Persbureau: Macron te druk met boerenoverleg voor G7-top
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron neemt niet deel aan het overleg met de leiders van andere G7-landen, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Bronnen bij het Franse presidentieel paleis zeggen tegen het agentschap dat in zijn plaats minister van Buitenlandse Zaken Stéphane Séjourné aanschuift. Macron zelf is in overleg met boze boeren.
De G7-top wordt georganiseerd door de Italiaanse premier Giorgia Meloni. Zij is nu samen met de Belgische premier Alexander De Croo, de Canadese premier Justin Trudeau en de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in Oekraïne. Daar wordt stilgestaan bij de Russische invasie in dat land, precies twee jaar geleden. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is ook uitgenodigd om in te bellen bij het overleg.
Macron is de "hele dag" bezig met een beurs voor boeren in Parijs. De sfeer is daar gespannen. Toen de president binnenkwam, probeerden betogers hem de weg te versperren, toe te roepen en uit te schelden. Het kwam tot botsingen met aanwezige beveiligers en politiemensen. Sindsdien is de president de hele dag in discussie met boeren en andere aanwezigen. Het kantoor van de president heeft twee uur lang de activiteiten van de president gestreamd en ook losse filmpjes op sociale media geplaatst.
De boze Franse boeren vinden dat ze zich aan te veel regels moeten houden, onder meer op het gebied van milieu. Ook vinden ze dat ze niet genoeg verdienen en hebben ze last van goedkopere landbouwproducten uit Oekraïne, die worden ingevoerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
39 minuten geledenPARK CITY (ANP) - Een Amerikaanse vrouw die een kinderboek over rouw schreef nadat ze haar echtgenoot had vergiftigd, is veroordeeld tot levenslang zonder mogelijkheid tot vervroegde vrijlating. Dat melden Amerikaanse media.
44 minuten geledenTAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.
2 uur geledenSANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.
7 uur geleden