Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pérez rijdt vrijwel zeker laatste race voor Red Bull in Abu Dhabi

Pérez rijdt vrijwel zeker laatste race voor Red Bull in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP) - Het ziet ernaar uit dat Sergio Pérez komend weekend in de laatste grand prix van het seizoen in Abu Dhabi ook zijn laatste race voor Red Bull rijdt. Alles wijst erop dat het team niet verder wil met de Mexicaanse teamgenoot van wereldkampioen Max Verstappen, die dit seizoen ondermaats presteerde.

"We zullen hem in Abu Dhabi nog steunen, maar zodra de finishvlag heeft gezwaaid, moet hij beslissen wat hij gaat doen. Ik denk dat hij oud en wijs genoeg is om zijn conclusies te trekken. Hij kent de situatie", zei teambaas Christian Horner zondag tegen Sky Sports na de race in Qatar, waarin Pérez weer tegenvallend presteerde en in de grand prix de finish niet haalde. Red Bull kan daardoor een nieuwe titel bij de constructeurs definitief vergeten.

Dat Red Bull Pérez een keuze geeft, is waarschijnlijk omdat hij nog een contract voor 2025 heeft. Topadviseur Helmut Marko van Red Bull liet zondag aan Viaplay weten dat er op de maandag na de slotrace in Abu Dhabi knopen worden doorgehakt in een vergadering waar ook de aandeelhouders aanwezig zullen zijn. De Oostenrijker heeft al laten doorschemeren dat wat hem betreft het tweede stoeltje van Red Bull volgend jaar voor Liam Lawson of Yuki Tsunoda is.

De Mexicaan is nog strijdbaar. "Ik ben het team en mezelf een solide prestatie verschuldigd. Het is een seizoen met ups en downs geweest en ik zal alles geven om het seizoen met een hoogtepunt af te sluiten", zegt Pérez in een vooruitblik van Red Bull Racing. Hij wist dit jaar geen enkele race te winnen en staat met 152 punten slechts achtste in het kampioenschap. Verstappen heeft er al 429.

Meer uit Sport

Nederlandse 3x3-basketballers stranden op WK in kwartfinale

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het WK in het Poolse Warschau uitgeschakeld in de kwartfinales. Worthy de Jong, Jan Driessen, Bryan Alberts en Daen van Tilborg verloren met 21-19 van zesvoudig wereldkampioen Servië.

6 uur geleden
Motorcoureur Márquez wint sprintrace in Grote Prijs van Hongarije

SÁVOLY (ANP) - Motorcoureur Marc Márquez heeft zaterdag de sprintrace van de Grote Prijs van Hongarije gewonnen. De Spaanse regerend wereldkampioen startte vanaf poleposition en kwam geen moment in de problemen tijdens de sprintrace. Zondag start Márquez wederom vanaf pole op het Balaton Park Circuit met zijn Ducati.

7 uur geleden
3x3-basketbalsters naar halve finale WK na zege op Hongarije

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben de halve finale van het wereldkampioenschap in Polen bereikt. Dankzij een beslissend punt van Noor Driessen in de slotfase was de regerend wereldkampioen met 21-20 te sterk voor Hongarije.

7 uur geleden
19-jarige Andrejeva ziet droom uitkomen met winst Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft een droom laten uitkomen met het winnen van Roland Garros. Het is de eerste grandslamtitel voor de 19-jarige Russin. "Ik heb Roland Garros gekeken sinds ik heel, heel jong was", zei Andrejeva na haar overwinning op het gravel in Parijs.

7 uur geleden
Verstappen tweede in kwalificatie Grote Prijs van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen start bij de Grote Prijs van Monaco als tweede. De viervoudig wereldkampioen moest de poleposition bij de beroemde race in het prinsdom laten aan Mercedes-coureur Kimi Antonelli.

7 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint voor de eerste keer Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft voor het eerst Roland Garros gewonnen. De als achtste geplaatste Russin versloeg in de finale in Parijs de Poolse qualifier en verrassing Maja Chwalińska in twee sets: 6-3 6-2.

8 uur geleden
Vollering wint door lawine ingekorte bergetappe Giro

SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde in dezelfde tijd als Vollering en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.

8 uur geleden