Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pérez valt al in eerste bocht uit in thuisrace in Mexico-Stad

Pérez valt al in eerste bocht uit in thuisrace in Mexico-Stad

MEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse Formule 1-coureur Sergio Pérez is kort na de start al uitgevallen in zijn thuisrace in Mexico-Stad. Voor het oog van tienduizenden fanatieke fans crashte Pérez bij het ingaan van de eerste bocht.

De Mexicaan kende een flitsende start vanaf de vijfde plek. Hij vond op het lange rechte stuk naar de eerste bocht in de slipstream de ruimte om buitenom de AlphaTauri van Daniel Ricciardo, de Ferrari's van Charles Leclerc en Carlos Sainz en de Red Bull van zijn teamgenoot Max Verstappen bij te halen. Hij kwam door zijn riskante actie echter vlak voor de bocht in aanraking met de Ferrari van Leclerc en schoot de baan af.

Pérez moest gedesillusioneerd terugrijden naar zijn garagebox in de pitstraat, waar het team besloot dat hij niet verder kon. Verstappen deed wat hij vooraf voor ogen had. De wereldkampioen wist zich tussen Leclerc en Sainz van de derde startplek voor de eerste bocht naar de koppositie te manoeuvreren.

Pérez was diep teleurgesteld. "Ik ben verdrietig, maar ook trots op mezelf omdat ik echt alles heb gegeven. Het was waarschijnlijk mijn beste start van het jaar", zei de Mexicaan. "Ik was geweldig weg, ik zag de ruimte, maar er was bij het ingaan van de bocht geen ruimte voor drie auto's naast elkaar. Het was een echt race-incident, maar ik zou het mezelf niet hebben vergeven als ik het er niet op had gewaagd. Ik wilde de kans benutten om de race te kunnen winnen."

Meer uit Sport

Klaver knap vierde op 400 meter in Ultimate Championship

BOEDAPEST (ANP) - Lieke Klaver heeft haar seizoen afgesloten met een knappe vierde plaats op de 400 meter bij de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship in Boedapest. De 28-jarige atlete uit Enkhuizen finishte in het veld van mondiale toppers als vierde in een tijd van 49,91 seconden.

1 uur geleden
Verstappen verwacht dat inhalen lastig wordt bij GP van Spanje

MADRID (ANP) - Max Verstappen verwacht zondag in Madrid een race waarbij heel moeilijk kan worden ingehaald. "Er is maar één te volgen lijn. Dat is makkelijk te verdedigen", zei Verstappen voor de Grote Prijs van Spanje in Madrid. De viervoudig wereldkampioen werd derde in de kwalificatie, achter de Brit Lando Norris en de Italiaan Kimi Antonelli.

1 uur geleden
Landa wint koninginnenrit in Vuelta, leider Mas houdt stand

COLLADO DEL ALGUACIL (ANP) - Mikel Landa (36) heeft de koninginnenrit van de Vuelta gewonnen. De Spaanse wielrenner van Soudal Quick-Step reed in de twintigste etappe op de slotklim naar Collado del Alguacil weg bij zijn twee medevluchters en kwam solo aan. De Noor Tobias Halland Johannessen (Uno-X Mobility) werd tweede, de Belg Ramses Debruyne (Alpecin - Premier Tech) finishte als derde met een ruime voorsprong op de klassementsfavorieten. De Spanjaard Enric Mas behield zijn rode trui en begint zondag als klassementsleider aan de slotetappe.

1 uur geleden
Norris 'in shock' na pole, Verstappen tevreden nummer 3

MADRID (ANP) - Lando Norris heeft zaterdag naar eigen zeggen een van zijn beste ronden ooit gereden. "Ik ben in shock. Dit was een van de beste ronden in mijn carrière. Alles kwam samen. Het was bijna perfect. Als je hier later op terugkijkt, zeg je: 'Dit was wel goed'", zei de Brit in Madrid, nadat hij in de kwalificatie poleposition had veroverd voor Kimi Antonelli en Max Verstappen.

2 uur geleden
Norris op poleposition in Madrid, Verstappen op derde plek

MADRID (ANP) - Lando Norris van McLaren heeft zaterdag in Madrid zijn derde poleposition van het seizoen veroverd. De Britse Formule 1-coureur was tijdens de kwalificatie op de Madring in een tijd van 1.31,824 de snelste. De Italiaan Kimi Antonelli was in de Mercedes met 1.31,835 de nummer 2 van de kwalificatie voor Max Verstappen, die derde werd in 1.31,964.

2 uur geleden
Márquez wint sprintrace MotoGP in San Marino

MISANO (ANP) - Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van San Marino in de MotoGP gewonnen. De Spanjaard van Ducati versloeg de Italiaan Marco Bezzecchi. Jorge Martín, de Spaanse leider in de WK-stand, werd derde.

4 uur geleden
Wielrenster Bredewold mist WK en vreest einde seizoen na val

BOFFRES (ANP) - Wielrenster Mischa Bredewold mist het WK en vreest voor het einde van haar seizoen door een valpartij. Dat heeft haar ploeg SD Worx-Protime zaterdag bekendgemaakt in een persbericht. Bredewold maakte deel uit van de donderdag bekendgemaakte selectie voor de WK wielrennen in Montréal, dat later deze maand plaatsvindt.

4 uur geleden