Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Per 1 december zonder klachten test na contact met besmet persoon

Per 1 december zonder klachten test na contact met besmet persoon

DEN HAAG (ANP) - Mensen die erachter komen dat ze in contact met een besmet persoon zijn geweest, kunnen zich vanaf 1 december laten testen, ook als ze geen klachten hebben. Dat meldde minister Hugo de Jonge in de coronapersconferentie. Na een bericht van de corona-app CoronaMelder of het bron- en contactonderzoek is testen zonder corona-symptomen mogelijk.

Dat gebeurt na vijf dagen na het contact. Als de test negatief is, hoef je daarna niet meer in quarantaine, meldt De Jonge. Nu moet je na contact nog tien dagen in quarantaine, en kan je je zonder klachten niet laten testen.

Volgens de minister is het een "mooie bijvangst" als meer mensen zich aan die quarantaine houden als mensen korter thuis hoeven te zitten. Het aandeel mensen dat zich houdt aan het verzoek om thuis te blijven is "niet bijster hoog", vooral onder mensen die een melding krijgen via de corona-app. Het kabinet werkt nog steeds aan een quarantaineplicht, maar wil intussen ook bijvoorbeeld een 'quarantainecoach' inzetten om mensen die thuis moeten blijven, te ondersteunen.

Half december

De Jonge verwacht dat de GGD's vanaf half december meer dan 100.000 tests per dag kunnen doen. Vanaf januari hoopt hij dat de capaciteit zo groot is, dat ook terugkerende reizigers dan een test kunnen krijgen als ze geen klachten hebben. Ook kan men dan wellicht een test krijgen bij evenementen en wordt het misschien mogelijk een hele gemeente of regio te testen. Het grootste knelpunt hiervoor is dat er te weinig mensen zijn om tests af te nemen. De minister hoopt dat werkgevers aanbieden het testen voor hun eigen werknemers te organiseren.

In de Engelse stad Liverpool worden ook mensen zonder symptomen massaal getest. Volgens De Jonge zou een dergelijke aanpak in Nederland afhangen van de betrouwbaarheid van sneltesten, die daarvoor nodig zijn. Ook moet het testen op zo'n grote schaal niet eenmalig plaatsvinden. Dit vergt wel een "afnameorganisatie" die dat aankan, zegt De Jonge.

Het zou premier Mark Ruttes "droom zijn" dat iedereen zichzelf 's ochtends kan testen. "Dan heb je iedere dag 17 miljoen testen nodig, en dat is natuurlijk niet realistisch. Je moet wel reëel zijn met het schetsen van perspectief."

Meer uit Politiek

Eerdmans en Stoffer sceptisch na positieve geluiden PRO en Volt

DEN HAAG (ANP) - Joost Eerdmans (JA21) en Chris Stoffer (SGP) vragen zich af of zij tevreden kunnen zijn met het nieuwe begrotingsvoorstel van het kabinet, nadat PRO, Volt en ChristenUnie lieten blijken positief te zijn. "Als ze alleen links bedienen en rechts niet, heb je een heel ander schaakbord", zei Eerdmans voorafgaand aan een gesprek met premier Rob Jetten en financiënminister Eelco Heinen.

22 uur geleden
Klaver: bereidheid bezuinigingen sociale zekerheid te schrappen

DEN HAAG (ANP) - PRO-leider Jesse Klaver zag "voor het eerst bereidheid" bij het kabinet om de geplande bezuinigingen op de sociale zekerheid te schrappen. De verschillen op vermogensbelasting en het belastingplan zijn volgens Klaver "nog groot".

22 uur geleden
PRO en Volt samen naar gesprek met Jetten: stabiele meerderheid

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver (PRO) en Laurens Dassen (Volt) denken dat ze samen een brede en stabiele meerderheid kunnen leveren om de begroting aan een meerderheid te helpen. "Wij willen graag een akkoord met het kabinet sluiten", zei Klaver voor een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën.

1 dag geleden
Bikker: kabinet heeft goed geluisterd, maar nog niets op papier

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft goed geluisterd naar de oppositie, zei ChristenUnie-leider Mirjam Bikker na een gesprek met premier Rob Jetten en minister Eelco Heinen van Financiën. Jetten zei vrijdag dat er een nieuw begrotingsvoorstel ligt, maar volgens Bikker staat er nog niets op papier.

1 dag geleden
Jetten en Heinen spreken met ChristenUnie over begroting

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten en minister van Financiën Eelco Heinen spreken zaterdagochtend met ChristenUnie-leider Mirjam Bikker en Kamerlid Pieter Grinwis. Ze laten de partij de nieuwe begrotingsplannen zien waar Jetten vrijdag over sprak tijdens zijn persconferentie.

1 dag geleden
PRO en Volt trekken samen op in onderhandelingen met kabinet

DEN HAAG (ANP) - Progressief Nederland (PRO) en Volt trekken de komende tijd samen op in de onderhandelingen met het kabinet over de begroting voor 2027. Dat laten beide partijen vrijdagavond weten. Als het minderheidskabinet kan rekenen op de steun van deze twee partijen, is er een meerderheid in zowel de Tweede als Eerste Kamer.

1 dag geleden
Kabinet wil 20 extra Regenboogsteden voor veiligheid lhbti'ers

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet nodigt twintig steden uit om ook Regenboogstad te worden. Dat kondigde staatssecretaris Judith Tielen (Emancipatie, VVD) vrijdag aan. Momenteel zijn er 56 steden die zich in samenwerking met het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap inzetten voor lhbti-personen.

1 dag geleden