Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pérez pakt eerste zege in Formule 1 na gestuntel Mercedes

Pérez pakt eerste zege in Formule 1 na gestuntel Mercedes

BAHREIN (ANP) - De Mexicaan Sergio Pérez van Racing Point heeft bij de GP van Sakhir zeer verrassend zijn eerste zege geboekt in de Formule 1. De 30-jarige Pérez profiteerde van gestuntel en pech in de stal van Mercedes, waar bandenwissels bij Valtteri Bottas en George Russell verkeerd gingen. Achter Pérez werd Esteban Ocon (Renault) tweede en Lance Stroll (Racing Point) derde.

Russell, de 22-jarige vervanger van de positief geteste Lewis Hamilton, reed een groot deel van de race aan de leiding en de Mercedessen leken onbedreigd naar de eerste en tweede plek te rijden. Echter werden na driekwart race in de pitsstraat de banden door elkaar gehaald, waardoor er voor beiden veel tijd verloren ging. Bottas en Russell, die in de slotfase na een inhaalrace ook nog eens een lekke band kreeg, werden uiteindelijk respectievelijk achtste en negende.

Voor Max Verstappen zat de GP van Sakhir er al in de eerste ronde op. De coureur van Red Bull moest in een bocht uitwijken voor Charles Leclerc en Pérez die met elkaar in botsing waren geraakt en reed zijn eigen bolide stuk. Ook Leclerc kon niet verder. De Mexicaan kon zijn race wél voortzetten en wist steeds meer naar voren te komen en verraste uiteindelijk zelfs met de zege.

Sprakeloos

"Ik ben sprakeloos en heb hier zo lang van gedroomd. Ongelooflijk, na de eerste ronde was het een gelopen zaak. Maar ik wilde niet opgegeven en uiteindelijk hebben we een fantastische race gereden. De bolide voelde als een limousine", zei de Mexicaanse winnaar.

In 2018 stond hij voor het laatst op het podium; hij werd toen derde in de GP van Azerbeidzjan. Pérez vertrekt aan het einde van het seizoen bij Racing Point en hij heeft nog geen zitje voor volgend seizoen. Pérez: "Wat er nu gebeurt, ligt buiten mijn macht. Als ik er volgend jaar niet bij ben, dan kom ik in 2022 terug."

Verstappen

Doordat Bottas slechts 4 punten pakte, maakt Verstappen ondanks het uitvallen nog een kleine kans op de tweede plek in het klassement. Het gat is gegroeid tot 16 punten.

Volgend weekend wordt in Abu Dhabi de laatste GP van dit seizoen verreden.

Meer uit Sport

Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

7 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

8 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

9 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

10 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

11 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

11 uur geleden
Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

12 uur geleden