Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PepsiCo wil gebruik plastic drastisch verminderen

PepsiCo wil gebruik plastic drastisch verminderen

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - Levensmiddelenconcern PepsiCo wil het gebruik van plastic drastisch verminderen als onderdeel van nieuwe duurzaamheidsdoelstellingen. Het Amerikaanse bedrijf dat onder andere cola maakt is een van de grootste producenten van plastic flessen in de wereld.

Tegen 2030 wil het bedrijf het gebruik van nieuw plastic met 50 procent hebben verminderd. Daarnaast wil PepsiCo ook kijken of het zijn landbouwpraktijken op zijn areaal van 7 miljoen hectare kan verduurzamen. Tegen 2040 wil het bedrijf neutraal in zijn uitstoot zijn.

PepsiCo wil onder andere inzetten op schaalgrootte om een duurzaam voedselsysteem op te bouwen, zei topman Ramon Laguarta in een interview. "Consumenten zullen veel meer innovatie zien." Zo zal het bedrijf voor zijn Lay's-chips gebruik gaan maken van aardappelen die duurzamer geteeld zijn.

Ook de verpakkingen worden biologisch afbreekbaar. Sommige volledig composteerbare, plantaardige snackverpakkingen van Frito-Lay zullen later deze maand beschikbaar zijn voor consumenten, aldus het bedrijf. Daarnaast is PepsiCo, dat ook in Nederland productielocaties heeft, van plan om meer snacks te maken van plantaardige eiwitten, noten en volle granen.

Meer uit Financieel

Albert Heijn wil woensdagavond levering versproducten hervatten

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn wil woensdagavond de reguliere levering van alle versproducten aan winkels hervatten. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cybersecurityincident en de problemen waar het bedrijf al dagen mee kampt. De afgelopen dagen waren er lege schappen in een aantal vestigingen van onder meer bepaalde versproducten, zoals groenten en fruit, vanwege de IT-problemen.

58 minuten geleden
ASML wint in hogere AEX-index na goed ontvangen resultaten

AMSTERDAM (ANP) - ASML was woensdag een van de winnaars op de aandelenbeurs in Amsterdam. De chipmachinemaker uit Veldhoven kwam met resultaten over het afgelopen kwartaal. Daarin heeft ASML zijn omzet en winst verder opgevoerd. Ook scherpte het bedrijf de omzetverwachting voor het hele jaar aan.

2 uur geleden
WSJ: Netflix schrapt zo'n 1000 banen, grootste aantal sinds 2022

LOS GATOS (ANP/BLOOMBERG) - Streamingdienst Netflix schrapt wereldwijd ongeveer duizend banen. Dat melden verschillende media op basis van een e-mail die medetopmannen Greg Peters en Ted Sarandos woensdag naar het personeel hebben gestuurd. Netflix kampt met een afnemende groei.

2 uur geleden
UWV stopt met ontwikkeling systeem waar 55 miljoen aan is besteed

AMSTERDAM (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV stopt met de verdere ontwikkeling en de implementatie van een nieuw digitaal systeem. De dienst heeft vijf jaar aan het project gewerkt en er is in totaal zo'n 55 miljoen euro aan uitgegeven. Het systeem moest werkgevers en werkzoekenden beter met elkaar gaan verbinden.

2 uur geleden
Inflatie VS maakt hardste stijging in vijf maanden door

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in de Verenigde Staten heeft de afgelopen maand de grootste groei in vijf maanden doorgemaakt door de flink gestegen brandstofprijzen. Daardoor blijven de budgetten van Amerikaanse huishoudens onder druk staan, in aanloop naar de tussentijdse verkiezingen in november.

3 uur geleden
Extra getuigen gehoord in zaak Frits van Eerd

ZWOLLE (ANP) - Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden gaat op verzoek van de verdediging drie getuigen horen in het hoger beroep van voormalig Jumbo-topman Frits van Eerd. Of een vierde getuige wordt gehoord, hangt af van nadere informatie, aldus het hof. Op eigen initiatief van het hof zal ook autohandelaar Theo E. worden gehoord in de zaak. Verder moet het Openbaar Ministerie binnen drie maanden een aantal stukken aan het dossier toevoegen.

3 uur geleden
Bank of America daalt op gemengd Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag gemengd begonnen na de kleine verliezen een dag eerder. De aandacht ging opnieuw uit naar de bankensector, na resultaten van Bank of America. De op een na grootste bank van de Verenigde Staten zag de winst afgelopen kwartaal dalen door een boete van 1,2 miljard dollar vanwege het tekortschieten in de aanpak van witwaspraktijken. Ook de omzet viel lager uit dan verwacht. Het aandeel werd 7,5 procent lager gezet.

4 uur geleden