Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pentagon wil burgers beter beschermen tijdens militaire operaties

Pentagon wil burgers beter beschermen tijdens militaire operaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie gaat omvangrijke hervormingen doorvoeren om burgers beter te beschermen tijdens militaire operaties. Verantwoordelijk minister Lloyd Austin schreef aan belangrijke militaire en civiele leiders dat al tijdens het plannen van een missie beter moet worden nagedacht over hoe kan worden voorkomen dat onschuldige slachtoffers vallen, bericht The New York Times.

De krant beschikt over een tientallen pagina's tellend plan dat voorziet in aanpassingen op 'alle niveaus' van de militaire planning en training van militairen. Zo worden op verschillende plaatsen binnen de strijdkrachten medewerkers aangesteld die specifiek zijn belast met het beschermen van burgers. Ook komen er uitgebreidere procedures voor onderzoeken naar incidenten met burgerslachtoffers.

De VS voerden de afgelopen jaren op grote schaal luchtaanvallen uit in landen als Irak en Afghanistan, waar ook Nederland militair actief is geweest. The New York Times onthulde na uitgebreid onderzoek dat ook bij aanvallen met precisiewapens soms burgerdoden vielen. Journalisten van de krant wonnen voor die berichtgeving dit jaar de belangrijke Pulitzerprijs.

Een van de uitgangspunten van het nieuwe plan is dat militairen het beschermen van onschuldige omstanders tijdens conflicten meer als een kerntaak gaan zien. Het ministerie laat ook een 'beschermingscentrum' voor burgers oprichten met tientallen medewerkers. Dat moet zorgen dat de laatste inzichten over mogelijkheden om burgers te ontzien de militairen ook daadwerkelijk bereiken.

Een topmedewerker van het ministerie zei volgens de krant dat uitvoering van het plan tientallen miljoenen dollars per jaar gaat kosten. Dat komt deels uit de bestaande begroting, maar het parlement zal ook meer geld beschikbaar moeten stellen. In totaal moeten er uiteindelijk ongeveer 150 nieuwe functies komen.

Meer uit Buitenland

Negen doden bij explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.

1 uur geleden
Iran meldt burgerdoden door Amerikaanse aanvallen op boten

TEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.

3 uur geleden
Doden bij explosie in vuurwerkfabriek China

CHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.

4 uur geleden
IAEA: schade aan kerncentrale Zaporizja na droneaanval

ZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.

4 uur geleden
Twaalf medewerkers vast na explosie in mijn Colombia

SUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.

5 uur geleden
Amnesty: massale mensenrechtenschendingen door Congolese rebellen

KINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.

5 uur geleden
Pulitzerprijzen voor verslaggeving over beleid van Trump

NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.

7 uur geleden