Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peréz neemt stuur over van Verstappen en rijdt 78 ronden

Peréz neemt stuur over van Verstappen en rijdt 78 ronden

BARCELONA (ANP) - De Mexicaanse autocoureur Sergio Pérez heeft donderdag het stuur van de nieuwe RB18 overgenomen van Max Verstappen. Hij reed op de tweede testdag ter voorbereiding op het WK-seizoen 2022 in de Formule 1 slechts 78 ronden. Dat was aanzienlijk minder dan zijn Nederlandse ploeggenoot. De wereldkampioen was woensdag op het circuit van Barcelona heel productief met 147 ronden. Dat leverde meteen een schat aan informatie op over de flink aangepaste racewagen.

Peréz maakte in de ochtendsessie al niet veel kilometers. Hij zette de wagen voor het ingaan van het laatste half uur aan de kant met problemen aan de versnellingsbak. Die waren betrekkelijk snel opgelost door de technici, zodat Perez 's middags opnieuw de baan op kon. Hoewel in deze vroege fase van de voorbereiding nog niets kan worden afgelezen aan rondetijden, worden die uiteraard wel bijgehouden in een snelheidssport. Perez 'klasseerde' zich met 1.21,430 als zevende.

Charles Leclerc was in zijn Ferrari de beste, met voor wat dat waard is in 1.19,698. Hij troefde daarmee Pierre Gasly in AlphaTauri, en Daniel Ricciardo (McLaren) af. Lewis Hamilton deed donderdagmorgen kalm aan (1.22,562) en liet zijn nieuwe collega George Russell daarna in de Mercedes stappen. Die gaf meer gas en werd uiteindelijk nog vierde in de rangschikking van de dag.

Meer uit Sport

Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

7 minuten geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

2 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

3 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

4 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

5 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

17 uur geleden
Verstappen zelf ook verrast door knappe kwalificatie in Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen was na afloop van de kwalificatie voor de Grote Prijs van Miami zelf ook enigszins verrast door zijn knappe tweede tijd. "Ik had zelf natuurlijk ook niet verwacht dat dit mogelijk was", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull.

19 uur geleden