Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pérez blijft tot en met 2024 teamgenoot Verstappen bij Red Bull

Pérez blijft tot en met 2024 teamgenoot Verstappen bij Red Bull

MONACO (ANP) - Sergio Pérez blijft tot en met 2024 teamgenoot van Max Verstappen bij het team van Red Bull in de Formule 1. De Mexicaan heeft zijn contract met twee jaar verlengd, meldt de Oostenrijkse renstal. Pérez zette zijn handtekening bij de Grote Prijs van Monaco van afgelopen zondag, die hij won.

Pérez rijdt sinds 2021 in dienst van Red Bull. Hij was vorig jaar een grote steun voor Verstappen, die de wereldtitel veroverde. Dit jaar is de Mexicaan op dreef; hij behaalde al een poleposition en eindigde ook drie keer als tweede. In de tussenstand staat hij derde met 110 punten achter zijn kopman Verstappen (125) en de Monegask Charles Leclerc (116).

"Sinds hij bij ons rijdt, heeft Checo fantastisch werk geleverd", prijst teambaas Christian Horner Pérez in een statement van het team. "Keer op keer heeft hij bewezen dat hij niet alleen een geweldige teamspeler is, maar ook dat zijn niveau stijgt. Hij is dit seizoen een kracht geworden om rekening mee te houden. Dit jaar heeft hij een nieuwe stap gezet en is het gat met wereldkampioen Max aanzienlijk kleiner geworden."

Mondiger

Pérez is zelf ook wat mondiger geworden. De 32-jarige coureur moest met frisse tegenzin in de Grote Prijs van Spanje de zege laten aan Verstappen en wilde na afloop een gesprek met de teamleiding over de stalorders. Afgelopen zondag was het lot hem een beetje gunstiger gezind. Na een hectische fase met tal van pitstops kwam Pérez aan de leiding en die stond hij op het smalle en bochtige stratencircuit van Monaco niet meer af.

"We hebben geen moment getwijfeld dat zijn snelheid, racevaardigheden en ervaring belangrijk zijn voor het team van Red Bull en we zijn dan ook verheugd dat hij tot en met 2024 voor het team zal blijven racen. Samen met Max geloven we dat we een rijdersduo hebben dat ons de grootste prijzen in de Formule 1 kan opleveren", aldus Horner.

"Het is een ongelooflijke week geweest", zegt de Mexicaan. "Het winnen van de Grote Prijs van Monaco is de droom van elke coureur en om daarna te komen met de aankondiging dat ik nog twee extra jaren bij het team blijf, maakt me heel blij. Ik ben er trots op bij dit team te horen. De samenwerking is goed, mijn relatie met Max ook, dus dat gaat ons zeker helpen om nog meer successen te behalen."

Meer uit Sport

Schaatser De Boo blijft Stolz na eerste dag WK sprint ruim voor

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo gaat na de eerste dag van de WK sprint ruim aan de leiding. De 22-jarige Groninger won na de 500 meter ook de 1000 meter in Thialf met 1.06,52. Jordan Stolz werd net als in de eerste rit tweede, nu met 1.07,14. Joep Wennemars werd met 1.07,37 derde.

1 uur geleden
Kok leidt na eerste dag op WK sprint voor Schulting en Fledderus

HEERENVEEN (ANP) - Femke Kok leidt na de eerste dag van het WK sprint in Heerenveen voor haar landgenoten Suzanne Schulting en Marrit Fledderus. De olympisch kampioene op de 500 meter was na de zege op de eerste afstand ook de beste op de 1000 meter in Thialf. Kok won in 1.13,10 en was daarmee veel sneller dan Schulting en Béatrice Lamarche uit Canada.

2 uur geleden
Handbalsters winnen in Zwitserland derde duel in EK-kwalificatie

KRIENS (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de derde wedstrijd in de kwalificatie voor het EK van 2026 ruim gewonnen. In Kriens versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell Zwitserland met 39-21. Oranje had eerder net als de Zwitserse handbalsters van Italië en Bosnië en Herzegovina gewonnen.

3 uur geleden
De Boo opent WK sprint met zege en baanrecord op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo is het WK sprint in Thialf gestart met een zege op de 500 meter. De 22-jarige Groninger noteerde op de eerste afstand in Heerenveen een baanrecord van 33,78. Hij was daarmee ruim sneller dan Jordan Stolz, die tweede werd in 34,13. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde als derde met 34,26.

3 uur geleden
Kok begint WK sprint met zege en baanrecord op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok is het WK sprint in Heerenveen begonnen met een zege op de 500 meter. De olympisch kampioene was in Thialf met een baanrecord van 36,67 ruim sneller dan landgenote Suzanne Schulting en Kaja Ziomek-Nogal uit Polen.

4 uur geleden
Wielrenner Matthews breekt beide polsen bij training

MONACO (ANP) - Wielrenner Michael Matthews (35) is donderdag bij een training ten val gekomen en heeft breuken opgelopen in zijn beide polsen. Dat meldt zijn ploeg Jayco AlUla op sociale media. De Australiër is daardoor niet inzetbaar in "alle aankomende wedstrijden", aldus zijn ploeg.

5 uur geleden
Gemengde gevoelens Vergeer over prominente Russen op Paralympics

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Chef de mission Esther Vergeer heeft gemengde gevoelens bij de prominente aanwezigheid van Russische sporters op de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Ze lopen hier rond in het dorp met best opvallende rood met gouden kleding. Dan vraag je je af: is dat provocatie, propaganda of zouden ze dit in elke omstandigheid hebben gedragen? Daar denk ik dan over na, maar dat vind ik lastig om in te schatten", zegt Vergeer vanuit het Italiaanse Cortina.

12 uur geleden