'Perplexe' Marco Kroon in hoger beroep
ARNHEM (ANP) - Militair Marco Kroon staat perplex dat hij is veroordeeld door de militaire rechtbank. Hij is het absoluut niet eens met de uitspraak dat hij bewust een kopstoot gaf aan een politieagent en op een kwetsende manier zijn geslachtsdeel toonde aan een agente. Hij gaat dan ook in hoger beroep, zei Kroon direct na de veroordeling tot 100 uur taakstraf. Zijn advocaat Geert-Jan Knoops sprak van "een verbijsterende uitspraak" die geen recht doet aan de feiten en "ver buiten de realiteit staat".
Kroon blijft ontkennen dat hij bewust een kopstoot heeft uitgedeeld en dat hij zéker geen schennis heeft gepleegd. "Er wordt mij onrecht aangedaan. Ik heb niet gedaan wat ze zeggen. Het doet pijn en ik voel me zelfs beledigd dat ik in de uitspraak op deze manier wordt weggezet." Ook zei hij zich dood te schamen, omdat mensen "nu denken dat ik het heb gedaan".
Volgens de militair heeft de Militaire Willems-Orde, waar hij nog steeds "hartstikke trots op is" niets te maken met zijn veroordeling. Die hoogste onderscheiding krijg je als waardering voor heldendaden toen en dat staat los van het nu, aldus Kroon.
Advocaat Knoops vond het vonnis niet acceptabel en hekelde dat de rechtbank niet is ingegaan op de visie van vier deskundigen, die hij had gevraagd om te kijken naar de gang van zaken met de aanhouding en de verklaringen van de agenten. De advocaat blijft erbij dat er "enorme discrepanties" zijn tussen de processen-verbaal van de agenten en wat er echt is gebeurd. Dat zijn volgens Knoops geen slordigheden. Hij hoopt dat in hoger beroep wel wordt gekeken en geluisterd naar de argumenten.
Meer uit Binnenland
MARBELLA (ANP) - In het Zuid-Spaanse Marbella zijn drie Nederlanders opgepakt na een schietpartij, melden Spaanse media als Europapress en Marbella24horas. Een persoon raakte gewond aan zijn been.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Kunst- en antiekbeurs TEFAF blijft de komende tien jaar in Maastricht. TEFAF, de gemeente Maastricht, beurscentrum MECC Maastricht en de provincie Limburg hebben daarover afspraken gemaakt, meldt de laatstgenoemde.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De tweede agent die vorige week gewond raakte door te zijn neergeschoten in het Gelderse Overasselt is uit het ziekenhuis ontslagen. De agent werd aanvankelijk opgenomen op de intensive care.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat ziet de hoeveelheid water die door de Maas en de Rijn stroomt nog niet verbeteren, ondanks de regen van de laatste tijd. In de jongste wekelijkse droogtemonitor staat dat de afvoer van beide rivieren nog altijd zeer laag is en verder zal dalen.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Utrecht respectievelijk dertig en twintig jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 57-jarige Richard van den B. uit Woudenberg en zijn ex-vrouw Evertje van E. (34) voor het honderden malen ernstig seksueel misbruiken van kinderen op wie zij pasten. Sommige slachtoffertjes werden daarbij gedrogeerd met GHB. "Zij hebben de onbevangenheid van de slachtoffertjes vernietigd", aldus de twee officieren van justitie. "We hebben gezocht naar een woord dat de lading van deze zaak dekt. Maar dat is niet gelukt."
5 uur geledenNIJKERK (ANP) - De Hardenbergerbrug waar de snelweg A28 over loopt, gaat uiterlijk donderdag om 20.00 uur weer open. Dat heeft Vincent Karremans, minister van Infrastructuur en Waterstaat, gezegd tijdens het wekelijkse vragenuur. Mogelijk gaat de brug eerder open, voegde hij daaraan toe.
6 uur geledenTER APEL (ANP) - Veel asielzoekers zijn maandagavond laat vanuit het aanmeldcentrum Ter Apel naar een noodnachtopvang gebracht om daar de nacht door te brengen. Dat moet voorkomen dat ze noodgedwongen buiten slapen wanneer er binnen geen plek voor ze is.
6 uur geleden