Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pérez blijft tot en met 2024 teamgenoot Verstappen bij Red Bull

Pérez blijft tot en met 2024 teamgenoot Verstappen bij Red Bull

MONACO (ANP) - Sergio Pérez blijft tot en met 2024 teamgenoot van Max Verstappen bij het team van Red Bull in de Formule 1. De Mexicaan heeft zijn contract met twee jaar verlengd, meldt de Oostenrijkse renstal. Pérez zette zijn handtekening bij de Grote Prijs van Monaco van afgelopen zondag, die hij won.

Pérez rijdt sinds 2021 in dienst van Red Bull. Hij was vorig jaar een grote steun voor Verstappen, die de wereldtitel veroverde. Dit jaar is de Mexicaan op dreef; hij behaalde al een poleposition en eindigde ook drie keer als tweede. In de tussenstand staat hij derde met 110 punten achter zijn kopman Verstappen (125) en de Monegask Charles Leclerc (116).

"Sinds hij bij ons rijdt, heeft Checo fantastisch werk geleverd", prijst teambaas Christian Horner Pérez in een statement van het team. "Keer op keer heeft hij bewezen dat hij niet alleen een geweldige teamspeler is, maar ook dat zijn niveau stijgt. Hij is dit seizoen een kracht geworden om rekening mee te houden. Dit jaar heeft hij een nieuwe stap gezet en is het gat met wereldkampioen Max aanzienlijk kleiner geworden."

Mondiger

Pérez is zelf ook wat mondiger geworden. De 32-jarige coureur moest met frisse tegenzin in de Grote Prijs van Spanje de zege laten aan Verstappen en wilde na afloop een gesprek met de teamleiding over de stalorders. Afgelopen zondag was het lot hem een beetje gunstiger gezind. Na een hectische fase met tal van pitstops kwam Pérez aan de leiding en die stond hij op het smalle en bochtige stratencircuit van Monaco niet meer af.

"We hebben geen moment getwijfeld dat zijn snelheid, racevaardigheden en ervaring belangrijk zijn voor het team van Red Bull en we zijn dan ook verheugd dat hij tot en met 2024 voor het team zal blijven racen. Samen met Max geloven we dat we een rijdersduo hebben dat ons de grootste prijzen in de Formule 1 kan opleveren", aldus Horner.

"Het is een ongelooflijke week geweest", zegt de Mexicaan. "Het winnen van de Grote Prijs van Monaco is de droom van elke coureur en om daarna te komen met de aankondiging dat ik nog twee extra jaren bij het team blijf, maakt me heel blij. Ik ben er trots op bij dit team te horen. De samenwerking is goed, mijn relatie met Max ook, dus dat gaat ons zeker helpen om nog meer successen te behalen."

Meer uit Sport

Dakar Rally 2027 wordt zwaarste editie in Saudi-Arabië

PARIJS (ANP) - De eerstkomende Dakar Rally in Saudi-Arabië wordt een zware. De organisatie presenteerde in Parijs de route voor de woestijnrally in 2027 met daarin 5320 kilometer aan klassementsproeven. Voor het eerst sinds de rally in 2020 het Saudische grondgebied betrad, is er meer dan 5000 kilometer aan zogeheten specials, trajecten waarin de tijd wordt opgenomen.

20 uur geleden
Berlijn stemt unaniem in met nieuwe olympische kandidatuur

BERLIJN (ANP) - Het bestuur van Berlijn heeft unaniem ingestemd met plannen om de Olympische Spelen terug te halen naar de Duitse hoofdstad. Het gaat om een kandidatuur voor de Zomerspelen in 2036, 2040 of 2044. Berlijn organiseerde eerder de zogeheten nazi-Spelen in 1936.

21 uur geleden
Tennisster Sabalenka deinst niet terug voor boycot grand slams

ROME (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka is bereid om grandslams te boycotten om een eerlijkere verdeling van het prijzengeld te forceren. Dat zei de nummer 1 van de wereld op een persconferentie bij het toernooi van Rome. Daar lichtte ze toe waarom zij samen met andere tennisprofs maandag in een open brief hun 'diepe teleurstelling' uitten over het prijzengeld op Roland Garros.

23 uur geleden
Golfer Luiten maakt in Catalonië rentree na schouderblessure

BARCELONA (ANP) - Golfer Joost Luiten maakt deze week in het Catalunya Championship zijn rentree op de DP World Tour, oftewel de Europese Tour. Nederlands beste speler was er een tijdje uit door een oude blessure, een slijmbeursontsteking in een schouder. Hij speelde eind maart in India zijn laatste toernooi.

23 uur geleden
Directeur topsportcentrum Papendal vertrekt na 13 jaar

ARNHEM (ANP) - Jochem Schellens vertrekt na dertien jaar als directeur van topsportcentrum Papendal. Schellens blijft tot 1 december in dienst om alles te kunnen overdragen aan een opvolger.

23 uur geleden
Marathon Londen breekt record met 1,33 miljoen inschrijvingen

LONDEN (ANP) - Een recordaantal van meer dan 1,33 miljoen mensen heeft zich aangemeld voor de marathon van Londen op 25 april 2027. Het is een stijging van 18 procent vergeleken met de editie van dit jaar.

1 dag geleden
Wielrenner Van Dijke met Red Bull voor het eerst in Giro d'Italia

BERLIJN (ANP) - Wielrenner Mick van Dijke debuteert vrijdag in de Giro d'Italia. De 26-jarige Nederlander, die vorig jaar al wel de Tour de France reed, is opgenomen in de selectie van zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe. Van Dijke moet assistentie verlenen aan kopmannen Jai Hindley en Giulio Pellizzari, die in het klassement de strijd willen aangaan met topfavoriet Jonas Vingegaard uit Denemarken.

1 dag geleden