Pérez staakt na twee botsingen voortijdig de strijd in GP Japan
SUZUKA (ANP) - Sergio Pérez heeft de Grote Prijs van Japan voortijdig beëindigd. De Mexicaanse teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull stuurde zijn auto na vijftien ronden de garage in. Hij veroorzaakte in de korte tijd dat hij op het circuit van Suzuka reed twee aanrijdingen en incasseerde twee tijdstraffen. Na een pitstop, waarin hij voor de tweede keer een kapotte voorvleugel liet vervangen, gaf hij door dat zijn auto niet goed aanvoelde.
De snelle opgave van Pérez leek een tegenvaller voor Red Bull, omdat de Mexicaan geen punten kon scoren voor het kampioenschap van de constructeurs. Verstappen maakte met zijn dominante zege alles goed. De tweevoudig wereldkampioen zorgde er in zijn eentje voor dat Red Bull genoeg punten verdiende om de wereldtitel bij de teams op zes races voor het einde al veilig te stellen. De rivalen van Mercedes en Ferrari kunnen het gat niet meer dichten.
Pérez keerde curieus genoeg in de veertigste ronde van de race op het circuit van Suzuka terug op de baan voor een rondje. Hij deed dat vooral om aan zijn tijdstraffen te voldoen. De reglementen schrijven voor dat als een coureur die straffen laat staan tijdens een race, er een gridstraf dreigt voor de volgende race. "Het was een rampzalige race voor mij", zei de Mexicaan na afloop bij Viaplay. "Ik kwam inderdaad terug op de baan om die tijdstraffen uit te zitten."
Meer uit Sport
PITTSBURGH (ANP) - Honkbalinternational Kenley Jansen (38) heeft in de nacht van maandag op dinsdag voor de 492e keer in de Major League Baseball (MLB) een save op zijn naam gekregen. Het was zijn zestiende save dit seizoen.
1 uur geledenCINCINNATI (ANP/RTR) - De tenniszussen Venus (46) en Serena Williams (44) hebben ondanks een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi van Cincinnati genoten van hun terugkeer op de baan.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Met twee doelpunten had Joosje Burg een groot aandeel in de 4-2-zege van de Nederlandse hockeysters op Australië op het WK. De 29-jarige hockeyster was blij dat ze op intuïtie haar eerste WK-goal (2-0) kon maken.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben de zege tegen Australië op het WK niet cadeau gekregen, vond bondscoach Raoul Ehren. "We hebben er hard voor moeten werken, maar ik vond het een fantastische wedstrijd. Er zat alles in wat je kunt bedenken", reageerde hij na de 4-2-zege van Oranje in het Wagener Stadion in Amstelveen.
13 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de winnaarspoule op het wereldkampioenschap in eigen land. In het Wagener Stadion in Amstelveen won de titelverdediger de tweede groepswedstrijd van Australië met 4-2.
14 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard komt dit seizoen niet meer in actie. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandagochtend op X. De 29-jarige Deen heeft volgens zijn werkgever nog altijd last van de sleutelbeenbreuk die hij vorige maand opliep bij een valpartij in de vijftiende etappe van de Tour de France, waarna hij moest opgeven.
23 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - De estafettemannen waren na het behalen van de bronzen medaille op de 4x400 meter bij het EK atletiek in Birmingham vooral blij voor Liemarvin Bonevacia. "Het is onze eerste medaille op de 4x400 meter bij een EK outdoor en ik vind het heel mooi dat Liemarvin met een medaille met pensioen kan gaan", zei derde loper Terrence Agard na afloop.
1 dag geleden