Pérez rijdt vrijwel zeker laatste race voor Red Bull in Abu Dhabi
ABU DHABI (ANP) - Het ziet ernaar uit dat Sergio Pérez komend weekend in de laatste grand prix van het seizoen in Abu Dhabi ook zijn laatste race voor Red Bull rijdt. Alles wijst erop dat het team niet verder wil met de Mexicaanse teamgenoot van wereldkampioen Max Verstappen, die dit seizoen ondermaats presteerde.
"We zullen hem in Abu Dhabi nog steunen, maar zodra de finishvlag heeft gezwaaid, moet hij beslissen wat hij gaat doen. Ik denk dat hij oud en wijs genoeg is om zijn conclusies te trekken. Hij kent de situatie", zei teambaas Christian Horner zondag tegen Sky Sports na de race in Qatar, waarin Pérez weer tegenvallend presteerde en in de grand prix de finish niet haalde. Red Bull kan daardoor een nieuwe titel bij de constructeurs definitief vergeten.
Dat Red Bull Pérez een keuze geeft, is waarschijnlijk omdat hij nog een contract voor 2025 heeft. Topadviseur Helmut Marko van Red Bull liet zondag aan Viaplay weten dat er op de maandag na de slotrace in Abu Dhabi knopen worden doorgehakt in een vergadering waar ook de aandeelhouders aanwezig zullen zijn. De Oostenrijker heeft al laten doorschemeren dat wat hem betreft het tweede stoeltje van Red Bull volgend jaar voor Liam Lawson of Yuki Tsunoda is.
De Mexicaan is nog strijdbaar. "Ik ben het team en mezelf een solide prestatie verschuldigd. Het is een seizoen met ups en downs geweest en ik zal alles geven om het seizoen met een hoogtepunt af te sluiten", zegt Pérez in een vooruitblik van Red Bull Racing. Hij wist dit jaar geen enkele race te winnen en staat met 152 punten slechts achtste in het kampioenschap. Verstappen heeft er al 429.
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
14 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
20 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden