PepsiCo wil gebruik plastic drastisch verminderen
PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - Levensmiddelenconcern PepsiCo wil het gebruik van plastic drastisch verminderen als onderdeel van nieuwe duurzaamheidsdoelstellingen. Het Amerikaanse bedrijf dat onder andere cola maakt is een van de grootste producenten van plastic flessen in de wereld.
Tegen 2030 wil het bedrijf het gebruik van nieuw plastic met 50 procent hebben verminderd. Daarnaast wil PepsiCo ook kijken of het zijn landbouwpraktijken op zijn areaal van 7 miljoen hectare kan verduurzamen. Tegen 2040 wil het bedrijf neutraal in zijn uitstoot zijn.
PepsiCo wil onder andere inzetten op schaalgrootte om een duurzaam voedselsysteem op te bouwen, zei topman Ramon Laguarta in een interview. "Consumenten zullen veel meer innovatie zien." Zo zal het bedrijf voor zijn Lay's-chips gebruik gaan maken van aardappelen die duurzamer geteeld zijn.
Ook de verpakkingen worden biologisch afbreekbaar. Sommige volledig composteerbare, plantaardige snackverpakkingen van Frito-Lay zullen later deze maand beschikbaar zijn voor consumenten, aldus het bedrijf. Daarnaast is PepsiCo, dat ook in Nederland productielocaties heeft, van plan om meer snacks te maken van plantaardige eiwitten, noten en volle granen.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van de bitcoin is dinsdag gestegen tot meer dan 80.000 dollar. Het is voor het eerst sinds medio mei dat de koers van 's werelds grootste en bekendste cryptomunt dit niveau heeft bereikt. De bitcoin zet daarmee zijn opmars van de afgelopen tijd door.
48 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal tankstations in Nederland dreigt de komende jaren sneller te dalen door de gestegen benzineprijzen vanwege de Iranoorlog. Dat voorziet Dirk Mulder, sectorbankier bij ING. Vooral pomphouders in de provincies aan de grenzen met België en Duitsland die alleen daar zitten en geen winkel hebben, lopen volgens hem risico. Daarnaast komt uit cijfers die het ANP heeft opgevraagd bij autobrancheorganisatie BOVAG naar voren dat het aantal tankstations het afgelopen jaar licht is gedaald.
1 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - Het eiland Sint Maarten heeft in de eerste zes maanden van dit jaar 1,56 miljoen toeristen geregistreerd. Het gaat om cruisetoeristen en vliegtuigpassagiers en betreft een stijging van 16,5 procent ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Toen kwamen in het eerste halfjaar 1,34 miljoen toeristen naar het eiland.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag overwegend lager gesloten, waarbij vooral de technologieaandelen onder druk stonden. De sfeer werd vooral bepaald door zorgen onder beleggers over de oplopende spanningen in het Midden-Oosten.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië is van plan om 6 miljard euro te investeren in drie pretparken vlak bij Parijs. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron in een bericht op X. De Saudische entertainment- en investeringsgroep Qiddiya zal het project financieren.
12 uur geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran kampt met groeiende brandstoftekorten nu de Verenigde Staten het voor Teheran steeds moeilijker maken om brandstof uit het buitenland te halen. Volgens de staatskrant Hamshahri staan er in Teheran lange rijen bij tankstations uit angst voor prijsverhogingen. Veel automobilisten gaan al tanken, voordat de tank halfleeg is.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst gesloten. Beleggers namen winst op technologieaandelen in afwachting van belangrijke kwartaalcijfers van het Amerikaanse chipconcern Nvidia later deze week. Daarnaast zijn aandelenhandelaren in afwachting van een toespraak van Kevin Warsh, voorzitter van de Amerikaanse centrale bank op vrijdag.
14 uur geleden