Pepi bij afwezigheid van De Jong drie keer trefzeker voor PSV
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de competitie na de voorbije interlandperiode overtuigend hervat. De koploper won in Eindhoven van het vorig seizoen gepromoveerde FC Groningen: 5-0. PSV speelde zonder de niet fitte aanvallers Luuk de Jong en Noa Lang. Ricardo Pepi, de vervanger van De Jong, scoorde drie keer. In het vorige competitieduel bij NAC Breda (0-3) was hij ook al een keer trefzeker.
Met 36 punten uit dertien duels blijft PSV riant koploper in de Eredivisie. Het elftal van trainer Peter Bosz gaat volgende week zondag op bezoek bij nummer 2 FC Utrecht, maar ontvangt woensdag in de Champions League eerst Sjachtar Donetsk nog.
Olivier Boscagli werkte na een kwartier spelen van dichtbij de 1-0 binnen. De Franse verdediger deed dat nadat Johan Bakayoko de bal uit een hoekschop met zijn hak goed verlengde. Pepi verdubbelde de voorsprong in de 37e minuut, toen hij verdediger Marco Rente bij de zijlijn van zich afschudde en de bal vervolgens hoog in het doel plaatste (2-0).
Buitenspel
Kort na de pauze werd een doelpunt van Ismael Saibari afgekeurd om buitenspel. Guus Til zorgde in de 52e minuut alsnog voor de 3-0. Pepi bewees andermaal zijn waarde door in de 64e minuut eerst de 4-0 te maken en in de 78e minuut, met zijn hoofd, de 5-0. De 21-jarige Amerikaan heeft nu negen keer gescoord in de competitie en voert samen met Sem Steijn van FC Twente de topscorerslijst aan.
In de slotfase maakte Hirving Lozano zijn rentree bij PSV. De Mexicaan speelde zijn laatste competitiewedstrijd op 1 september en kwam daarna door een blessure niet meer in actie.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Jeremie Frimpong maakt zaterdag alweer deel uit van de wedstrijdselectie van Liverpool. De rechtervleugelverdediger zit in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City op de reservebank.
21 minuten geledenNAIROBI (ANP/AFP) - Victor Wanyama heeft zijn voetballoopbaan beëindigd. Dat meldt de 34-jarige voormalige aanvoerder van het Keniaanse elftal op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
14 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
15 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
20 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
21 uur geleden