
Pérez na zege in sprintrace vooral trots op monteurs Red Bull
BAKOE (ANP) - Sergio Pérez klonk bijzonder zelfverzekerd na zijn overtuigende zege in de sprintrace bij de Grote Prijs van Azerbeidzjan. "Ik ben er vrij zeker van dat ik morgen voor de overwinning kan strijden in de hoofdrace. Ik ga ervoor", zei de Mexicaan van Red Bull.
Pérez startte als tweede in de sprintrace in Bakoe, maar wist op het stratencircuit Charles Leclerc af te troeven. De Monegask van Ferrari maakte in de kwalificatie de meeste indruk, maar in de race miste hij de snelheid om de Red Bull van de teamgenoot van wereldkampioen Max Verstappen van zich af te houden. Pérez ging halverwege de race van 100 kilometer over Leclerc heen.
"Deze zege geeft veel voldoening. Ik moet vooral het team bedanken, want de jongens hebben fantastisch werk afgeleverd. Ik ben trots op hen, want dit nieuwe format met sprintkwalificatie en sprintrace is niet eenvoudig. Het zet de coureurs, monteurs en engineers enorm onder druk", aldus Pérez, die zondag als derde start in de Grote Prijs en dan opnieuw Leclerc voor hem heeft, maar ook Verstappen.
In het kampioenschap leidt Verstappen, Pérez volgt op 13 punten achterstand. De Mexicaan won dit jaar de GP van Saudi-Arabië, Verstappen was de beste in Bahrein en Australië.
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/RTR) - Het Brits Open golf verhoogt voor het eerst in dertien jaar het prijzengeld niet, meldt de organisatie. In de prijzenpot van het prestigieuze majortoernooi zit evenals vorig jaar 17 miljoen dollar, omgerekend 14,5 miljoen euro. De winnaar krijgt 3,1 miljoen dollar (2,7 miljoen euro).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jenson Button zou graag zien dat Max Verstappen en George Russell volgend jaar een team vormen bij Mercedes. Dat zei de wereldkampioen van 2009 op de Britse Radio X, waarin hij inging op de geruchten dat Verstappen aan een overstap naar Mercedes werkt.
3 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.
6 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Simon Yates heeft de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike hield na de eerste echte bergrit over ruim 165 kilometer net de Nederlander Thymen Arensman achter zich op Puy de Sancy. De Ier Ben Healy nam de gele leiderstrui over van Tadej Pogacar.
7 uur geledenENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.
12 uur geledenENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.
14 uur geleden