Persbureaus kiezen zwemmer Marchand als sporter van het jaar
WARSCHAU (ANP) - De Franse zwemmer Léon Marchand is bij een door het Poolse persbureau PAP georganiseerde verkiezing gekozen tot Europees sporter van het jaar. Aan de verkiezing, die voor de 67e keer werd gehouden, nemen 21 persbureaus deel waaronder het ANP, het Franse AFP, het Duitse dpa en het Spaanse EFE.
Marchand, die op de Olympische Spelen in zijn vaderland vier gouden medailles veroverde, gaat in de ranglijst de Sloveense wielrenner Tadej Pogacar en de Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis voor. Formule 1-coureur Max Verstappen was op de vijfde plaats de hoogst geklasseerde Nederlander.
Marchand is de opvolger van de Servische tennisser Novak Djokovic. Marchand werd door 20 van de 21 persbureaus genoemd. Pogacar, die dit jaar de Giro, de Tour en het WK op de weg won, kwam negentien keer in de lijstjes voor.
Drie andere Nederlanders haalden de top 25: atlete Sifan Hassan (11e), baanwielrenner Harrie Lavreysen (13e) en atlete Femke Bol (14e).
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
3 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
6 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
10 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
11 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
14 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
14 uur geleden