PepsiCo tempert prognose door boycots en voorzichtige consument
PURCHASE (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Frisdrank- en snackproducent PepsiCo heeft zijn groeiverwachting voor dit jaar verlaagd omdat voorzichtige consumentenbestedingen in Noord-Amerika de vraag naar frisdranken en snacks drukken. Ook heeft het bedrijf achter merken als Pepsi, 7Up, Lay's chips en Quaker cruesli last van boycots in het Midden-Oosten.
PepsiCo rekent nu nog maar op een omzetgroei op eigen kracht van hoogstens enkele procenten, waar eerder nog van 4 procent groei werd uitgegaan. De verkoopvolumes bij de meeste divisies daalden in het derde kwartaal, waardoor de omzet slechts 1,3 procent omhoog ging. Daarmee presteerde het Amerikaanse concern slechter dan analisten in doorsnee hadden voorzien.
De onderneming heeft het moeilijk omdat hogere prijzen ervoor zorgen dat consumenten zuiniger zijn of overstappen op goedkopere huismerken. PepsiCo verwacht dat de inflatie wel zal afnemen, maar dat consumenten "prijsbewust blijven", zo werd dinsdag gemeld.
Verstoringen
Topman Ramon Laguarta noemde in een verklaring ook "verstoringen in de bedrijfsvoering door toenemende geopolitieke spanningen in bepaalde internationale markten". Het bedrijf ondervindt daarnaast nog steeds de gevolgen van een grote terugroepactie van Quaker Oats eind vorig jaar. In december 2023 waarschuwde de Amerikaanse toezichthouder FDA dat de producten mogelijk besmet waren met salmonella.
In Europa is het beeld wel gunstiger voor de onderneming. Hier zag PepsiCo afgelopen kwartaal een bescheiden volumegroei, net als in de regio Aziƫ-Pacific. De onderneming verwacht ook nog steeds dat de winst, gecorrigeerd voor wisselkoerseffecten, dit jaar met minstens 8 procent zal groeien.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren in afwachting van meer duidelijkheid over gesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran. Het staakt-het-vuren zou in eerste instantie dinsdagnacht aflopen, maar kort na het slot van de beurshandel kondigde president Donald Trump een verlenging van het bestand aan.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - Het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa schrapt tot oktober 20.000 korteafstandsvluchten om brandstof te besparen. Volgens het luchtvaartconcern is de prijs van vliegtuigbrandstof verdubbeld sinds het uitbreken van de Iranoorlog.
2 uur geledenCUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.
7 uur geleden