Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PepsiCo tempert prognose door boycots en voorzichtige consument

PepsiCo tempert prognose door boycots en voorzichtige consument

PURCHASE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft zijn groeiverwachting voor dit jaar verlaagd omdat voorzichtige consumentenbestedingen in Noord-Amerika de vraag naar frisdranken en snacks drukken. Ook heeft het bedrijf achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's chips en Quaker cruesli last van boycots in het Midden-Oosten.

PepsiCo rekent nu nog maar op een omzetgroei op eigen kracht van hoogstens enkele procenten, waar eerder nog van 4 procent groei werd uitgegaan. De verkoopvolumes bij de meeste divisies daalden in het derde kwartaal, waardoor de omzet slechts 1,3 procent omhoog ging. Daarmee presteerde het Amerikaanse concern slechter dan analisten in doorsnee hadden voorzien.

De onderneming heeft het moeilijk omdat hogere prijzen ervoor zorgen dat consumenten zuiniger zijn of overstappen op goedkopere huismerken. PepsiCo verwacht dat de inflatie wel zal afnemen, maar dat consumenten "prijsbewust blijven", zo werd dinsdag gemeld.

Verstoringen

Topman Ramon Laguarta noemde in een verklaring ook "verstoringen in de bedrijfsvoering door toenemende geopolitieke spanningen in bepaalde internationale markten". Het bedrijf ondervindt daarnaast nog steeds de gevolgen van een grote terugroepactie van Quaker Oats eind vorig jaar. In december 2023 waarschuwde de Amerikaanse toezichthouder FDA dat de producten mogelijk besmet waren met salmonella.

In Europa is het beeld wel gunstiger voor de onderneming. Hier zag PepsiCo afgelopen kwartaal een bescheiden volumegroei, net als in de regio Azië-Pacific. De onderneming verwacht ook nog steeds dat de winst, gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten, dit jaar met minstens 8 procent zal groeien.

Meer uit Financieel

Lufthansa-piloten gaan maandag en dinsdag staken

BERLIJN (ANP/DPA) - Piloten van luchtvaartmaatschappij Lufthansa gaan maandag en dinsdag staken, heeft vakbond Cockpit aangekondigd. De piloten staken voor een betere pensioensregeling en een nieuwe cao. Ook personeel van dochterondernemingen CityLine en Eurowings doet mee aan de actie, net als Lufthansa Cargo.

14 minuten geleden
Meeste Ierse tankstations mogelijk leeg na aanhoudende blokkades

DUBLIN (ANP) - Twee op de drie tankstations in Ierland zitten zaterdag aan het eind van de dag vermoedelijk zonder brandstof als de blokkades in het land aanhouden. Daarvoor waarschuwt de Ierse brancheorganisatie voor brandstoffenleveranciers bij de publieke omroep RTE. Sinds dinsdag vinden protestacties in Ierland plaats, waarbij onder meer brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij worden geblokkeerd.

3 uur geleden
Bloomberg: drie grote olietankers varen door Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Twee grote Chinese schepen geladen met ruwe olie lijken de Straat van Hormuz te passeren, schrijft persbureau Bloomberg. Enkele uren eerder is een Grieks schip door de belangrijke zeestraat gevaren. Dit zou een aanzienlijke toename betekenen van het olietransport, enkele dagen nadat een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran was aangekondigd.

5 uur geleden
Thailand verhoogt uitkeringen en steun om oorlog Midden-Oosten

ANTWERPEN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Thailand heeft een steunpakket goedgekeurd om zijn economie te beschermen tegen de hoge olieprijzen die het gevolg zijn van de oorlog in het Midden-Oosten. Zo komt het Aziatische land met hogere brandstofsubsidies, uitkeringen en goedkopere leningen.

5 uur geleden
IBM schikt voor miljoenen na onderzoek VS naar diversiteitsbeleid

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse techconcern IBM heeft een schikking getroffen van 17 miljoen dollar met de Amerikaanse overheid, die een onderzoek had ingesteld naar het diversiteits-, gelijkheids- en inclusiebeleid van het bedrijf. Omgerekend gaat het om 14,5 miljoen euro.

8 uur geleden
Van Rij: Europa moet defensieaanbestedingen versnellen

WASHINGTON (ANP) - Europa kan een serieuze defensieindustrie opzetten, maar dan moet er wel meer werk gemaakt worden van standaardisatie en snellere aanbestedingsprocedures. Daarop hamert de Nederlandse bestuurder bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) Marnix van Rij in gesprek met het ANP.

9 uur geleden
Zelfrijdende software Tesla toegelaten op openbare weg Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Tesla's geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) wordt toegelaten op de openbare weg in Nederland. Dat heeft de RDW, de vroegere Rijksdienst voor het Wegverkeer, bekendgemaakt. Met het systeem kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. Nederland is het eerste Europese land waar het zelfrijdende systeem wordt geïntroduceerd.

18 uur geleden