Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pernod verkoopt minder cognac door Chinese heffingen

Pernod verkoopt minder cognac door Chinese heffingen

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard heeft een slecht financieel kwartaal gedraaid. Dat kwam vooral doordat de belastingvrije verkopen in China sinds december zijn geblokkeerd als onderdeel van antidumpingmaatregelen. Ook stonden de resultaten onder druk door omzetdalingen in Duitsland en Spanje en de late paasperiode dit jaar.

De producent van onder meer Martell cognac, Absolut vodka, Jameson whiskey en Malibu likeur zag de omzet in het voorbije kwartaal met 3 procent dalen. Analisten rekenden in doorsnee op een kleinere afname.

China voerde vorig jaar hogere importheffingen in op Europese cognac, als vergelding voor de verhoogde importtarieven in de Europese Unie voor elektrische auto's. Daardoor liep de cognacverkoop van Pernod Ricard in China verder terug. Die markt staat al langer onder druk door de zwakke economische omstandigheden.

Meer uit Financieel

Hooggerechtshof VS heft blokkade van Trumps massaontslagen op

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de regering van Donald Trump vrij baan gegeven om door te gaan met massaontslagen bij federale overheidsinstellingen. Een lagere rechtbank blokkeerde in mei de ingrepen die duizenden mensen hun baan kostten zolang een rechtszaak van vakbonden en non-profitorganisaties tegen de ontslagen nog loopt.

3 uur geleden
Aandelenbeurzen New York bewegen amper na handelsuitspraken Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen over importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij zei onder andere dat hij koper dat de Verenigde Staten binnenkomt met 50 procent wil belasten.

4 uur geleden
Brussel wil belangrijke chemiefabrieken beschermen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil de belangrijkste chemiefabrieken in de Europese Unie beter beschermen. De Europese Commissie heeft plannen gepresenteerd om samen met de sector en lidstaten "kritieke" productiefaciliteiten aan te wijzen die belangrijke grondstoffen maken voor bijvoorbeeld de luchtvaart, defensie of medische zorg. "Gerichte hulp" moet deze vestigingen behoeden voor sluitingen en helpen met vergroenen.

6 uur geleden
Trump wil importheffing van 50 procent op koper

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op de dag een importheffing op koper aankondigt. Het metaal wordt aan de Amerikaanse grens met 50 procent belast, zei hij tegen journalisten bij een kabinetsvergadering.

6 uur geleden
Trump zegt EU over twee dagen brief over handelstarief te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt over twee dagen een brief te versturen waarin hij de importheffingen voor goederen uit de Europese Unie bekendmaakt. Hij beschuldigde de EU ervan de Verenigde Staten erg slecht te behandelen, onder andere via rechtszaken tegen Google en Apple.

6 uur geleden
Beurs in Amsterdam licht hoger na uitstel tarievendeadline Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een kleine winst gesloten. Elders in Europa waren ook overwegend winsten te zien op de koersenborden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump de deadline voor hogere importheffingen had opgeschoven van 9 juli naar 1 augustus.

9 uur geleden
Trump: deadline voor heffingen blijft 1 augustus

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen de deadline voor hogere importheffingen van 1 augustus niet verlengen, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump op berichtendienst Truth Social. Aanvankelijk zouden de hogere tarieven deze woensdag ingaan, maar onlangs maakte Trump bekend dat dit was uitgesteld naar volgende maand.

9 uur geleden