Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pérez pakt eerste zege in Formule 1 na gestuntel Mercedes

Pérez pakt eerste zege in Formule 1 na gestuntel Mercedes

BAHREIN (ANP) - De Mexicaan Sergio Pérez van Racing Point heeft bij de GP van Sakhir zeer verrassend zijn eerste zege geboekt in de Formule 1. De 30-jarige Pérez profiteerde van gestuntel en pech in de stal van Mercedes, waar bandenwissels bij Valtteri Bottas en George Russell verkeerd gingen. Achter Pérez werd Esteban Ocon (Renault) tweede en Lance Stroll (Racing Point) derde.

Russell, de 22-jarige vervanger van de positief geteste Lewis Hamilton, reed een groot deel van de race aan de leiding en de Mercedessen leken onbedreigd naar de eerste en tweede plek te rijden. Echter werden na driekwart race in de pitsstraat de banden door elkaar gehaald, waardoor er voor beiden veel tijd verloren ging. Bottas en Russell, die in de slotfase na een inhaalrace ook nog eens een lekke band kreeg, werden uiteindelijk respectievelijk achtste en negende.

Voor Max Verstappen zat de GP van Sakhir er al in de eerste ronde op. De coureur van Red Bull moest in een bocht uitwijken voor Charles Leclerc en Pérez die met elkaar in botsing waren geraakt en reed zijn eigen bolide stuk. Ook Leclerc kon niet verder. De Mexicaan kon zijn race wél voortzetten en wist steeds meer naar voren te komen en verraste uiteindelijk zelfs met de zege.

Sprakeloos

"Ik ben sprakeloos en heb hier zo lang van gedroomd. Ongelooflijk, na de eerste ronde was het een gelopen zaak. Maar ik wilde niet opgegeven en uiteindelijk hebben we een fantastische race gereden. De bolide voelde als een limousine", zei de Mexicaanse winnaar.

In 2018 stond hij voor het laatst op het podium; hij werd toen derde in de GP van Azerbeidzjan. Pérez vertrekt aan het einde van het seizoen bij Racing Point en hij heeft nog geen zitje voor volgend seizoen. Pérez: "Wat er nu gebeurt, ligt buiten mijn macht. Als ik er volgend jaar niet bij ben, dan kom ik in 2022 terug."

Verstappen

Doordat Bottas slechts 4 punten pakte, maakt Verstappen ondanks het uitvallen nog een kleine kans op de tweede plek in het klassement. Het gat is gegroeid tot 16 punten.

Volgend weekend wordt in Abu Dhabi de laatste GP van dit seizoen verreden.

Meer uit Sport

De Groot en Van de Velde vormen nieuw beachvolleybalduo

UTRECHT (ANP) - Yorick de Groot en Steven van de Velde gaan een nieuw beachvolleybalduo vormen namens TeamNL. De voormalige partner van De Groot, Stefan Boermans, besloot eind vorig jaar zijn carrière te pauzeren. Van de Veldes voormalige partner, Alexander Brouwer, is geblesseerd. Het nieuwe duo komt in maart op hun eerste internationale toernooi in actie, op het Elite 16-toernooi in Brazilië.

2 uur geleden
Shorttrackcoach Kerstholt tevreden over afbreken trainingsstage

MILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt denkt dat de Nederlandse shorttrackers er goed aan hebben gedaan de trainingsstage in Bormio eerder af te breken en de voorbereidingen op de Olympische Spelen in Milaan zelf voort te zetten. Dat vertelde hij na een training in een oefenhal onder de Milano Ice Skating Arena, waar vanaf komende week de olympische wedstrijden zijn.

3 uur geleden
NFL: Geen inzet ICE-agenten bij Super Bowl

SANTA CLARA (ANP/DPA) - Tijdens de Super Bowl zullen er geen ICE-agenten worden ingezet. Dat zegt Cathy Lanier, vicevoorzitter en hoofd veiligheid van de American footballcompetitie NFL. "Er zijn geen ICE-maatregelen gepland", zegt Lanier, "daar zijn we van overtuigd". Volgens haar zal de inzet van politie vergelijkbaar zijn met andere edities van de seizoensfinale in het American football.

4 uur geleden
Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

16 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

17 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

20 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

20 uur geleden