Pepsi-cola en Lay's chips worden duurder
PURCHASE (ANP/BLOOMBERG) - De komende tijd zullen producten als Pepsi-cola, Lay's chips en Quaker ontbijtgranen in prijs stijgen. Fabrikant van de snacks, frisdranken en andere levensmiddelen PepsiCo zegt in een toelichting op zijn kwartaalcijfers dat het verhogen van de prijzen het "belangrijkste" middel zullen zijn om de hogere kosten voor grondstoffen, transport en de leveringsketen te compenseren.
Om alsnog kopers warm te krijgen voor de aanschaf van snack, chips en andere waren zal PepsiCo de mix van producten die het verkoopt veranderen. Dan gaat het bijvoorbeeld om verschillende verpakkingen van Lay's chips in plaats van alleen grote zakken. Ook wil het per regio gaan bekijken hoe de ruimte in het winkelschap efficiënter kan. Dit alles om de winstmarges op te vijzelen, zei financieel directeur Hugh Johnston van het Amerikaanse bedrijf. "In lokale kruidenierswinkels kunnen de verkopen per vierkante meter omhoog," zei hij.
PepsiCo verwacht ondanks de prijs- en leveringsproblemen dat de verkopen in het lopende boekjaar sterker zullen toenemen dan eerder gedacht, geholpen door de heropening van horeca en evenementen als concerten en sportwedstrijden. Johnston zei wel dat met name drankactiviteiten van het bedrijf gehinderd werden door een tekort aan bepaalde voorraden, zoals aluminium blikjes voor frisdranken en plastic flessen voor Gatorade-sportdranken.
Omzet
De verkopen, exclusief wisselkoerseffecten, overnames en desinvesteringen, dit gebroken boekjaar zullen naar verwachting met 8 procent stijgen. Eerder werd op 6 procent groei gerekend. In het afgelopen derde kwartaal ging die zogeheten autonome omzet met 9 procent omhoog in vergelijking met een jaar eerder. Bij de cijfers over het tweede kwartaal werden de prognoses voor het gehele jaar ook al opwaarts bijgesteld.
De totale omzet uit de verkoop van bijvoorbeeld Pepsi-cola, chips van Lay's, zoutjes van Doritos en Quaker-ontbijtgranen klom met bijna 12 procent tot 20,2 miljard dollar, omgerekend 17,4 miljard euro. Er werd een nettowinst behaald van 2,2 miljard dollar, wat iets lager is dan een jaar eerder vanwege de hogere kosten.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse minister van Cultuur is bezorgd over de overname van de media- en entertainmenttak van omroep ITV door Sky. De deal werd in juli bekend, maar minister Lisa Nandy zei donderdag zich zorgen te maken over de vrijheid van meningsuiting en de inhoudelijke diversiteit van de media in het Verenigd Koninkrijk. Ze verklaarde dat ze neigt naar ingrijpen op grond van het algemeen belang.
10 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kijkt of het mogelijk is om meer niet-verkochte producten aan voedselbanken te doneren. Door alle chaos van de afgelopen dagen zijn winkels een tijd niet bevoorraad met versproducten. Veel van die producten zijn niet meer te verkopen en zouden anders bederven.
42 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het nieuwe fusiebedrijf van het Nederlandse verf- en coatingconcern AkzoNobel en het Amerikaanse Axalta gaat Axanzo heten. Klanten zullen hier echter weinig van merken. Volgens het bedrijf achter verfmerken als Flexa en Sikkens blijven de merknamen gewoon hetzelfde.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond wil dat de EU bij nieuwe duurzaamheidsregels voor producten meer inzet op het repareren van kapotte televisies. Volgens de Europese regels moeten bepaalde producten voldoen aan eisen voor onder meer repareerbaarheid en de Europese Commissie werkt aan nieuwe regels voor tv's. Maar reparatie dreigt daarbij te weinig aandacht te krijgen, stelt de Consumentenbond.
51 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager begonnen, na de verliezen een dag eerder. Vooral techgraadmeter Nasdaq moest het opnieuw ontgelden door de aanhoudende wereldwijde verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen. Financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave en een hogere Amerikaanse inflatie versterkten de zorgen bij beleggers over stijgende leenkosten voor bedrijven en de houdbaarheid van de enorme investeringen in AI-infrastructuur.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet komen met aanvullend beleid voor flexibel stroomgebruik om ervoor te zorgen dat marktpartijen hun plannen daadwerkelijk realiseren. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na een rapport van hoogspanningsnetbeheerder TenneT en de regionale netbeheerders. Het kabinet kan zich volgens de toezichthouder bijvoorbeeld richten op het wegnemen van drempels of een nieuwe subsidieregeling voor flexgebruik.
3 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - India zal volgend jaar Japan inhalen als de op drie na grootste economie ter wereld, verwacht het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF, dat deze week jaarvergaderingen houdt in het Thaise Bangkok, kwam met vooruitzichten voor de economische ontwikkelingen van Aziatische landen.
5 uur geleden