Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Persbureau: Zelensky op West-Europese tour voor meer steun

Persbureau: Zelensky op West-Europese tour voor meer steun

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky plant een rondreis langs West-Europese hoofdsteden voor meer militaire steun, is door persagentschap Bloomberg vernomen van ingewijden. De tour hangt samen met een internationale veiligheidsconferentie in München deze week.

Zelensky zal waarschijnlijk Parijs en Berlijn bezoeken. De plannen zijn nog niet bevestigd. De Oekraïense leider zal naar verwachting ook de jaarlijkse conferentie in München bijwonen, die van donderdag tot zondag is.

De Franse en Duitse regering weigerden commentaar te geven. Het kantoor van Zelensky zei uit veiligheidsoverwegingen niets.

Nu de munitievoorraden slinken, moet Zelensky zich sterk maken voor snellere militaire hulp om zo de Russen terug te kunnen dringen na hun invasie bijna twee jaar geleden.

Meer uit Buitenland

Tiener aangeklaagd voor brandstichting bij synagoge in Londen

LONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.

1 uur geleden
Paus Leo herdenkt voorganger Franciscus, een jaar na overlijden

MALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.

1 uur geleden
Duitse minister: opschorten associatieverdrag Israël ongepast

LUXEMBURG (ANP) - Het opschorten van het EU-associatieverdrag met Israël is "ongepast", vindt de Duitse minister Johann Wadephul van Buitenlandse Zaken. Wel is het noodzakelijk om "cruciale kwesties" met Israël te bespreken, zoals de invoering van de doodstraf. Dat zei Wadephul in Luxemburg, waar de EU-ministers van Buitenlandse Zaken dinsdag onder meer de situatie in het Midden-Oosten bespreken.

1 uur geleden
EU-buitenlandministers hopen op nieuwe wind na vertrek Orbán

LUXEMBURG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van diverse EU-landen hopen op een nieuwe wind in Europa zodra de huidige Hongaarse premier Viktor Orbán na diens verkiezingsnederlaag is vertrokken. "We zagen de regering onder Orbán bewust gebruikmaken van het blokkeren en chanteren van Europese gezamenlijke actie", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) voor een overleg in Luxemburg met zijn EU-collega's. De CDA'er hoopt dat dit verandert onder Orbáns opvolger Péter Magyar.

2 uur geleden
Reddingsteam bultrugwalvis Timmy heeft last van vermoeidheid

WISMAR (ANP/DPA) - Het team dat zich aan de Noord-Duitse kust inzet voor de bultrugwalvis Timmy die daar eind maart is gestrand, heeft last van vermoeidheid. Walter Gunz, medeoprichter van het team en medefinancier van MediaMarkt, zei dat hij de afgelopen acht dagen drie tot vier uur per nacht heeft geslapen. "We zijn ten einde raad", aldus Gunz. Maar hij verzekert dat het werk doorgaat.

3 uur geleden
Kallas hoopt woensdag op positief besluit EU-lening Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat er woensdag "een aantal positieve beslissingen" wordt genomen over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. "Oekraïne heeft deze lening echt nodig. En het is ook een teken dat Rusland Oekraïne niet kan overleven", zei Kallas dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar vergaderen de EU-ministers van Buitenlandse Zaken over onder meer de situatie in Oekraïne.

3 uur geleden
Spaanse minister: EU moet maatregelen tegen Israël nemen

LUXEMBURG (ANP) - De EU moet maatregelen tegen Israël nemen, vindt de Spaanse minister José Manuel Albares Bueno (Buitenlandse Zaken) dinsdag. Als de EU dat niet doet, verliest zij haar geloofwaardigheid, zei hij in Luxemburg voor de start van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De minister vindt dat het associatieverdrag met Israël moet worden opgeschort.

4 uur geleden