Pérez pakt pole voor Red Bull na pech Verstappen
JEDDAH (ANP) - Sergio Pérez heeft het Formule 1-team van Red Bull alsnog poleposition bezorgd voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De Mexicaan was met 1.28,265 de snelste in het laatste deel van de kwalificatie, waarin zijn teamgenoot Max Verstappen ontbrak. De wereldkampioen was in het tweede deel blijven steken met een gebroken aandrijfas.
Verstappen reed twee weken geleden in Bahrein vanaf pole naar de zege in de openingsrace van het seizoen. Pérez, die in Bahrein als tweede eindigde, liet Red Bull zaterdag op het circuit van Jeddah na de pech voor de kopman alsnog juichen. De Mexicaan pakte pole, net als vorig jaar in Saudi-Arabië. Toen ging de winst echter naar Verstappen.
"Heel jammer voor Max, hij is het hele weekend al heel sterk", zei Pérez over de technische problemen bij zijn teamgenoot. "Met deze auto's weet je het nooit wat betreft betrouwbaarheid. Hopelijk hebben we zondag in de race toch twee auto's voorin zitten."
Leclerc
Charles Leclerc zette in de Ferrari de tweede tijd neer. Hij gaf 0,155 seconde toe op Pérez. De Monegask moet vanwege een gridstraf echter tien plaatsen naar achteren op de startopstelling. Leclerc start vanaf de twaalfde plaats, drie plekken voor Verstappen. Pérez heeft zondag om 18.00 uur de Spanjaard Fernando Alonso (Aston Martin) naast zich staan op de voorste startrij.
"De racesnelheid van onze auto is heel goed", zei Alonso. "We zijn vooralsnog op zondag beter dan op zaterdag. Dan is het heel goed om vanaf de tweede plaats te starten."
George Russell (Mercedes) en Carlos Sainz (Ferrari) staan zondag op de tweede startrij. De Australische debutant Oscar Piastri van McLaren kwalificeerde zich knap als negende, vlak achter Lewis Hamilton, en start vanwege de gridstraf van Leclerc vanaf plek acht. Nyck de Vries bleef net als in Bahrein steken in het eerste deel van de kwalificatie. De Nederlandse coureur van AlphaTauri begint vanaf de achttiende plaats aan de tweede race van het seizoen.
Meer uit Sport
NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft in de nacht van zaterdag op zondag een goede tweede stint gereden tijdens de 24 uur van de Nürburgring. De 28-jarige Nederlander, die zaterdagmiddag in de Mercedes-AMG GT3 de leiding had gegrepen, bouwde tussen 02.00 en 04.00 uur de voorsprong op de nummer 2 uit tot een kleine halve minuut.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisster Elina Svitolina heeft het masterstoernooi van Rome op haar naam geschreven. De 31-jarige Oekraïense versloeg de als derde geplaatste Amerikaanse Coco Gauff in de finale. In de Italiaanse hoofdstad werd het 6-4 6-7 (3) 6-2 voor Svitolina.
11 uur geledenBORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.
15 uur geledenFERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.
15 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.
16 uur geledenMONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.
16 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.
18 uur geleden