Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pérez vindt dat Formule 1-coureurs met corona moeten kunnen racen

Pérez vindt dat Formule 1-coureurs met corona moeten kunnen racen

SAKHIR (ANP) - Formule 1-coureurs die positief zijn getest op corona, maar geen of milde symptomen vertonen, zouden moeten kunnen racen. Dat vindt Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull. "Ik denk dat het zinvol is als we dat bespreekbaar maken", zei hij tegen Sky Sports.

De Duitse coureur Sebastian Vettel (Aston Martin) testte enkele dagen voor de openingsrace in Bahrein positief op corona en werd uitgesloten van deelname. Het team heeft zijn landgenoot Nico Hülkenberg laten invliegen als vervanger. Bij de testraces vorige week in Bahrein ontbrak Daniel Ricciardo (McLaren) vanwege een coronabesmetting. De Australiër is hersteld en komt vrijdag in actie in de eerste trainingen.

Pérez miste zelf in 2020 twee races omdat hij corona had opgelopen. Hij vindt dat de teugels inmiddels wel wat losser kunnen. De coronaregels in de Formule 1 zijn dit seizoen aanzienlijk versoepeld. Het verplichte testen is geschrapt, maar de meeste teams houden zelf nog hun eigen regels aan.

"We moeten bespreken of we in het vervolg coureurs toestaan om te racen als de symptomen mild zijn. De coureurs kunnen dat uiteraard zelf beoordelen", meent Pérez. "Je probeert te voorkomen dat je besmet raakt, maar geluk speelt een grote rol. Ik heb echt te doen met Sebastian en Daniel, maar het kan iedereen overkomen."

Meer uit Sport

Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

4 uur geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

6 uur geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

1 dag geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

1 dag geleden
Elektrische raceklasse Formule E in 2027 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.

1 dag geleden
Zwemmer Korstanje voorlopig niet in actie door rugproblemen

EINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.

1 dag geleden
MotoGP-kampioen Márquez 'is rood' en blijft langer bij Ducati

ASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.

1 dag geleden