Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Perplexe' Marco Kroon in hoger beroep

'Perplexe' Marco Kroon in hoger beroep

ARNHEM (ANP) - Militair Marco Kroon staat perplex dat hij is veroordeeld door de militaire rechtbank. Hij is het absoluut niet eens met de uitspraak dat hij bewust een kopstoot gaf aan een politieagent en op een kwetsende manier zijn geslachtsdeel toonde aan een agente. Hij gaat dan ook in hoger beroep, zei Kroon direct na de veroordeling tot 100 uur taakstraf. Zijn advocaat Geert-Jan Knoops sprak van "een verbijsterende uitspraak" die geen recht doet aan de feiten en "ver buiten de realiteit staat".

Kroon blijft ontkennen dat hij bewust een kopstoot heeft uitgedeeld en dat hij zéker geen schennis heeft gepleegd. "Er wordt mij onrecht aangedaan. Ik heb niet gedaan wat ze zeggen. Het doet pijn en ik voel me zelfs beledigd dat ik in de uitspraak op deze manier wordt weggezet." Ook zei hij zich dood te schamen, omdat mensen "nu denken dat ik het heb gedaan".

Volgens de militair heeft de Militaire Willems-Orde, waar hij nog steeds "hartstikke trots op is" niets te maken met zijn veroordeling. Die hoogste onderscheiding krijg je als waardering voor heldendaden toen en dat staat los van het nu, aldus Kroon.

Advocaat Knoops vond het vonnis niet acceptabel en hekelde dat de rechtbank niet is ingegaan op de visie van vier deskundigen, die hij had gevraagd om te kijken naar de gang van zaken met de aanhouding en de verklaringen van de agenten. De advocaat blijft erbij dat er "enorme discrepanties" zijn tussen de processen-verbaal van de agenten en wat er echt is gebeurd. Dat zijn volgens Knoops geen slordigheden. Hij hoopt dat in hoger beroep wel wordt gekeken en geluisterd naar de argumenten.

Meer uit Binnenland

Luchtmacht vliegt met F-35's en helikopter over Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - Vijf F-35-vliegtuigen en een Chinook zijn zondagmiddag over het circuit van Zandvoort gevlogen voorafgaand aan de Formule 1-race die daar plaatsvindt. Onder de Chinook hing een grote Nederlandse vlag, van dertien bij twintig meter. De helikopter cirkelde volgens een ANP-verslaggever sinds 14.15 uur boven de badplaats. De F-35's kwamen rond 14.45 uur overgevlogen.

4 uur geleden
NS vervoerde op laatste racedag al 58.000 F1-fans naar Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De NS vervoerde tot 13.00 uur op zondag al "een kleine 58.000 mensen" naar Zandvoort. Dat meldt de vervoerder. De grootste stroom fans is inmiddels aangekomen in de badplaats.

6 uur geleden
Burgemeester Zandvoort: mooie maar verdrietige dag

ZANDVOORT (ANP) - David Moolenburgh, de burgemeester van Zandvoort, heeft op de ochtend van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix een dubbel gevoel. "Ik denk dat het een hele mooie dag wordt, maar wel met een verdrietig randje." Dat de koning er ook bij zal zijn zondag, noemt hij bijzonder.

10 uur geleden
Al vroeg weer volle treinen naar Zandvoort voor Dutch Grand Prix

HAARLEM (ANP) - Het is zondagochtend op station Haarlem alweer vroeg druk in de treinen richting Zandvoort, ziet een ANP-verslaggever. In de badplaats gaat de laatste dag van de voorlopig laatste Dutch Grand Prix van start. De NS hanteert net als de afgelopen dagen een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

11 uur geleden
Van der Weijden wil aansterken, stelt overhandiging cheque uit

WAALWIJK (ANP) - Maarten van der Weijden stelt de overhandiging van een cheque aan het Prinses Máxima Centrum tot nader order uit. De 45-jarige zwemmer wil eerst aansterken, nadat hij zijn zwemtocht voor het goede doel vrijdag moest beëindigen wegens ziekte.

1 dag geleden
Nog meer droogtemaatregelen afgeschaald dankzij de regen

DEN HAAG (ANP) - Opnieuw zijn door de regen van de afgelopen week wat droogtemaatregelen afgeschaald.

1 dag geleden
NS: op zaterdagochtend ruim 17.000 fans naar Zandvoort vervoerd

ZANDVOORT (ANP) - Op zaterdagochtend hebben tussen 07.00 tot 09.00 uur al ruim 17.000 racefans de trein naar Zandvoort genomen, meldt de NS. Daar vindt dit weekend de voorlopig laatste Dutch Grand Prix plaats. De NS hanteert een speciale dienstregeling met elke vijf minuten een trein tussen Amsterdam Centraal en Zandvoort.

1 dag geleden