Pérez vindt dat Formule 1-coureurs met corona moeten kunnen racen
SAKHIR (ANP) - Formule 1-coureurs die positief zijn getest op corona, maar geen of milde symptomen vertonen, zouden moeten kunnen racen. Dat vindt Sergio Pérez, de Mexicaanse teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull. "Ik denk dat het zinvol is als we dat bespreekbaar maken", zei hij tegen Sky Sports.
De Duitse coureur Sebastian Vettel (Aston Martin) testte enkele dagen voor de openingsrace in Bahrein positief op corona en werd uitgesloten van deelname. Het team heeft zijn landgenoot Nico Hülkenberg laten invliegen als vervanger. Bij de testraces vorige week in Bahrein ontbrak Daniel Ricciardo (McLaren) vanwege een coronabesmetting. De Australiër is hersteld en komt vrijdag in actie in de eerste trainingen.
Pérez miste zelf in 2020 twee races omdat hij corona had opgelopen. Hij vindt dat de teugels inmiddels wel wat losser kunnen. De coronaregels in de Formule 1 zijn dit seizoen aanzienlijk versoepeld. Het verplichte testen is geschrapt, maar de meeste teams houden zelf nog hun eigen regels aan.
"We moeten bespreken of we in het vervolg coureurs toestaan om te racen als de symptomen mild zijn. De coureurs kunnen dat uiteraard zelf beoordelen", meent Pérez. "Je probeert te voorkomen dat je besmet raakt, maar geluk speelt een grote rol. Ik heb echt te doen met Sebastian en Daniel, maar het kan iedereen overkomen."
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
7 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
2 uur geleden