PepsiCo wil gebruik plastic drastisch verminderen
PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - Levensmiddelenconcern PepsiCo wil het gebruik van plastic drastisch verminderen als onderdeel van nieuwe duurzaamheidsdoelstellingen. Het Amerikaanse bedrijf dat onder andere cola maakt is een van de grootste producenten van plastic flessen in de wereld.
Tegen 2030 wil het bedrijf het gebruik van nieuw plastic met 50 procent hebben verminderd. Daarnaast wil PepsiCo ook kijken of het zijn landbouwpraktijken op zijn areaal van 7 miljoen hectare kan verduurzamen. Tegen 2040 wil het bedrijf neutraal in zijn uitstoot zijn.
PepsiCo wil onder andere inzetten op schaalgrootte om een duurzaam voedselsysteem op te bouwen, zei topman Ramon Laguarta in een interview. "Consumenten zullen veel meer innovatie zien." Zo zal het bedrijf voor zijn Lay's-chips gebruik gaan maken van aardappelen die duurzamer geteeld zijn.
Ook de verpakkingen worden biologisch afbreekbaar. Sommige volledig composteerbare, plantaardige snackverpakkingen van Frito-Lay zullen later deze maand beschikbaar zijn voor consumenten, aldus het bedrijf. Daarnaast is PepsiCo, dat ook in Nederland productielocaties heeft, van plan om meer snacks te maken van plantaardige eiwitten, noten en volle granen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met winst geopend. Bij de bedrijven op het Damrak kon advies- en ingenieursbureau Arcadis op belangstelling van beleggers rekenen na bekendmaking dat er duizend banen geschrapt gaan worden. Ook gaat Arcadis het merendeel van zijn architectuuractiviteiten afstoten, evenals de activiteiten in China.
11 minuten geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland herhaalt de eis dat er honderden miljarden van de aankomende EU-begroting (2028-2034) af moeten, aldus meerdere woordvoerders van het kabinet. Gaan die er niet af, dan komt er wat Nederland betreft voor het einde van het jaar geen akkoord, meldt een EU-bron.
23 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft in het afgelopen kwartaal meer omzet behaald. Volgens het bedrijf was er door de hete en droge zomer veel vraag naar producten voor verkoeling, zoals airconditioners, ventilatoren en zonwering.
1 uur geledenBRUSSEL/DEN HAAG (ANP) - Nederland, Duitsland en vier andere landen hebben de EU een begrotingsultimatum gesteld. Dat schrijft de krant Financial Times, die een brief van de leiders van de landen heeft ingezien. Ze eisen dat uitgaven met "honderden miljarden" worden verlaagd, anders dreigen ze steun voor de zevenjarige begroting te onthouden.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Webwinkel Shein ging dinsdag hard omlaag op de aandelenbeurs in Hongkong na de bekendmaking van tegenvallende cijfers. Shein maakte op 1 september zijn beursdebuut in Hongkong en kwam maandag voor het eerst als beursgenoteerd bedrijf met resultaten naar buiten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Arcadis gaat ongeveer duizend banen schrappen, maakte het advies- en ingenieursbureau bekend. De Nederlandse onderneming kondigde verder aan het merendeel van zijn architectuuractiviteiten af te stoten, evenals de activiteiten in China.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het nieuwste model van ontwikkelaar OpenAI zal niet begin oktober worden gelanceerd, zoals gepland was. The Wall Street Journal meldde in de nacht van maandag op dinsdag dat er veiligheidszorgen zijn over het model GPT-6.1 Astra. Het wordt voorlopig niet beschikbaar gesteld aan gebruikers na interne testen, bevestigde het bedrijf achter ChatGPT.
5 uur geleden