Pérez mag alsnog racen in Grote Prijs van België
SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Sergio Pérez kan alsnog starten in de Grote Prijs van België, mits die Formule 1-race zondag nog doorgaat. Het Formule 1-team van Red Bull is erin geslaagd de bolide van de Mexicaan te repareren en heeft toestemming gekregen van de wedstrijdleiding de auto te laten meedoen. De teamgenoot van Max Verstappen zal wel moeten vertrekken vanuit de pitstraat.
Pérez crashte in de opwarmronde voor de geplande start van 15.00 uur en reed zijn bolide stuk tegen de vangrails. De renstal liet aanvankelijk aan de raceleiding weten dat er te weinig tijd was om de beschadigde voorkant van de auto te herstellen, maar door de lange vertraging als gevolg van de regen heeft Red Bull de extra tijd kunnen benutten om de wagen te herstellen.
Het regent nog steeds op het circuit van Spa-Francorchamps en een nieuwe starttijd is nog niet bekendgemaakt. Volgens de regels moet de race voor 18.00 uur zijn beëindigd.
Punten gehalveerd
De mogelijkheid bestaat dat de race helemaal wordt afgelast of wordt ingekort. Als de coureurs er niet in slagen voor 18.00 uur driekwart van de beoogde afstand van de race af te leggen - in Spa zijn dat 33 ronden - dan worden de verdiende punten gehalveerd. De winnaar van de race krijgt dan niet 25 punten maar 12,5 punten. Er moeten in ieder geval twee volledige ronden worden afgewerkt om überhaupt punten te verdelen.
In de geschiedenis van de Formule 1 is het vijf keer eerder voorgekomen dat de punten werden gehalveerd vanwege een ingekorte race door de regen. De laatste keer was in 2009 bij de Grote Prijs van Maleisië.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Glenn de Blois is goed begonnen aan de snowboardcross op de Olympische Spelen. De 30-jarige Westlander zette donderdag in de eerste run van de kwalificatie de achtste tijd neer. De Blois klokte 1.08,68. De Fransman Aidan Chollet was met 1.06,37 het snelst.
23 minuten geledenMILAAN (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat bij de Spelen voor haar tweede olympische medaille. De 32-jarige regerend wereldkampioene uit Ede won vier jaar geleden met brons de eerste olympische medaille ooit voor Nederland in deze sport. Ze heeft haar hele seizoen afgestemd om in Cortina d'Ampezzo te pieken.
27 minuten geledenCORTINA (ANP) - Marijke Groenenwoud vervangt Bente Kerkhoff op de 5000 meter op de Spelen van Milaan. TeamNL meldt de aanpassing omdat Kerkhoff last van haar rug heeft. Merel Conijn is donderdag de andere Nederlandse schaatsster op de 5000 meter in het Milano Speed Skating Stadium.
58 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha vindt dat het Internationaal Olympisch Comité (IOC) zich moet schamen voor de diskwalificatie van skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj op de Winterspelen. "Het IOC heeft niet de sporter schade berokkend, maar zijn eigen reputatie. Toekomstige generaties zullen dit herinneren als een beschamend moment", schrijft Sybiha op X.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is gediskwalificeerd omdat hij tijdens zijn olympische optreden een helm wilde dragen met daarop slachtoffers van de oorlog met Rusland. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) waarschuwde al eerder dat dit in strijd is met de regels, maar Jeraskevitsj wilde de helm desondanks dragen. Daarop verbood het IOC hem vanaf 09.30 uur mee te doen aan de olympische skeletonwedstrijd in Italië.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Jesper de Jong zijn tijdens het ABN AMRO Open in Rotterdam hard geclasht via de media. Woensdag zei eerst De Jong (25) dat hij vindt dat Griekspoor "zijn land te kakken zette" met zijn harde kritiek op het Nederlandse tennis van vorige week. Daar was Griekspoor het niet mee eens en daarop kwam hij met een fel weerwoord.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor gaat naar de kwartfinales van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won woensdagavond in twee sets van zijn Franse leeftijdgenoot Quentin Halys: 7-5 7-6 (11). Griekspoor speelt vrijdag tegen de winnaar van de partij tussen de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Serviër Hamad Medjedovic.
12 uur geleden