Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

PepsiCo omlaag op Wall Street na boycot producten door Carrefour

PepsiCo omlaag op Wall Street na boycot producten door Carrefour

NEW YORK (ANP) - PepsiCo hoorde vrijdag bij de verliezers op de beurzen in New York. De Franse supermarktketen Carrefour heeft besloten de producten van de voedingsproducent uit de schappen te halen. Aanleiding zijn de recente prijsverhogingen van bijvoorbeeld Doritos-chips en friskdrank. Wall Street is over de gehele linie juist met kleine winsten geopend. Beleggers verwerken het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de arbeidsmarkt in de Verenigde Staten veerkrachtiger is dan eerder werd aangenomen.

PepsiCo leverde 0,5 procent aan beurswaarde in. Supermarkten in Frankrijk voeren de laatste tijd felle prijsonderhandelingen met bedrijven. De inflatie is weliswaar afgenomen, maar supermarkten zien hun marges nog altijd krimpen in hun poging klanten aan te spreken.

De Dow-Jonesindex noteerde in de eerste handelsminuten 0,1 procent hoger op 37.457 punten. De brede S&P 500 won 0,3 procent tot 4702 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg ook 0,3 procent en stond op 14.550 punten.

Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid groeide de werkgelegenheid in de Verenigde Staten met 216.000 arbeidsplaatsen in december. Economen hadden in doorsnee gerekend op 175.000 banen. Verder stond in het rapport dat de werkloosheid in 's werelds grootste economie gelijk is gebleven. Als de werkgelegenheid veel sterker is dan verwacht, dan kan de Federal Reserve de rente mogelijk langer op een hoog niveau houden. Dat zou ongunstig kunnen zijn voor de waardering van aandelen. Maar het rapport laat ook zien dat de economie als geheel er beter voorstaat dan gedacht.

Apple steeg 0,1 procent, ondanks teleurstellende cijfers van het Taiwanese Foxconn dat onder meer de iPhones voor Apple maakt. Foxconn meldde in december maar liefst 27 procent minder omzet te hebben gedraaid dan in dezelfde maand in 2022. Bovendien verwacht Foxconn dat de verkoop in het eerste kwartaal van dit jaar verder terug zal lopen, vanwege minder vraag naar consumentenelektronica. Het aandeel Apple ging de afgelopen dagen evenwel al behoorlijk omlaag en nu lijkt de koers iets te herstellen.

Tesla noteerde een plus van 0,2 procent. De fabrikant van elektrische auto's moest van de Chinese toezichthouder SAMR ruim 1,6 miljoen auto's terugroepen om softwareproblemen. Die kunnen een risico vormen voor de veiligheid tijdens het rijden. Tesla denkt de problemen echter te kunnen oplossen met een software-upgrade.

Meer uit Financieel

Bonussen Wall Street op record van ruim 49 miljard dollar in 2025

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Zakenbanken en investerings- en beleggingsmaatschappijen op Wall Street hebben vorig jaar in totaal 49,2 miljard dollar, omgerekend 42,7 miljard euro, aan bonussen uitgekeerd. Dat is een recordbedrag aan bonussen voor bijvoorbeeld zakenbankiers voor het begeleiden van beursgangen, het adviseren bij overnames en fusies, vermogensbeheer en handel in aandelen en obligaties.

5 uur geleden
Stevige minnen op beurzen New York, olie flink duurder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten donderdag flinke koersverliezen zien, terwijl de olieprijzen juist fors stegen. Op de financiële markten is er veel onzekerheid over de vredesbesprekingen die de Verenigde Staten en Iran zouden voeren over een einde van de oorlog in het Midden-Oosten.

6 uur geleden
Bloomberg: Pernod Ricard aast op moederbedrijf Jack Daniel's

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse drankenconcern Pernod Ricard voert overnamegesprekken met het moederbedrijf van het bekende whiskeymerk Jack Daniel's. Dat melden bronnen aan persbureau Bloomberg. Op Wall Street ging de beurskoers van dat bedrijf Brown-Forman fors omhoog door het bericht.

7 uur geleden
Bonden schorten stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV schorten de stakingen bij DHL Express op voor nieuw overleg in het cao-conflict bij het bedrijf. In de afgelopen tijd waren er vier 24-uursstakingen bij meerdere vestigingen van DHL Express. Volgens de bonden heeft de directie nu nieuwe toezeggingen gedaan.

8 uur geleden
Onderzoek: 23.000 minder rokers door verkoopverbod tabak supers

AMSTERDAM (ANP) - Door het verbod op de verkoop van tabak in supermarkten, minisupers en nachtwinkels per 1 juli 2024 was het aantal rokers aan het einde van dat jaar naar schatting met 23.000 gedaald. Dat meldt SEO Economisch Onderzoek. Dat komt volgens de onderzoekers neer op een daling van circa 1 procent van het totaal aantal mensen dat rookt in Nederland.

8 uur geleden
Verlies voor AEX-index, olieprijzen weer flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met verlies gesloten. Ook de beurzen elders in Europa lieten rode cijfers zien door onzekerheid bij beleggers over de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. De olieprijzen gingen weer flink omhoog.

10 uur geleden
VS schrappen bank en potasbedrijven uit Belarus van sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties opgeheven voor een aantal bedrijven uit Belarus, waaronder grote producenten van de voor kunstmest belangrijke grondstof potas. Daarnaast geeft het Amerikaanse ministerie van Financiën toestemming om weer zaken te doen met de Belarussische staatsbank Belinvestbank. De bedrijven belandden eerder op de Amerikaanse sanctielijst vanwege de steun van Belarus aan de Russische inval in Oekraïne.

10 uur geleden