Pepi bij afwezigheid van De Jong drie keer trefzeker voor PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de competitie na de voorbije interlandperiode overtuigend hervat. De koploper won in Eindhoven van het vorig seizoen gepromoveerde FC Groningen: 5-0. PSV speelde zonder de niet fitte aanvallers Luuk de Jong en Noa Lang. Ricardo Pepi, de vervanger van De Jong, scoorde drie keer. In het vorige competitieduel bij NAC Breda (0-3) was hij ook al een keer trefzeker.
Met 36 punten uit dertien duels blijft PSV riant koploper in de Eredivisie. Het elftal van trainer Peter Bosz gaat volgende week zondag op bezoek bij nummer 2 FC Utrecht, maar ontvangt woensdag in de Champions League eerst Sjachtar Donetsk nog.
Olivier Boscagli werkte na een kwartier spelen van dichtbij de 1-0 binnen. De Franse verdediger deed dat nadat Johan Bakayoko de bal uit een hoekschop met zijn hak goed verlengde. Pepi verdubbelde de voorsprong in de 37e minuut, toen hij verdediger Marco Rente bij de zijlijn van zich afschudde en de bal vervolgens hoog in het doel plaatste (2-0).
Buitenspel
Kort na de pauze werd een doelpunt van Ismael Saibari afgekeurd om buitenspel. Guus Til zorgde in de 52e minuut alsnog voor de 3-0. Pepi bewees andermaal zijn waarde door in de 64e minuut eerst de 4-0 te maken en in de 78e minuut, met zijn hoofd, de 5-0. De 21-jarige Amerikaan heeft nu negen keer gescoord in de competitie en voert samen met Sem Steijn van FC Twente de topscorerslijst aan.
In de slotfase maakte Hirving Lozano zijn rentree bij PSV. De Mexicaan speelde zijn laatste competitiewedstrijd op 1 september en kwam daarna door een blessure niet meer in actie.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
11 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
13 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
13 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
14 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer MatÃas Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.
17 uur geledenDORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).
19 uur geleden