'Perplexe' Marco Kroon in hoger beroep
ARNHEM (ANP) - Militair Marco Kroon staat perplex dat hij is veroordeeld door de militaire rechtbank. Hij is het absoluut niet eens met de uitspraak dat hij bewust een kopstoot gaf aan een politieagent en op een kwetsende manier zijn geslachtsdeel toonde aan een agente. Hij gaat dan ook in hoger beroep, zei Kroon direct na de veroordeling tot 100 uur taakstraf. Zijn advocaat Geert-Jan Knoops sprak van "een verbijsterende uitspraak" die geen recht doet aan de feiten en "ver buiten de realiteit staat".
Kroon blijft ontkennen dat hij bewust een kopstoot heeft uitgedeeld en dat hij zéker geen schennis heeft gepleegd. "Er wordt mij onrecht aangedaan. Ik heb niet gedaan wat ze zeggen. Het doet pijn en ik voel me zelfs beledigd dat ik in de uitspraak op deze manier wordt weggezet." Ook zei hij zich dood te schamen, omdat mensen "nu denken dat ik het heb gedaan".
Volgens de militair heeft de Militaire Willems-Orde, waar hij nog steeds "hartstikke trots op is" niets te maken met zijn veroordeling. Die hoogste onderscheiding krijg je als waardering voor heldendaden toen en dat staat los van het nu, aldus Kroon.
Advocaat Knoops vond het vonnis niet acceptabel en hekelde dat de rechtbank niet is ingegaan op de visie van vier deskundigen, die hij had gevraagd om te kijken naar de gang van zaken met de aanhouding en de verklaringen van de agenten. De advocaat blijft erbij dat er "enorme discrepanties" zijn tussen de processen-verbaal van de agenten en wat er echt is gebeurd. Dat zijn volgens Knoops geen slordigheden. Hij hoopt dat in hoger beroep wel wordt gekeken en geluisterd naar de argumenten.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft nog steeds geen "actief misbruik" waargenomen van het lek in de programmeertaal PHP. Dat zei directeur Matthijs van Amelsfort van het NCSC woensdagavond bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
14 uur geleden