Peperkamp grijpt bij olympisch debuut net naast finale slopestyle
ZHANGJIAKOU (ANP) - Snowboardster Melissa Peperkamp is er bij haar debuut op de Olympische Spelen net niet in geslaagd de finale te halen op het onderdeel slopestyle. De 17-jarige Nederlandse eindigde op het Genting Snow Park in Zhangjiakou in de kwalificatie als dertiende. Van de 28 deelnemers plaatsten de beste twaalf zich voor de finale van zondag.
Peperkamp noteerde in haar eerste run een score van 61,26 punten, goed voor de zesde positie. In haar tweede omloop kwam ze tot 60,18 punten, de twaalfde score. Bij het opmaken van de ranglijst werd gekeken naar de beste score van de snowboardsters en dus niet naar de totaalscore. Peperkamp viel net buiten de finale.
De Nieuw-Zeelandse Zoi Sadowski-Synnott eindigde in de kwalificatie met 86,75 als eerste, voor de Japanse Kokomo Murase (81,45) en de Finse Enni Rukajärvi (78,83). Ariane Burri, die net voor Peperkamp twaalfde werd, had als hoogste score 65,55.
Vierde
Een maand geleden eindigde Peperkamp bij de wereldbekerwedstrijd in Calgary als vierde op slopestyle. Dat was haar beste prestatie tot nu toe in de wereldbeker. Ook werd ze een keer zesde en zevende. In de wereldbekerstand neemt de jonge Utrechtse de tweede plek in met 126 punten.
Bij de mannen staan de kwalificaties voor de slopestyle, een onderdeel dat sinds de Spelen van 2014 in Sotsji olympisch is, zondag op het programma. Niek van der Velden komt namens Nederland in actie. Vier jaar geleden zou de Brabander in Pyeongchang zijn olympische debuut maken, maar in de training voorafgaand aan die wedstrijd brak hij zijn arm. Van der Velden heeft nu als doel om de finale te bereiken.
Peperkamp en Van der Velden doen later deze Spelen ook nog mee aan het onderdeel big air, dat in Beijing zelf plaatsvindt.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstrijders Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het wereldkampioenschap in Praag na de korte kür uitgeschakeld. Het Nederlandse paar kwam in Tsjechië niet verder dan een score van 48,77 punten en de 21e en laatste plaats. De beste twintig paren plaatsten zich voor de vrije kür.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Elena Rybakina is doorgedrongen tot de halve finales van het toernooi van Miami. De Kazachse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Jessica Pegula met 2-6 6-3 6-4.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De marathon van Londen overweegt er een tweedaags evenement van te maken. Zo kan de organisatie meer mensen laten starten op de wedstrijd over 42,195 kilometer. Het plan is om in totaal 100.000 hardlopers toe te laten. Mogelijk worden de races van de elitemannen en -vrouwen dan ook verdeeld over aparte dagen.
8 uur geledenPRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
9 uur geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
11 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
12 uur geleden