PepsiCo tempert prognose door boycots en voorzichtige consument
PURCHASE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft zijn groeiverwachting voor dit jaar verlaagd omdat voorzichtige consumentenbestedingen in Noord-Amerika de vraag naar frisdranken en snacks drukken. Ook heeft het bedrijf achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's chips en Quaker cruesli last van boycots in het Midden-Oosten.
PepsiCo rekent nu nog maar op een omzetgroei op eigen kracht van hoogstens enkele procenten, waar eerder nog van 4 procent groei werd uitgegaan. De verkoopvolumes bij de meeste divisies daalden in het derde kwartaal, waardoor de omzet slechts 1,3 procent omhoog ging. Daarmee presteerde het Amerikaanse concern slechter dan analisten in doorsnee hadden voorzien.
De onderneming heeft het moeilijk omdat hogere prijzen ervoor zorgen dat consumenten zuiniger zijn of overstappen op goedkopere huismerken. PepsiCo verwacht dat de inflatie wel zal afnemen, maar dat consumenten "prijsbewust blijven", zo werd dinsdag gemeld.
Verstoringen
Topman Ramon Laguarta noemde in een verklaring ook "verstoringen in de bedrijfsvoering door toenemende geopolitieke spanningen in bepaalde internationale markten". Het bedrijf ondervindt daarnaast nog steeds de gevolgen van een grote terugroepactie van Quaker Oats eind vorig jaar. In december 2023 waarschuwde de Amerikaanse toezichthouder FDA dat de producten mogelijk besmet waren met salmonella.
In Europa is het beeld wel gunstiger voor de onderneming. Hier zag PepsiCo afgelopen kwartaal een bescheiden volumegroei, net als in de regio Aziƫ-Pacific. De onderneming verwacht ook nog steeds dat de winst, gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten, dit jaar met minstens 8 procent zal groeien.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland noemt het zorgelijk dat de situatie op het elektriciteitsnet in Flevoland, Gelderland en Utrecht is verslechterd. De brancheorganisatie wil dat vergunningsprocessen "drastisch worden versneld", waarbij ook het stikstofdossier een belemmerende rol speelt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TenneT stelt dat er "veel verschillende knoppen zijn waar je aan kunt draaien" om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen. Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt en een aansluitstop voor consumenten en mkb'ers dreigt, waarschuwde de landelijke netbeheerder donderdag.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever is nog niet klaar met het afstoten van kleinere merken in zijn divisie voor etenswaren. Het Britse verzorgings- en voedingsmiddelenbedrijf verwacht met producten voor persoonlijke verzorging en schoonheid sneller te groeien. De divisie voor voedingsmiddelen concentreert zich daarom steeds meer op twee sterke merken: bouillonmerk Knorr en sauzenmerk Hellmann's.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een cyberaanval bij telecomprovider Odido zijn persoonsgegevens van 6,2 miljoen accounts gelekt. Het gaat onder meer om naam, woonadres en bankrekeningnummer van klanten. Wachtwoorden, factuur- en belgegevens zijn wel veilig. Odido zoekt nog uit om hoeveel mensen het precies gaat en heeft het incident gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt. Er zijn snel ingrijpende maatregelen nodig om te voorkomen dat later dit jaar geen nieuwe woningen of bedrijven meer kunnen worden aangesloten, waarschuwt netbeheerder TenneT. Daar wordt de komende tijd over gesproken met overheden, regionale netbeheerders en het bedrijfsleven.
3 uur geleden