Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pérez mag alsnog racen in Grote Prijs van België

Pérez mag alsnog racen in Grote Prijs van België

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Sergio Pérez kan alsnog starten in de Grote Prijs van België, mits die Formule 1-race zondag nog doorgaat. Het Formule 1-team van Red Bull is erin geslaagd de bolide van de Mexicaan te repareren en heeft toestemming gekregen van de wedstrijdleiding de auto te laten meedoen. De teamgenoot van Max Verstappen zal wel moeten vertrekken vanuit de pitstraat.

Pérez crashte in de opwarmronde voor de geplande start van 15.00 uur en reed zijn bolide stuk tegen de vangrails. De renstal liet aanvankelijk aan de raceleiding weten dat er te weinig tijd was om de beschadigde voorkant van de auto te herstellen, maar door de lange vertraging als gevolg van de regen heeft Red Bull de extra tijd kunnen benutten om de wagen te herstellen.

Het regent nog steeds op het circuit van Spa-Francorchamps en een nieuwe starttijd is nog niet bekendgemaakt. Volgens de regels moet de race voor 18.00 uur zijn beëindigd.

Punten gehalveerd

De mogelijkheid bestaat dat de race helemaal wordt afgelast of wordt ingekort. Als de coureurs er niet in slagen voor 18.00 uur driekwart van de beoogde afstand van de race af te leggen - in Spa zijn dat 33 ronden - dan worden de verdiende punten gehalveerd. De winnaar van de race krijgt dan niet 25 punten maar 12,5 punten. Er moeten in ieder geval twee volledige ronden worden afgewerkt om überhaupt punten te verdelen.

In de geschiedenis van de Formule 1 is het vijf keer eerder voorgekomen dat de punten werden gehalveerd vanwege een ingekorte race door de regen. De laatste keer was in 2009 bij de Grote Prijs van Maleisië.

Meer uit Sport

Nederland na openingsdag Spelen nog zonder medailles in Milaan

MILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.

6 uur geleden
Lollobrigida ziet met goud op 35e verjaardag droom uitkomen

MILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.

6 uur geleden
Schaatssters grijpen naast medailles op 3000 meter in Milaan

MILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.

9 uur geleden
Tennisser De Jong verliest in Davis Cup van mondiale nummer 465

BENGALURU (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is er niet in geslaagd de voorsprong van Nederland in de eerste kwalificatiewedstrijd van de Davis Cup tegen India te verdubbelen. De nummer 88 van de wereld ging in Bengaluru met 4-6 5-7 onderuit tegen Dhakshineswar Suresh, de mondiale nummer 465. De stand na twee partijen is 1-1.

10 uur geleden
Veldrijdster Van Alphen wint ternauwernood Superprestige

MIDDELKERKE (ANP/Belga) - Veldrijdster Aniek van Alphen heeft zich verzekerd van de eindzege in de Superprestige. De 27-jarige Nederlandse eindigde in de laatste wedstrijd in het Belgische Middelkerke als achtste, net genoeg voor de eindwinst.

10 uur geleden
Griekspoor treft Mpetshi Perricard op tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor speelt in de eerste ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam tegen Giovanni Mpetshi Perricard uit Frankrijk. Dat is de uitkomst van de loting. Het hoofdtoernooi begint maandag.

11 uur geleden
Schaatsster Conijn in tweede rit 3000 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Merel Conijn komt bij haar olympische debuut bij de Spelen van Milaan niet in actie in de eerste rit van de 3000 meter, maar in de tweede rit. De 24-jarige schaatsster is een rit doorgeschoven door de afmelding van Martina Sablikova uit Tsjechië, die ziek is.

11 uur geleden