Pérez rijdt vrijwel zeker laatste race voor Red Bull in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Het ziet ernaar uit dat Sergio Pérez komend weekend in de laatste grand prix van het seizoen in Abu Dhabi ook zijn laatste race voor Red Bull rijdt. Alles wijst erop dat het team niet verder wil met de Mexicaanse teamgenoot van wereldkampioen Max Verstappen, die dit seizoen ondermaats presteerde.
"We zullen hem in Abu Dhabi nog steunen, maar zodra de finishvlag heeft gezwaaid, moet hij beslissen wat hij gaat doen. Ik denk dat hij oud en wijs genoeg is om zijn conclusies te trekken. Hij kent de situatie", zei teambaas Christian Horner zondag tegen Sky Sports na de race in Qatar, waarin Pérez weer tegenvallend presteerde en in de grand prix de finish niet haalde. Red Bull kan daardoor een nieuwe titel bij de constructeurs definitief vergeten.
Dat Red Bull Pérez een keuze geeft, is waarschijnlijk omdat hij nog een contract voor 2025 heeft. Topadviseur Helmut Marko van Red Bull liet zondag aan Viaplay weten dat er op de maandag na de slotrace in Abu Dhabi knopen worden doorgehakt in een vergadering waar ook de aandeelhouders aanwezig zullen zijn. De Oostenrijker heeft al laten doorschemeren dat wat hem betreft het tweede stoeltje van Red Bull volgend jaar voor Liam Lawson of Yuki Tsunoda is.
De Mexicaan is nog strijdbaar. "Ik ben het team en mezelf een solide prestatie verschuldigd. Het is een seizoen met ups en downs geweest en ik zal alles geven om het seizoen met een hoogtepunt af te sluiten", zegt Pérez in een vooruitblik van Red Bull Racing. Hij wist dit jaar geen enkele race te winnen en staat met 152 punten slechts achtste in het kampioenschap. Verstappen heeft er al 429.
Meer uit Sport
LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."
34 minuten geledenLUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
2 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.
3 uur geledenABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.
6 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
21 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
1 dag geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
1 dag geleden