Pepi bij afwezigheid van De Jong drie keer trefzeker voor PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de competitie na de voorbije interlandperiode overtuigend hervat. De koploper won in Eindhoven van het vorig seizoen gepromoveerde FC Groningen: 5-0. PSV speelde zonder de niet fitte aanvallers Luuk de Jong en Noa Lang. Ricardo Pepi, de vervanger van De Jong, scoorde drie keer. In het vorige competitieduel bij NAC Breda (0-3) was hij ook al een keer trefzeker.
Met 36 punten uit dertien duels blijft PSV riant koploper in de Eredivisie. Het elftal van trainer Peter Bosz gaat volgende week zondag op bezoek bij nummer 2 FC Utrecht, maar ontvangt woensdag in de Champions League eerst Sjachtar Donetsk nog.
Olivier Boscagli werkte na een kwartier spelen van dichtbij de 1-0 binnen. De Franse verdediger deed dat nadat Johan Bakayoko de bal uit een hoekschop met zijn hak goed verlengde. Pepi verdubbelde de voorsprong in de 37e minuut, toen hij verdediger Marco Rente bij de zijlijn van zich afschudde en de bal vervolgens hoog in het doel plaatste (2-0).
Buitenspel
Kort na de pauze werd een doelpunt van Ismael Saibari afgekeurd om buitenspel. Guus Til zorgde in de 52e minuut alsnog voor de 3-0. Pepi bewees andermaal zijn waarde door in de 64e minuut eerst de 4-0 te maken en in de 78e minuut, met zijn hoofd, de 5-0. De 21-jarige Amerikaan heeft nu negen keer gescoord in de competitie en voert samen met Sem Steijn van FC Twente de topscorerslijst aan.
In de slotfase maakte Hirving Lozano zijn rentree bij PSV. De Mexicaan speelde zijn laatste competitiewedstrijd op 1 september en kwam daarna door een blessure niet meer in actie.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP) - FC Twente is in de tweede voorronde van de Europa League uitgeschakeld door het Hongaarse Ferencváros. Nadat Twente een week geleden in Enschede met 2-1 had verloren, werd het donderdagavond in Boedapest 2-2.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de derde voorronde van de Conference League bereikt ten koste van het Servische FK Vojvodina. Donderdag werd het in de Johan Cruijff Arena 4-1, nadat de Amsterdammers een week eerder in Servië ook al met 4-1 hadden gewonnen. Vojvodina kwam op voorsprong via Đorđe Crnomarković. Voor Ajax maakte Davy Klaassen de gelijkmaker en scoorde Oscar Gloukh drie keer.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - De Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF heeft het voorstel van de FIFA om de commerciële rechten van het WK te verkopen afgewezen. Dat meldt de bond donderdagavond in een verklaring. Eerder op donderdag ging de Europese voetbalbond UEFA over tot een boycot van competities van de FIFA zolang de plannen op tafel liggen.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Arne Slot wordt niet de nieuwe bondscoach van het Nederlands elftal. Dat melden diverse media donderdagavond, waaronder ESPN en het AD. De 47-jarige trainer, die eind mei ontslagen werd bij Liverpool, zou de voorkeur hebben voor een club in een Europese topcompetitie.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - John Stones heeft voor twee jaar getekend bij Internazionale. De Engelse verdediger vertrekt bij Manchester City, waar hij een aflopend contract had.
6 uur geledenSKIVE (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert heeft donderdag na de eerste ook de tweede etappe in de Ronde van Denemarken gewonnen. De Belg van Visma - Lease a Bike maakt in Denemarken zijn rentree na een blessure waardoor hij de Tour de France miste.
7 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA heeft hard uitgehaald naar de FIFA in verband met de commercialiseringsplannen rond het WK voetbal. In de verklaring waarin de UEFA donderdag kenbaar heeft gemaakt de competities van de FIFA te boycotten, maakt de bond duidelijk dat het WK "niet te koop" is. Alle 55 UEFA-landen stemden donderdag tijdens een spoedberaad in met de boycot, zolang de plannen op tafel liggen.
8 uur geleden