Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Persconferentie Infantino wekt enige verbazing bij KNVB

Persconferentie Infantino wekt enige verbazing bij KNVB

DOHA (ANP) - Bij de KNVB hebben ze met enige verbazing de eerste persconferentie gevolgd van FIFA-voorzitter Gianni Infantino op het WK in Qatar. "Ik denk dat hij de emotie er beter had kunnen afhalen", zei secretaris-generaal Gijs de Jong van de nationale voetbalbond. "Zo'n boze vorm is onze stijl niet zo."

Infantino richtte zijn pijlen zaterdag vooral op Europese landen die de afgelopen jaren veel kritiek uitten op Qatar vanwege de schending van mensenrechten. Hij noemde de aanhoudende kritiek "hypocriet". "Dat is onnodig", zei De Jong. "Ik heb altijd geleerd dat je als bestuurder rustig moet blijven. Je moet sturen op inhoud en niet op emotie."

Infantino wees op westerse bedrijven die miljarden hebben verdiend in Qatar zonder iets te hebben bijgedragen aan de mensenrechten in de rijke oliestaat. Hij snapte ook weinig van de kritiek op Qatar. "Ik denk dat met wat wij als Europeanen de afgelopen 3000 jaar wereldwijd gedaan hebben, we ons nog 3000 jaar moeten verontschuldigen voordat we anderen de les gaan lezen", stelde de voorzitter van de FIFA.

Kritiek

Infantino kreeg veel kritiek op zijn uitspraak: Vandaag voel ik me een Qatari, vandaag voel ik me een Arabier, voel ik me een Afrikaan, vandaag voel ik me homoseksueel, vandaag voel ik me een mens met een beperking, vandaag voel ik me een arbeidsmigrant." Peter Møller, de directeur van de Deense voetbalbond, vertelde dat hij zich tijdens de speech van Infantino had geschaamd dat hij met zijn landenploeg deel uitmaakt van het evenement.

"Wij hebben er voor gekozen om de scherpe kantjes er even vanaf te halen", zei De Jong. "We zien ook de goede dingen die FIFA doet. We hebben net voor de openingswedstrijd weer een ontmoeting met ze gehad. Ze steunen een permanent verblijf van de internationale arbeidsorganisatie ILO in Doha. Ze gaan zich inzetten voor arbeidsmigranten in Qatar die niet op tijd zijn uitbetaald of gewond zijn geraakt bij een ongeluk op hun werk. Ook komt er na het WK een fonds dat de armste mensen moet helpen. Dat zijn mooie dingen."

Voorwaarden

De KNVB liet eerder deze week weten dat het de herverkiezing van Infantino als FIFA-voorzitter steunt. Maar de nationale bond stelt daar wel voorwaarden aan. De KNVB wil dat criteria wat betreft mensenrechten nog beter worden vastgelegd bij de toewijzing van grote toernooien. Infantino is de enige kandidaat komend voorjaar bij de verkiezingen. Als de KNVB hem niet had gesteund, dan had het een proteststem kunnen uitbrengen.

Meer uit Voetbal

FC Twente met teruggekeerde Zerrouki naar FC Utrecht

ENSCHEDE (ANP) - Ramiz Zerrouki maakt dinsdag weer deel uit van de selectie van FC Twente, dat in de achtste finales van de KNVB-beker op bezoek gaat bij FC Utrecht. De middenvelder werd zaterdag met Algerije uitgeschakeld op de Afrika Cup.

9 minuten geleden
Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Fred Grim maakt het seizoen af als hoofdtrainer van Ajax. De interim-coach en de directie van de club hebben dat met elkaar afgesproken, zo weten bronnen bij de club uit de hoofdstad.

10 minuten geleden
Middenvelder Hatenboer van Telstar voor twee duels geschorst

ZEIST (ANP) - Cedric Hatenboer moet een schorsing van twee wedstrijden uitzitten. De middenvelder van Telstar kreeg zondag een rode kaart tijdens de thuiswedstrijd tegen Ajax (2-3) voor een overtreding op Youri Regeer.

4 uur geleden
Sportief directeur Kuntz moest weg bij HSV om ernstig wangedrag

HAMBURG (ANP/DPA) - Hamburger SV heeft onlangs het dienstverband van sportief directeur Stefan Kuntz beëindigd vanwege beschuldigingen van ernstig wangedrag. Eerder voerde de Bundesliga-club familieomstandigheden aan voor het plotselinge vertrek van de Duitse oud-international.

6 uur geleden
Internazionale blijft na gelijkspel tegen Napoli aan kop Serie A

MILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.

19 uur geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli verlengt contract bij FC Porto

PORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.

19 uur geleden
De Jong mag Supercup niet als captain als eerste omhooghouden

JEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.

19 uur geleden