Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Peréz neemt stuur over van Verstappen en rijdt 78 ronden

Peréz neemt stuur over van Verstappen en rijdt 78 ronden

BARCELONA (ANP) - De Mexicaanse autocoureur Sergio Pérez heeft donderdag het stuur van de nieuwe RB18 overgenomen van Max Verstappen. Hij reed op de tweede testdag ter voorbereiding op het WK-seizoen 2022 in de Formule 1 slechts 78 ronden. Dat was aanzienlijk minder dan zijn Nederlandse ploeggenoot. De wereldkampioen was woensdag op het circuit van Barcelona heel productief met 147 ronden. Dat leverde meteen een schat aan informatie op over de flink aangepaste racewagen.

Peréz maakte in de ochtendsessie al niet veel kilometers. Hij zette de wagen voor het ingaan van het laatste half uur aan de kant met problemen aan de versnellingsbak. Die waren betrekkelijk snel opgelost door de technici, zodat Perez 's middags opnieuw de baan op kon. Hoewel in deze vroege fase van de voorbereiding nog niets kan worden afgelezen aan rondetijden, worden die uiteraard wel bijgehouden in een snelheidssport. Perez 'klasseerde' zich met 1.21,430 als zevende.

Charles Leclerc was in zijn Ferrari de beste, met voor wat dat waard is in 1.19,698. Hij troefde daarmee Pierre Gasly in AlphaTauri, en Daniel Ricciardo (McLaren) af. Lewis Hamilton deed donderdagmorgen kalm aan (1.22,562) en liet zijn nieuwe collega George Russell daarna in de Mercedes stappen. Die gaf meer gas en werd uiteindelijk nog vierde in de rangschikking van de dag.

Meer uit Sport

Weghorst ontkent elleboogstoot richting Goes

AMSTERDAM (ANP) - Wout Weghorst ontkende na de nederlaag van Ajax tegen AZ (0-2) dat hij verdediger Wouter Goes een elleboogstoot had gegeven. "Het is een overtreding", erkende de spits. "Maar het was geen elleboog. Goes ging op een bepaalde manier het duel aan. En ik ging zo staan van: 'jij komt nu een keer niet bij mij in de buurt'. Hij zocht mijn elleboog op, maar ik moet mezelf anders opstellen. Hij lokte het slim uit en kreeg de scheidsrechter mee."

6 uur geleden
Verstappen oppermachtig in kwalificatie

N I e u w bericht, met duiding, verslag en reactie na 2e alinea

6 uur geleden
Sinner verslaat Alcaraz in Six Kings Slam en vangt 6 miljoen euro

RIYAD (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft het lucratieve invitatietoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië op zijn naam geschreven. De Italiaan was in de finale in twee sets te sterk voor de Spanjaard Carlos Alcaraz: 6-2 6-4. Sinner verdiende ongeveer 6 miljoen euro en kreeg als trofee een gouden racket.

10 uur geleden
Verjongde handbalploeg rekent af met Bosnië in EK-kwalificatie

CAZIN (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede kwalificatiewedstrijd voor het EK van 2026 ruim gewonnen. Een sterk verjongde ploeg versloeg in Cazin het zwakke Bosnië en Herzegovina met 39-19. Afgelopen donderdag won Oranje in Den Bosch met 42-19 van Italië.

10 uur geleden
Brons Velzeboer op 1000 meter bij World Tour shorttrack Montreal

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de tweede wedstrijd van de World Tour shorttrack in Montreal de bronzen medaille behaald op de 1000 meter. Ze moest in de A-finale de Canadese Courtney Sarault (goud) en de Zuid-Koreaanse Choi Min-jeong (zilver) voor zich dulden.

11 uur geleden
Verstappen wint sprintrace Austin en loopt verder in op McLaren

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de Formule 1 met overmacht de sprintrace bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten gewonnen. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull boekte al zijn dertiende zege in de korte wedstrijd over 100 kilometer.

13 uur geleden
Piastri en Norris crashen in eerste bocht sprintrace Austin

AUSTIN (ANP) - De nummers 1 en 2 in het wereldkampioenschap van de Formule 1 zijn vlak na de start van de sprintrace bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten uitgevallen. Oscar Piastri en Lando Norris van McLaren waren betrokken bij een crash in de eerste bocht.

13 uur geleden