Peperkamp kijkt ernaar uit Spelen voor TeamNL op gang te brengen
ZHANGJIAKOU (ANP) - Melissa Peperkamp kijkt ernaar uit om als eerste Nederlander in actie te komen bij de Olympische Spelen. De 17-jarige snowboardster doet zaterdag mee op het onderdeel slopestyle. "Alles eromheen maakt het groter en vetter dan andere wedstrijden", zei de Achterhoekse dinsdag na haar eerste training op het Genting Snow Park in de plaats Zhangjiakou, een stad op bijna 200 kilometer van Beijing.
Peperkamp neemt als debutante de rol over van Niek van der Velden. De snowboarder was vier jaar geleden ook 17 toen hij in Pyeongchang als eerste Nederlander aan de Spelen zou beginnen. Van der Velden, die nu ook weer van de partij is, brak bij de laatste training voor de wedstrijd echter zijn arm. "Ik heb wat aan zijn ervaring, die hij meegeeft. Ik weet niet of Niek ook wat aan mij heeft. Ik ben een 'ukkie' op dat gebied", aldus Peperkamp, die later op de Spelen ook meedoet op het onderdeel big air.
Een maand geleden eindigde Peperkamp bij de wereldbekerwedstrijd in Calgary als vierde op slopestyle, haar beste prestatie tot nu toe. Ook werd ze een keer zesde en zevende. In de wereldbekerstand neemt de jonge Nederlandse nu de tweede plek in met 126 punten. De Japanse snowboardster Kokomo Murase leidt met 160 punten.
Heel gaaf
"Het is heel lastig om te zeggen hoever ik hier kan komen", aldus Peperkamp. "Ik denk dat het niveau de laatste jaren zo dicht bij elkaar is gekomen, dat iedereen die in de finale staat gewoon op het podium kan komen. Het idee dat ik hier sta, is al heel gaaf."
Naast Peperkamp en Van der Velden doen ook Glenn de Blois (cross) en Michelle Dekker (parallelreuzenslalom) mee bij de Spelen. Peperkamp hoopt dat de sport in Nederland wat meer aandacht krijgt. "Ik denk dat wat wij doen vetter is om te zien dan rondjes schaatsen. Maar dat is persoonlijk", zegt ze, om er daarna lachend aan toe te voegen: "Ik heb heel veel vrienden die schaatsen. Dus het is eigenlijk slecht dat ik het zeg. Ik heb heel veel contact met Kjeld Nuis en Joy Beune. Ik heb respect voor ze en andersom. Iedereen in TeamNL heeft respect voor elkaar."
Speciaal
Dat Peperkamp haar eerste Spelen afwerkt in coronatijd vindt ze aan de ene kant jammer, maar juist ook wel weer speciaal. "Hopelijk zijn het niet mijn laatste Spelen. Over vier jaar hoop ik wel een beetje dat het virus uit de lucht is. En dan gaan de Spelen misschien zoals ze al die jaren zijn gegaan. Over twintig jaar lachen we erom hoe we hier met mondkapjes op en op afstand hebben gezeten. Dat is ook wel grappig, om twee kanten te zien en het ook op deze manier mee te maken."
Meer uit Sport
USSEL (ANP/AFP) - Viervoudig Tour de France-winnaar Tadej Pogačar zou als het aan hem lag "in juli en augustus helemaal niet meer op de warmste plekken rijden". Daarmee mengde de Sloveense wereldkampioen zich in het debat over de hitte in deze Tour de France, met iedere dag temperaturen boven de 35 graden. "Als ik alles mocht veranderen, zou ik de hele wielerkalender omgooien en het helemaal anders doen."
48 minuten geledenUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel had juist in de vanwege hitte ingekorte negende etappe van de Tour de France "eindelijk de benen" om voor een etappezege te gaan. Na een lange vlucht sprintte de 31-jarige Nederlander naar zijn derde ritzege in de Tour van zijn carrière. "Het ging veel beter met de hitte dan eerdere dagen, toen ik zelfs van makkelijkere etappes moeizaam herstelde. Het was geen geweldige eerste week voor het team, maar ik ben heel blij dat we de eerste rustdag ingaan met een zege", aldus de renner van Alpecin-Premier Tech.
1 uur geledenUSSEL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer in zijn carrière een etappe gewonnen in de Tour de France. De 31-jarige Nederlander van Alpecin-Premier Tech won in het hete Ussel de ingekorte negende etappe na een sprint met drie medevluchters. De oud-wereldkampioen ging als eerste aan en bleef de Noor Tobias Johannessen voor. De Brit Tom Pidcock werd derde.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Chinese Guo Hanyu en de Française Kristina Mladenovic hebben op Wimbledon het vrouwendubbelspel gewonnen. Ze versloegen de Canadese Gabriele Dabrowski en de Braziliaanse Luisa Stefani in de finale: 6-3 7-5.
3 uur geledenMALEMORT (ANP/AFP) - De vakbond van wielrenners wil dat de starttijd van koersen in de zomer wordt aangepast vanwege de steeds vaker voorkomende hittegolven. "Renners willen voor het best mogelijke vermaak blijven zorgen, maar dit moet wel samengaan met aanpassingen aan de klimatologische realiteit waarmee de wielersport nu wordt geconfronteerd", schrijft vakbond CPA naar aanleiding van de ingekorte negende etappe van de Tour de France zondag.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Rolstoeltennisser Niels Vink heeft voor de vierde keer op rij Wimbledon op zijn naam geschreven en daarmee zijn tiende grandslamtitel veroverd. De 23-jarige Nederlander rekende in de finale bij de quads af met landgenoot Sam Schröder: 6-1 6-3.
4 uur geledenSACHSENRING (ANP) - De Spaanse motorcoureur Marc Márquez heeft voor de dertiende keer de Grote Prijs van Duitsland gewonnen. Hij evenaart daarmee het record van de Italiaanse racelegende Giacomo Agostini, die in de jaren zestig en zeventig in de vorige eeuw ook dertien keer de Duitse grand prix in het WK wegrace won.
4 uur geleden