Persconferentie Infantino wekt enige verbazing bij KNVB
DOHA (ANP) - Bij de KNVB hebben ze met enige verbazing de eerste persconferentie gevolgd van FIFA-voorzitter Gianni Infantino op het WK in Qatar. "Ik denk dat hij de emotie er beter had kunnen afhalen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de nationale voetbalbond. "Zo'n boze vorm is onze stijl niet zo."
Infantino richtte zijn pijlen zaterdag vooral op Europese landen die de afgelopen jaren veel kritiek uitten op Qatar vanwege de schending van mensenrechten. Hij noemde de aanhoudende kritiek "hypocriet". "Dat is onnodig", zei De Jong. "Ik heb altijd geleerd dat je als bestuurder rustig moet blijven. Je moet sturen op inhoud en niet op emotie."
Infantino wees op westerse bedrijven die miljarden hebben verdiend in Qatar zonder iets te hebben bijgedragen aan de mensenrechten in de rijke oliestaat. Hij snapte ook weinig van de kritiek op Qatar. "Ik denk dat met wat wij als Europeanen de afgelopen 3000 jaar wereldwijd gedaan hebben, we ons nog 3000 jaar moeten verontschuldigen voordat we anderen de les gaan lezen", stelde de voorzitter van de FIFA.
Kritiek
Infantino kreeg veel kritiek op zijn uitspraak: Vandaag voel ik me een Qatari, vandaag voel ik me een Arabier, voel ik me een Afrikaan, vandaag voel ik me homoseksueel, vandaag voel ik me een mens met een beperking, vandaag voel ik me een arbeidsmigrant." Peter Møller, de directeur van de Deense voetbalbond, vertelde dat hij zich tijdens de speech van Infantino had geschaamd dat hij met zijn landenploeg deel uitmaakt van het evenement.
"Wij hebben er voor gekozen om de scherpe kantjes er even vanaf te halen", zei De Jong. "We zien ook de goede dingen die FIFA doet. We hebben net voor de openingswedstrijd weer een ontmoeting met ze gehad. Ze steunen een permanent verblijf van de internationale arbeidsorganisatie ILO in Doha. Ze gaan zich inzetten voor arbeidsmigranten in Qatar die niet op tijd zijn uitbetaald of gewond zijn geraakt bij een ongeluk op hun werk. Ook komt er na het WK een fonds dat de armste mensen moet helpen. Dat zijn mooie dingen."
Voorwaarden
De KNVB liet eerder deze week weten dat het de herverkiezing van Infantino als FIFA-voorzitter steunt. Maar de nationale bond stelt daar wel voorwaarden aan. De KNVB wil dat criteria wat betreft mensenrechten nog beter worden vastgelegd bij de toewijzing van grote toernooien. Infantino is de enige kandidaat komend voorjaar bij de verkiezingen. Als de KNVB hem niet had gesteund, dan had het een proteststem kunnen uitbrengen.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
4 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
6 uur geleden