Peréz neemt stuur over van Verstappen en rijdt 78 ronden
BARCELONA (ANP) - De Mexicaanse autocoureur Sergio Pérez heeft donderdag het stuur van de nieuwe RB18 overgenomen van Max Verstappen. Hij reed op de tweede testdag ter voorbereiding op het WK-seizoen 2022 in de Formule 1 slechts 78 ronden. Dat was aanzienlijk minder dan zijn Nederlandse ploeggenoot. De wereldkampioen was woensdag op het circuit van Barcelona heel productief met 147 ronden. Dat leverde meteen een schat aan informatie op over de flink aangepaste racewagen.
Peréz maakte in de ochtendsessie al niet veel kilometers. Hij zette de wagen voor het ingaan van het laatste half uur aan de kant met problemen aan de versnellingsbak. Die waren betrekkelijk snel opgelost door de technici, zodat Perez 's middags opnieuw de baan op kon. Hoewel in deze vroege fase van de voorbereiding nog niets kan worden afgelezen aan rondetijden, worden die uiteraard wel bijgehouden in een snelheidssport. Perez 'klasseerde' zich met 1.21,430 als zevende.
Charles Leclerc was in zijn Ferrari de beste, met voor wat dat waard is in 1.19,698. Hij troefde daarmee Pierre Gasly in AlphaTauri, en Daniel Ricciardo (McLaren) af. Lewis Hamilton deed donderdagmorgen kalm aan (1.22,562) en liet zijn nieuwe collega George Russell daarna in de Mercedes stappen. Die gaf meer gas en werd uiteindelijk nog vierde in de rangschikking van de dag.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
5 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden