Pérez staakt na twee botsingen voortijdig de strijd in GP Japan
SUZUKA (ANP) - Sergio Pérez heeft de Grote Prijs van Japan voortijdig beëindigd. De Mexicaanse teamgenoot van Max Verstappen bij Red Bull stuurde zijn auto na vijftien ronden de garage in. Hij veroorzaakte in de korte tijd dat hij op het circuit van Suzuka reed twee aanrijdingen en incasseerde twee tijdstraffen. Na een pitstop, waarin hij voor de tweede keer een kapotte voorvleugel liet vervangen, gaf hij door dat zijn auto niet goed aanvoelde.
De snelle opgave van Pérez leek een tegenvaller voor Red Bull, omdat de Mexicaan geen punten kon scoren voor het kampioenschap van de constructeurs. Verstappen maakte met zijn dominante zege alles goed. De tweevoudig wereldkampioen zorgde er in zijn eentje voor dat Red Bull genoeg punten verdiende om de wereldtitel bij de teams op zes races voor het einde al veilig te stellen. De rivalen van Mercedes en Ferrari kunnen het gat niet meer dichten.
Pérez keerde curieus genoeg in de veertigste ronde van de race op het circuit van Suzuka terug op de baan voor een rondje. Hij deed dat vooral om aan zijn tijdstraffen te voldoen. De reglementen schrijven voor dat als een coureur die straffen laat staan tijdens een race, er een gridstraf dreigt voor de volgende race. "Het was een rampzalige race voor mij", zei de Mexicaan na afloop bij Viaplay. "Ik kwam inderdaad terug op de baan om die tijdstraffen uit te zitten."
Meer uit Sport
WIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Jorden van Foreest heeft bij het toernooi van Wijk aan Zee zijn eerste nederlaag geleden. De grootmeester verloor met zwart van de Turk Yagiz Kaan Erdogmus, met 14 jaar de jongste deelnemer.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - McLaren heeft deels de rechtszaak tegen de Spaanse autocoureur Álex Palou gewonnen. De viervoudig kampioen in de IndyCar moet wegens contractbreuk ongeveer 12 miljoen dollar (10 miljoen euro) aan schadevergoeding betalen aan het Britse automerk. Het hooggerechtshof in Londen deed vrijdag uitspraak.
13 uur geledenFIORANO (ANP) - Ferrari heeft op het eigen circuit in Fiorano de auto onthuld waarmee het in 2026 nieuwe successen najaagt. Zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton was de eerste die een paar ronden reed in de rode SF-26.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev staat in de vierde ronde van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Brit Cameron Norrie: 7-5 4-6 6-3 6-1. Hij maakte de wedstrijd af met zijn zestiende ace. Zijn volgende tegenstander in Melbourne is de Argentijn Francisco Cerúndolo.
14 uur geledenBRIGHTON (ANP) - De organisatie van de Tour Down Under past de voor zaterdag geplande koninginnenrit drastisch aan om de veiligheid van de wielrenners te waarborgen. Er dreigt door de hitte brandgevaar, met name in het gebied waar Willunga Hill ligt. Die beklimming, traditioneel de scherprechter in de Australische etappekoers uit de WorldTour, wordt uit de route gehaald.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz en Aryna Sabalenka zijn door op de Australian Open. Beide topspelers wonnen hun duel na iets meer dan twee uur in de Rod Laver Arena.
20 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
1 dag geleden