Pepi bij afwezigheid van De Jong drie keer trefzeker voor PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de competitie na de voorbije interlandperiode overtuigend hervat. De koploper won in Eindhoven van het vorig seizoen gepromoveerde FC Groningen: 5-0. PSV speelde zonder de niet fitte aanvallers Luuk de Jong en Noa Lang. Ricardo Pepi, de vervanger van De Jong, scoorde drie keer. In het vorige competitieduel bij NAC Breda (0-3) was hij ook al een keer trefzeker.
Met 36 punten uit dertien duels blijft PSV riant koploper in de Eredivisie. Het elftal van trainer Peter Bosz gaat volgende week zondag op bezoek bij nummer 2 FC Utrecht, maar ontvangt woensdag in de Champions League eerst Sjachtar Donetsk nog.
Olivier Boscagli werkte na een kwartier spelen van dichtbij de 1-0 binnen. De Franse verdediger deed dat nadat Johan Bakayoko de bal uit een hoekschop met zijn hak goed verlengde. Pepi verdubbelde de voorsprong in de 37e minuut, toen hij verdediger Marco Rente bij de zijlijn van zich afschudde en de bal vervolgens hoog in het doel plaatste (2-0).
Buitenspel
Kort na de pauze werd een doelpunt van Ismael Saibari afgekeurd om buitenspel. Guus Til zorgde in de 52e minuut alsnog voor de 3-0. Pepi bewees andermaal zijn waarde door in de 64e minuut eerst de 4-0 te maken en in de 78e minuut, met zijn hoofd, de 5-0. De 21-jarige Amerikaan heeft nu negen keer gescoord in de competitie en voert samen met Sem Steijn van FC Twente de topscorerslijst aan.
In de slotfase maakte Hirving Lozano zijn rentree bij PSV. De Mexicaan speelde zijn laatste competitiewedstrijd op 1 september en kwam daarna door een blessure niet meer in actie.
Meer uit Voetbal
DUBLIN (ANP) - Trainer Míchel Sánchez van Ajax was na het gelijkspel tegen Shelbourne (2-2) niet tevreden over zijn ploeg. "We kwamen hier om te winnen en dat is niet gelukt", zei hij.
3 uur geledenDUBLIN (ANP) - Ajax heeft zich met het schaamrood op de kaken geplaatst voor de play-offs voor een plek in het hoofdtoernooi van de Conference League. De club uit Amsterdam kwam in de uitwedstrijd tegen het povere Shelbourne uit Ierland niet verder dan een gelijkspel (2-2), na een zege van vorige week in de Johan Cruijff ArenA (3-1).
3 uur geledenSALZBURG (ANP) - Paris Saint-Germain heeft ten koste van Aston Villa voor het tweede jaar op rij de Europese Supercup gewonnen. Désiré Doué maakte na een uur het winnende doelpunt in Salzburg: 2-1. Bij Europa League-winnaar Aston Villa speelden de Nederlandse doelman Marco Bizot en verdediger Ian Maatsen de hele wedstrijd mee, Lamare Bogarde viel in.
1 dag geledenZEIST (ANP) - De Spanjaard Xavi is de eerste buitenlandse bondscoach van Oranje sinds de Oostenrijker Ernst Happel in 1978. Tot de jaren 70 had het Nederlands elftal juist geregeld een trainer uit een ander land.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Xavi beschouwt zichzelf als "een beetje een zoon van het Nederlandse voetbal". Dat zegt de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal in een persbericht van de KNVB. "Ik vind het een enorme eer om bondscoach van het Nederlands elftal te worden. Als iemand die zijn opleiding heeft genoten aan de academie van FC Barcelona, met sterke invloeden van onder anderen Johan Cruijff en Rinus Michels, voel ik een bijzondere verbondenheid met het Nederlandse voetbal."
1 dag geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft de Spaanse oud-voetballer Xavi Hernández aangesteld als bondscoach van het Nederlands elftal. De 46-jarige voormalig trainer van onder meer FC Barcelona heeft een contract getekend tot en met het WK van 2030. Xavi is de opvolger van Ronald Koeman, die vertrok na het teleurstellend verlopen WK van deze zomer.
1 dag geledenZEIST (ANP) - Sherida Spitse (36) is fel gekant tegen de commerciële houding van FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Het is gewoon niet oké geld over de ruggen van spelers en speelsters te verdienen. Nu staan de FIFA en de UEFA tegenover elkaar. Dat is niet handig. Want de teams, de sporters en de supporters zijn de dupe", vertelde de recordinternational van het Nederlands voetbalelftal tijdens een persdag van de KNVB in Zeist aan het ANP.
1 dag geleden