deel uitmaakt van het evenement.

"Wij hebben er voor gekozen om de scherpe kantjes er even vanaf te halen", zei De Jong. "We zien ook de goede dingen die FIFA doet. We hebben net voor de openingswedstrijd weer een ontmoeting met ze gehad. Ze steunen een permanent verblijf van de internationale arbeidsorganisatie ILO in Doha. Ze gaan zich inzetten voor arbeidsmigranten in Qatar die niet op tijd zijn uitbetaald of gewond zijn geraakt bij een ongeluk op hun werk. Ook komt er na het WK een fonds dat de armste mensen moet helpen. Dat zijn mooie dingen."

Voorwaarden

De KNVB liet eerder deze week weten dat het de herverkiezing van Infantino als FIFA-voorzitter steunt. Maar de nationale bond stelt daar wel voorwaarden aan. De KNVB wil dat criteria wat betreft mensenrechten nog beter worden vastgelegd bij de toewijzing van grote toernooien. Infantino is de enige kandidaat komend voorjaar bij de verkiezingen. Als de KNVB hem niet had gesteund, dan had het een proteststem kunnen uitbrengen.

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

4 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

4 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

4 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

5 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

6 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

7 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

7 uur geleden