Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Perplexe' Marco Kroon in hoger beroep

'Perplexe' Marco Kroon in hoger beroep

ARNHEM (ANP) - Militair Marco Kroon staat perplex dat hij is veroordeeld door de militaire rechtbank. Hij is het absoluut niet eens met de uitspraak dat hij bewust een kopstoot gaf aan een politieagent en op een kwetsende manier zijn geslachtsdeel toonde aan een agente. Hij gaat dan ook in hoger beroep, zei Kroon direct na de veroordeling tot 100 uur taakstraf. Zijn advocaat Geert-Jan Knoops sprak van "een verbijsterende uitspraak" die geen recht doet aan de feiten en "ver buiten de realiteit staat".

Kroon blijft ontkennen dat hij bewust een kopstoot heeft uitgedeeld en dat hij zéker geen schennis heeft gepleegd. "Er wordt mij onrecht aangedaan. Ik heb niet gedaan wat ze zeggen. Het doet pijn en ik voel me zelfs beledigd dat ik in de uitspraak op deze manier wordt weggezet." Ook zei hij zich dood te schamen, omdat mensen "nu denken dat ik het heb gedaan".

Volgens de militair heeft de Militaire Willems-Orde, waar hij nog steeds "hartstikke trots op is" niets te maken met zijn veroordeling. Die hoogste onderscheiding krijg je als waardering voor heldendaden toen en dat staat los van het nu, aldus Kroon.

Advocaat Knoops vond het vonnis niet acceptabel en hekelde dat de rechtbank niet is ingegaan op de visie van vier deskundigen, die hij had gevraagd om te kijken naar de gang van zaken met de aanhouding en de verklaringen van de agenten. De advocaat blijft erbij dat er "enorme discrepanties" zijn tussen de processen-verbaal van de agenten en wat er echt is gebeurd. Dat zijn volgens Knoops geen slordigheden. Hij hoopt dat in hoger beroep wel wordt gekeken en geluisterd naar de argumenten.

Meer uit Binnenland

Demonstranten blokkeren spoorlijn haven Rotterdam opnieuw

BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.

6 minuten geleden
Protesten in veel steden, ook tegengeluiden

DEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.

3 uur geleden
Tientallen jongeren vallen politie aan op kermis Purmerend

PURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.

3 uur geleden
Presentator Bas Westerweel (62) onverwachts overleden

ENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.

3 uur geleden
Flinke rijen voor nieuw horloge, winkels rest van de dag dicht

DEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.

6 uur geleden
Vrouw in huis Helmond dood aangetroffen, man aangehouden

HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.

6 uur geleden
Universiteit Leiden geeft eeuwenoude platen terug aan India

DEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.

6 uur geleden