Pérez pakt eerste zege in Formule 1 na gestuntel Mercedes
BAHREIN (ANP) - De Mexicaan Sergio Pérez van Racing Point heeft bij de GP van Sakhir zeer verrassend zijn eerste zege geboekt in de Formule 1. De 30-jarige Pérez profiteerde van gestuntel en pech in de stal van Mercedes, waar bandenwissels bij Valtteri Bottas en George Russell verkeerd gingen. Achter Pérez werd Esteban Ocon (Renault) tweede en Lance Stroll (Racing Point) derde.
Russell, de 22-jarige vervanger van de positief geteste Lewis Hamilton, reed een groot deel van de race aan de leiding en de Mercedessen leken onbedreigd naar de eerste en tweede plek te rijden. Echter werden na driekwart race in de pitsstraat de banden door elkaar gehaald, waardoor er voor beiden veel tijd verloren ging. Bottas en Russell, die in de slotfase na een inhaalrace ook nog eens een lekke band kreeg, werden uiteindelijk respectievelijk achtste en negende.
Voor Max Verstappen zat de GP van Sakhir er al in de eerste ronde op. De coureur van Red Bull moest in een bocht uitwijken voor Charles Leclerc en Pérez die met elkaar in botsing waren geraakt en reed zijn eigen bolide stuk. Ook Leclerc kon niet verder. De Mexicaan kon zijn race wél voortzetten en wist steeds meer naar voren te komen en verraste uiteindelijk zelfs met de zege.
Sprakeloos
"Ik ben sprakeloos en heb hier zo lang van gedroomd. Ongelooflijk, na de eerste ronde was het een gelopen zaak. Maar ik wilde niet opgegeven en uiteindelijk hebben we een fantastische race gereden. De bolide voelde als een limousine", zei de Mexicaanse winnaar.
In 2018 stond hij voor het laatst op het podium; hij werd toen derde in de GP van Azerbeidzjan. Pérez vertrekt aan het einde van het seizoen bij Racing Point en hij heeft nog geen zitje voor volgend seizoen. Pérez: "Wat er nu gebeurt, ligt buiten mijn macht. Als ik er volgend jaar niet bij ben, dan kom ik in 2022 terug."
Verstappen
Doordat Bottas slechts 4 punten pakte, maakt Verstappen ondanks het uitvallen nog een kleine kans op de tweede plek in het klassement. Het gat is gegroeid tot 16 punten.
Volgend weekend wordt in Abu Dhabi de laatste GP van dit seizoen verreden.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
19 minuten geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
4 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
1 dag geleden