Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PepsiCo stijgt op hoger Wall Street

PepsiCo stijgt op hoger Wall Street

NEW YORK (ANP) - PepsiCo behoorde donderdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De frisdrank- en snackproducent verhoogde zijn omzet- en winstverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte resultaten in het tweede kwartaal. Het bedrijf achter producten als Pepsi, 7Up, Lay's-chips en cruesli van Quaker zag de vraag wel afnemen, maar wist dankzij prijsverhogingen toch meer omzet en winst te boeken. Het aandeel werd 1 procent hoger gezet.

De algehele stemming op Wall Street bleef optimistisch na het meevallende inflatiecijfer, dat woensdag naar buiten kwam. Beleggers hopen dat de Amerikaanse centrale bank spoedig zal stoppen met het verhogen van de rente nu de inflatie in de Verenigde Staten is afgekoeld tot het laagste niveau in ruim twee jaar.

Voorbeurs werd nog bekendgemaakt dat de prijzen die Amerikaanse producenten voor hun goederen vragen vorige maand met 0,1 procent zijn gestegen, wat minder sterk is dan verwacht.

Amerikaanse arbeidsmarkt

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,3 procent hoger op 34.458 punten. De brede S&P 500 won 0,5 procent tot 4497 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,9 procent tot 14.050 punten.

Beleggers verwerkten daarnaast nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt. Zo bleek dat het aantal wekelijkse aanvragen van een werkloosheidsuitkering met 237.000 is toegenomen. Dat was minder dan verwacht.

Microsoft

Delta Air Lines ging 2,6 procent vooruit. De luchtvaartmaatschappij boekte een recordwinst in het afgelopen kwartaal dankzij het sterke herstel van de vraag naar tickets en goedkopere brandstofprijzen. Ook schroefde het bedrijf zijn winstverwachting voor het hele jaar op.

Microsoft steeg 1 procent en Activision Blizzard won 0,3 procent. De Amerikaanse toezichthouder FTC gaat in beroep tegen een uitspraak van een federale rechter in Californië. Die oordeelde onlangs dat softwareconcern Microsoft mag doorgaan met de overname van gamebedrijf Activision Blizzard ter waarde van 69 miljard dollar. De toezichthouder vreest echter dat Microsoft door de overname een te dominante positie krijgt op de gamemarkt.

Amazon werd 2,5 procent hoger gezet. Volgens het webwinkelbedrijf werden recordverkopen behaald op de eerste dag van koopjesfestijn Prime Day. Walt Disney klom 0,4 procent. Het entertainmentconcern heeft het contract van topman Bob Iger verlengd tot eind 2026.

Meer uit Financieel

Jumbo benoemt Deen Jesper Højer tot nieuwe topman

VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo heeft de Deen Jesper Højer tot nieuwe topman benoemd. Hij volgt per 1 januari interim-topman Tom Heidman op. Volgens president-commissaris Colette Cloosterman-van Eerd wordt met de 47-jarige Højer "een leider in huis gehaald die niet alleen ruime (retail) expertise meebrengt, maar ook een persoonlijkheid die past bij Jumbo als familiebedrijf".

47 minuten geleden
Schiphol verwelkomde meer reizigers tijdens zomermaanden

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol heeft tijdens de zomermaanden juli en augustus 13,2 miljoen reizigers verwelkomd op de luchthaven. Dat waren 3,6 procent meer dan in diezelfde maanden een jaar eerder. De meeste passagiers vertrokken naar Spanje, het Verenigd Koninkrijk, Griekenland, Italië en de Verenigde Staten.

48 minuten geleden
Vliegende auto's botsen tijdens repetitie voor Chinese luchtshow

CHANGCHUN (ANP/BLOOMBERG) - Twee vliegende auto's van de Chinese fabrikant van elektrische voertuigen Xpeng zijn tijdens een repetitie voor een luchtshow in de Chinese stad Changchun met elkaar in botsing gekomen. Bij de landing vatte een van de zogeheten eVTOL's vlam, terwijl de andere veilig de grond bereikte. Dit maakte Xpeng Aeroht, een dochterbedrijf van de elektrische autofabrikant, bekend.

49 minuten geleden
FT: China verbiedt techbedrijven AI-chips van Nvidia te kopen

BEIJING (ANP) - China heeft de grootste technologiebedrijven van het land opgedragen te stoppen met de aankoop van AI-chips van het Amerikaanse Nvidia en bestaande bestellingen te annuleren. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van bronnen.

1 uur geleden
Inflatie eurozone stabiel op 2 procent na bijstelling

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus uitgekomen op 2 procent, meldt Eurostat. Dat is iets lager dan de 2,1 procent in een voorlopige schatting van het Europese statistiekbureau begin deze maand. De stijging van de consumentenprijzen in het eurogebied blijft daarmee op het niveau van de doelstelling van de Europese Centrale Bank (ECB).

1 uur geleden
Internationale oproep netbeheerders voor verzwaring stroomnet

DEN BOSCH (ANP) - Netbeheerders doen een internationale oproep aan marktpartijen om met oplossingen te komen die de verzwaring van het stroomnet in woonwijken versnellen. Nu wordt het net in honderd buurten in Nederland jaarlijks verzwaard, maar dat moeten er duizend worden, stellen Enexis, Stedin en Alliander.

2 uur geleden
Miljoenenontbijt Den Haag: overheidsbeleid moet consistenter

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet veel consistenter zijn in het beleid om zo het investeringsklimaat te versterken. Ook de regeldruk voor bedrijven moet aangepakt worden. Dat waren de belangrijkste onderwerpen op het Miljoenenontbijt in het Scheveningse Circustheater van de Haagse afdelingen van ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, samen met de gemeente Den Haag.

2 uur geleden