Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PepsiCo voorkomt omzetdaling met prijsverhogingen

PepsiCo voorkomt omzetdaling met prijsverhogingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Frisdrank- en snackproducent PepsiCo wist een omzetdaling in het tweede kwartaal van dit jaar te voorkomen met prijsverhogingen. De omzet van het concern achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's chips en Quaker cruesli groeide met 1,9 procent tot 22,5 miljard dollar (20,8 miljard euro).

Het verkoopvolume, ofwel het aantal verkochte producten, daalde met 3 procent in het afgelopen kwartaal. Dat is de achtste kwartaaldaling op rij. PepsiCo heeft al tijden last van de hoge inflatie, waardoor consumenten sneller voor goedkopere huismerken kiezen in de supermarkt. Daarbij kopen consumenten sowieso minder snacks en frisdrank. PepsiCo meldde donderdag dat de vraag naar zijn snacks in Noord-Amerika gedurende het kwartaal "gedempt" was.

Toch groeide de nettowinst van het Amerikaanse concern met 12 procent tot 3 miljard dollar, iets hoger dan marktkenners hadden verwacht. Het omzetcijfer was echter beneden de verwachtingen.

Ramon Laguarta, topman van PepsiCo, wil in de tweede helft van dit jaar meer gaan inzetten op marketing, promoties en reclame om de omzet te stuwen. Hij verwacht wel dat consumenten voorlopig budgetbewust blijven en dat de groei verder afzwakt.

Meer uit Financieel

Werkgevers uitzendbranche vinden staking onverantwoord

LIJNDEN (ANP) - De werkgeversorganisatie voor de uitzendbranche ABU vindt de aangekondigde staking van FNV bij distributiecentra van Albert Heijn "onverantwoord en onbegrijpelijk". Honderden uitzendkrachten leggen vanaf woensdag het werk neer omdat ze een goede eigen cao willen, meldde de vakbond dinsdag.

33 minuten geleden
AEX stijgt verder na bestand Israël-Iran, Shell daalt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index, met daarin de 25 meest verhandelde aandelen in Amsterdam, is dinsdag opnieuw hoger geëindigd. Beleggers haalden opgelucht adem na het staakt-het-vuren tussen Israël en Iran dat werd aangekondigd door de Amerikaanse president Donald Trump. Ze leken zich daarbij weinig aan te trekken van wat Trump beschreef als schendingen van datzelfde bestand.

38 minuten geleden
Woonwinkelketen Rivièra Maison failliet verklaard

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse woonwinkelketen Rivièra Maison is dinsdag failliet verklaard, hebben medewerkers van twee vestigingen bevestigd. Het personeel van het bedrijf, met zeven vestigingen in Nederland, is dinsdagmiddag ingelicht.

1 uur geleden
Advocaten vinden dat Van Eerd onterecht nadeel van twijfel krijgt

GRONINGEN (ANP) - Advocaten voor oud-Jumbo-topman Frits van Eerd stellen dat hun cliënt ten onrechte het "nadeel van de twijfel" krijgt. Het Openbaar Ministerie verdenkt Van Eerd van witwassen, het zich laten omkopen en valsheid in geschrifte. De advocaten vinden dat er niets van het bewijs overblijft en willen vrijspraak.

1 uur geleden
Moederbedrijf Monsterboard vraagt uitstel van betaling aan in VS

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van vacaturesite Monsterboard heeft uitstel van betaling aangevraagd in de Verenigde Staten. CareerBuilder + Monster hoopt zo een nieuwe eigenaar of kopers van activiteiten te vinden, terwijl het een plan uitwerkt om schuldeisers terug te betalen.

1 uur geleden
Chaos op luchthavens Doha en Dubai na luchtruimsluiting

DUBAI (ANP/RTR) - De activiteiten op twee van 's werelds drukste luchthavens, in Doha en Dubai, kwamen dinsdag nauwelijks op gang na de tijdelijke sluiting van het luchtruim een dag eerder. Duizenden reizigers stonden urenlang in de rij en kregen te maken met flinke vertragingen en geannuleerde vluchten.

2 uur geleden
Wall Street stijgt na Trumps aankondiging bestand Israël-Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog, na de koerswinsten een dag eerder. Beleggers verwerkten de wapenstilstand tussen Israël en Iran, die door de Amerikaanse president Donald Trump werd aangekondigd. De invoering van het bestand verliep echter onrustig. Iran en Israël beschuldigden elkaar van schendingen.

3 uur geleden