Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peréz neemt stuur over van Verstappen en rijdt 78 ronden

Peréz neemt stuur over van Verstappen en rijdt 78 ronden

BARCELONA (ANP) - De Mexicaanse autocoureur Sergio Pérez heeft donderdag het stuur van de nieuwe RB18 overgenomen van Max Verstappen. Hij reed op de tweede testdag ter voorbereiding op het WK-seizoen 2022 in de Formule 1 slechts 78 ronden. Dat was aanzienlijk minder dan zijn Nederlandse ploeggenoot. De wereldkampioen was woensdag op het circuit van Barcelona heel productief met 147 ronden. Dat leverde meteen een schat aan informatie op over de flink aangepaste racewagen.

Peréz maakte in de ochtendsessie al niet veel kilometers. Hij zette de wagen voor het ingaan van het laatste half uur aan de kant met problemen aan de versnellingsbak. Die waren betrekkelijk snel opgelost door de technici, zodat Perez 's middags opnieuw de baan op kon. Hoewel in deze vroege fase van de voorbereiding nog niets kan worden afgelezen aan rondetijden, worden die uiteraard wel bijgehouden in een snelheidssport. Perez 'klasseerde' zich met 1.21,430 als zevende.

Charles Leclerc was in zijn Ferrari de beste, met voor wat dat waard is in 1.19,698. Hij troefde daarmee Pierre Gasly in AlphaTauri, en Daniel Ricciardo (McLaren) af. Lewis Hamilton deed donderdagmorgen kalm aan (1.22,562) en liet zijn nieuwe collega George Russell daarna in de Mercedes stappen. Die gaf meer gas en werd uiteindelijk nog vierde in de rangschikking van de dag.

Meer uit Sport

Verstappen ziet uit naar slotrace: alles in de gaten houden

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen ziet uit naar de Grote Prijs van Abu Dhabi, de slotrace van het jaar in de Formule 1 waarin de titelstrijd wordt beslist. "Ik voel me goed. Ik heb natuurlijk een idiote ommekeer kunnen bewerkstelligen in het kampioenschap, waardoor ik nu nog kans heb op de titel", zei hij een kleine twee uur voor aanvang van de race op het Yas Marina Circuit. "Ik heb er zin in, hoop dat ik mijn eigen race kan rijden vooraan, maar zal zeker in de gaten houden wat er achter me gebeurt."

1 uur geleden
Wederzijds respect 'groot genoeg' bij titelkandidaten McLaren

ABU DHABI (ANP) - Er is voldoende respect bij Lando Norris en Oscar Piastri om elkaar de wereldtitel in de Formule 1 te gunnen. Dat lieten de beide coureurs van McLaren weten in Abu Dhabi. "Daar is geen discussie over. Als een van ons zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 wint, is dat iets om te vieren. Dat snapt ook degene die de titel verliest", zei Piastri.

4 uur geleden
Messi: 'Dit is het moment waarop ik heb gewacht'

FORT LAUDERDALE (ANP/AFP/RTR) - "Dit is het moment waarop ik heb gewacht en waar we als team op hebben gewacht." Dat zei Lionel Messi na de 3-1-overwinning van Inter Miami op Vancouver Whitecaps in Fort Lauderdale. Messi speelde bij alle drie de treffers een belangrijke rol.

12 uur geleden
Handbalsters al zeker van WK-kwartfinale na winst tegen Polen

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters zijn al zeker van een plek in de kwartfinales op het WK in eigen land. De ploeg van bondscoach Henrik Signell versloeg Polen in de tweede wedstrijd van de hoofdronde: 33-22. Maandag wacht wereldkampioen Frankrijk in de laatste wedstrijd van de hoofdronde. Na die wedstrijd wordt bekend welke ploeg Nederland treft in de kwartfinale op woensdag 10 december.

14 uur geleden
Steenbergen zwemt met Europees record naar EK-goud op 200 wissel

LUBLIN (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin overtuigend de titel op de 200 meter wisselslag gewonnen. Steenbergen verbrak met 2.01,83 het meer dan tien jaar oude Europees record van Katinka Hosszu uit Hongarije.

18 uur geleden
Stolz rijdt baanrecord De Boo op 1000 meter uit de boeken

HEERENVEEN (ANP) - De Amerikaanse schaatser Jordan Stolz heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen een flinke tik uitgedeeld aan Jenning de Boo. Stolz reed het baanrecord van De Boo (1.07,08) uit de boeken met 1.06,38. De Duitser Finn Sonnekalb werd met 1.07,41 tweede. Tim Prins pakte het brons met 1.07,49.

18 uur geleden
Beune wint in Heerenveen ook derde 1500 meter in wereldbeker

HEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Heerenveen de 1500 meter gewonnen. De 26-jarige schaatsster was in de voorlaatste rit met 1.53,10 opnieuw sneller dan de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi, die in 1.53,89 vijfde werd. Het is voor de regerend wereldkampioene de derde wereldbekeroverwinning dit seizoen, nadat ze ook in Salt Lake City en Calgary de beste was.

18 uur geleden