Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pérez pakt pole voor Red Bull na pech Verstappen

Pérez pakt pole voor Red Bull na pech Verstappen

JEDDAH (ANP) - Sergio Pérez heeft het Formule 1-team van Red Bull alsnog poleposition bezorgd voor de Grote Prijs van Saudi-Arabië. De Mexicaan was met 1.28,265 de snelste in het laatste deel van de kwalificatie, waarin zijn teamgenoot Max Verstappen ontbrak. De wereldkampioen was in het tweede deel blijven steken met een gebroken aandrijfas.

Verstappen reed twee weken geleden in Bahrein vanaf pole naar de zege in de openingsrace van het seizoen. Pérez, die in Bahrein als tweede eindigde, liet Red Bull zaterdag op het circuit van Jeddah na de pech voor de kopman alsnog juichen. De Mexicaan pakte pole, net als vorig jaar in Saudi-Arabië. Toen ging de winst echter naar Verstappen.

"Heel jammer voor Max, hij is het hele weekend al heel sterk", zei Pérez over de technische problemen bij zijn teamgenoot. "Met deze auto's weet je het nooit wat betreft betrouwbaarheid. Hopelijk hebben we zondag in de race toch twee auto's voorin zitten."

Leclerc

Charles Leclerc zette in de Ferrari de tweede tijd neer. Hij gaf 0,155 seconde toe op Pérez. De Monegask moet vanwege een gridstraf echter tien plaatsen naar achteren op de startopstelling. Leclerc start vanaf de twaalfde plaats, drie plekken voor Verstappen. Pérez heeft zondag om 18.00 uur de Spanjaard Fernando Alonso (Aston Martin) naast zich staan op de voorste startrij.

"De racesnelheid van onze auto is heel goed", zei Alonso. "We zijn vooralsnog op zondag beter dan op zaterdag. Dan is het heel goed om vanaf de tweede plaats te starten."

George Russell (Mercedes) en Carlos Sainz (Ferrari) staan zondag op de tweede startrij. De Australische debutant Oscar Piastri van McLaren kwalificeerde zich knap als negende, vlak achter Lewis Hamilton, en start vanwege de gridstraf van Leclerc vanaf plek acht. Nyck de Vries bleef net als in Bahrein steken in het eerste deel van de kwalificatie. De Nederlandse coureur van AlphaTauri begint vanaf de achttiende plaats aan de tweede race van het seizoen.

Meer uit Sport

Verstappen prijst McLaren om afzien van teamorders

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen juicht toe dat McLaren geen teamorders uitdeelt en Lando Norris en Oscar Piastri vrij laat racen, ook al leidt Norris het kampioenschap met 24 punten meer dan zijn teamgenoot. "Perfect. Een betere keuze is er niet. Waarom zou Piastri ineens niet meer mee mogen strijden om de titel? Als ze dat tegen mij zouden zeggen, dan zou ik niet eens komen opdagen", zei Verstappen bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar.

26 minuten geleden
Verstappen: zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft geluk nodig om voor de vijfde keer wereldkampioen in de Formule 1 te kunnen worden. Dat zei de 28-jarige coureur van Red Bull bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Qatar. "Natuurlijk is het gat kleiner geworden, maar het zijn nog altijd 24 punten. Er moet heel veel goed gaan tot het einde om nog een kans te hebben. Zelfs als ik alles win, heb ik geluk nodig, maar de kans is absoluut groter dan hij was."

1 uur geleden
Piastri gelooft na mindere periode nog in wereldtitel Formule 1

LUSAIL (ANP) - Oscar Piastri gelooft nog altijd dat hij dit jaar wereldkampioen in de Formule 1 kan worden. "Er is nog steeds een kans, ook al heb ik wel wat geluk nodig. Maar het is in het verleden vaker gebeurd, dus het is niet onmogelijk", zei de 24-jarige Australiër van McLaren bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

3 uur geleden
Norris ziet Verstappen altijd als 'grote bedreiging'

LUSAIL (ANP) - Lando Norris kan in de Grote Prijs van Qatar zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 veroveren, maar de Brit van McLaren weet ook dat Max Verstappen nog altijd kans heeft. "Max is een bedreiging, omdat ik weet waartoe hij in staat is. Maar dat is in Qatar niet ineens anders, want we hebben Max bij iedere race dit jaar als een bedreiging gezien, ook toen zijn achterstand veel groter was", zei hij bij een persmoment op het Lusail International Circuit.

4 uur geleden
Russen mogen onder eigen vlag weer meedoen aan judowedstrijden

ABU DHABI (ANP) - Russische judoka's mogen vanaf komend weekend weer onder hun eigen vlag meedoen aan internationale wedstrijden. Ook het volkslied mag vanaf de Grand Slam van Abu Dhabi komend weekend weer gespeeld worden, heeft de International Judo Federation (IJF) besloten.

6 uur geleden
McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

22 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

1 dag geleden