Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PepsiCo wil gebruik plastic drastisch verminderen

PepsiCo wil gebruik plastic drastisch verminderen

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - Levensmiddelenconcern PepsiCo wil het gebruik van plastic drastisch verminderen als onderdeel van nieuwe duurzaamheidsdoelstellingen. Het Amerikaanse bedrijf dat onder andere cola maakt is een van de grootste producenten van plastic flessen in de wereld.

Tegen 2030 wil het bedrijf het gebruik van nieuw plastic met 50 procent hebben verminderd. Daarnaast wil PepsiCo ook kijken of het zijn landbouwpraktijken op zijn areaal van 7 miljoen hectare kan verduurzamen. Tegen 2040 wil het bedrijf neutraal in zijn uitstoot zijn.

PepsiCo wil onder andere inzetten op schaalgrootte om een duurzaam voedselsysteem op te bouwen, zei topman Ramon Laguarta in een interview. "Consumenten zullen veel meer innovatie zien." Zo zal het bedrijf voor zijn Lay's-chips gebruik gaan maken van aardappelen die duurzamer geteeld zijn.

Ook de verpakkingen worden biologisch afbreekbaar. Sommige volledig composteerbare, plantaardige snackverpakkingen van Frito-Lay zullen later deze maand beschikbaar zijn voor consumenten, aldus het bedrijf. Daarnaast is PepsiCo, dat ook in Nederland productielocaties heeft, van plan om meer snacks te maken van plantaardige eiwitten, noten en volle granen.

Meer uit Financieel

Sky: KKR zet bedrijf achter Becel en Blue Band in de verkoop

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR zet de komende weken Flora Food Group, het Nederlandse voedingsbedrijf achter merken als Becel, Blue Band en Bertolli, in de verkoop. Dit meldt Sky News, zonder bronnen te noemen.

10 minuten geleden
Letse vliegmaatschappij airBaltic krijgt uitstel van betaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft het verzoek van de Letse luchtvaartmaatschappij airBaltic voor uitstel van betaling ingewilligd. Dat maakte de Letse premier Andris Kulbergs woensdag bekend op berichtenplatform X. De grootste luchtvaartmaatschappij van de Baltische staten is in de financiële problemen geraakt door de sterk gestegen brandstofkosten door de oorlog in het Midden-Oosten.

41 minuten geleden
Hoofdeconoom Rabo: kabinetsdoel economische groei niet haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet maakte met Prinsjesdag bekend de economie jaarlijks met 1,5 procent te willen laten groeien. Maar de Rabobank verwacht niet dat het kabinet dit gaat halen met de investeringen die Den Haag nu doet. Dat stelde hoofdeconoom Otto Raspe bij RaboResearch de dag na Prinsjesdag tijdens het Miljoenenontbijt in Amsterdam, dat door VNO-NCW Metropoolregio Amsterdam werd georganiseerd.

1 uur geleden
Brussel wil meer handel via zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië

STRAATSBURG (ANP) - Europa zou meer handel moeten drijven met en via de landen in de zuidelijke Kaukasus en Centraal-Azië. Dat zei de voorzitter van de Europese Commissie woensdag in haar jaarlijkse State of the Union.

2 uur geleden
Voorzitter VNO-NCW pleit voor breed sociaal akkoord

ROTTERDAM (ANP) - Een groot sociaal akkoord staat bovenaan de lijst met wensen van voorzitter van VNO-NCW Coen van Oostrom. Dat zei hij na het Miljoenenontbijt in Rotterdam. Daarvoor kijkt de voorzitter van de ondernemersvereniging naar de vakbonden. Van Oostrom sprak opnieuw de hoop uit dat de bonden snel aan tafel komen om te praten over sociale zekerheid.

2 uur geleden
Saudi-Arabië wil meer olie exporteren via Straat van Hormuz

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië voert de directe verkoop op van ruwe olie die zich net buiten de Straat van Hormuz bevindt. De stap volgt op de sluiting van de belangrijke oost-westelijke pijpleiding van het koninkrijk na een aanval met drones.

2 uur geleden
Von der Leyen: Europa moet in de race om AI blijven

STRAATSBURG (ANP) - Europa moet zijn best blijven doen "om in de race te blijven" als het aankomt op AI en niet achterblijven bij de Verenigde Staten en China. Dat stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen in haar jaarlijkse speech, de State of the Union, in het Europees Parlement.

2 uur geleden