Per 2024 registratieplicht voor verkooppunten tabak en vapes
DEN HAAG (ANP) - Voor de verkooppunten van tabak en rookwaren zoals vapes geldt vanaf 2024 een registratieplicht, zo heeft het kabinet vrijdag besloten. De registratieplicht is bedoeld om extra zicht te houden op het aantal verkooppunten. "We nemen continu nieuwe stappen om stoppen met roken makkelijker te maken en beginnen moeilijker", zegt staatssecretaris Maarten van Ooijen (Volksgezondheid).
Supermarkten mogen vanaf 1 juli 2024 geen tabak meer verkopen. Daardoor verdwijnen duizenden verkooppunten, maar komen er ook nieuwe bij. Per saldo neemt het aantal verkooppunten af van zo'n 10.000 naar ongeveer 4.400, zo verwacht het kabinet.
Met de registratieplicht wil het kabinet "in de gaten houden dat er geen ongewenste ontwikkelingen plaatsvinden. Als dat onverhoopt toch gebeurt, kunnen we daar met nieuw beleid op inspelen", zegt Van Ooijen. De toezichthouder Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) kan de regels voor verkoop met de registratieplicht beter controleren.
Het kabinet vermindert geleidelijk het aantal verkooppunten van tabak en rookwaren. Na het supermarktverbod volgen in 2030 tankstations. Vanaf 2032 mogen tabaksproducten alleen nog in speciaalzaken worden verkocht. Voor e-sigaretten geldt dat vanaf 2025.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Na zijn taak als verkenner gaat Ahmed Aboutaleb ook de formatie leiden in Den Haag. Dat verzoek is aan de oud-burgemeester van Rotterdam gedaan en na er een nachtje over geslapen te hebben, neemt hij die opdracht aan, zei Aboutaleb zondag bij het programma WNL Op Zondag.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag, de partij van oud-wethouder Richard de Mos, zou met de Haagse D66 moeten praten over een nieuw college in die stad. Dat adviseert verkenner Ahmed Aboutaleb.
2 dagen geledenGORINCHEM (ANP) - De inwoners van de gemeente Gorinchem kunnen op woensdag 29 april opnieuw naar de stembus. Het stadsbestuur heeft deze datum vastgesteld, nadat een meerderheid van de gemeenteraad een herstemming wilde. Aanleiding zijn vermoedens van stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland en de NAVO hadden deze week contact met de Verenigde Staten nadat president Donald Trump had gedreigd uit de NAVO te vertrekken. "Daar is contact over. Ook om de Amerikanen te wijzen op dat we juist meer uitgeven aan Defensie", zei premier Rob Jetten tijdens zijn wekelijkse persconferentie.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Rianne Letschert (Cultuur) vindt het "ontzettend goed nieuws" dat de Roemeense kunstschatten die vorig jaar werden geroofd uit het Drents Museum in Assen, waaronder een eeuwenoude gouden helm, weer zijn teruggevonden. "Wat een heugelijke dag", aldus de D66-bewindsvrouw.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het handelen van minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingshulp, D66) rond het terugdraaien van bezuinigingen op subsidie voor UNRWA is niet voor herhaling vatbaar, vindt asielminister en vicepremier Bart van den Brink (CDA).
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet verlengt de missie van het fregat Zr. Ms. Evertsen in het oosten van de Middellandse Zee "tot in beginsel begin mei". Dat heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) de Tweede Kamer laten weten. Het schip vertrok vorige maand naar de regio om bij te dragen aan de verdediging van NAVO-bondgenoten die bedreigd worden door de oorlog in het Midden-Oosten.
3 dagen geleden