Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pentagon wil burgers beter beschermen tijdens militaire operaties

Pentagon wil burgers beter beschermen tijdens militaire operaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie gaat omvangrijke hervormingen doorvoeren om burgers beter te beschermen tijdens militaire operaties. Verantwoordelijk minister Lloyd Austin schreef aan belangrijke militaire en civiele leiders dat al tijdens het plannen van een missie beter moet worden nagedacht over hoe kan worden voorkomen dat onschuldige slachtoffers vallen, bericht The New York Times.

De krant beschikt over een tientallen pagina's tellend plan dat voorziet in aanpassingen op 'alle niveaus' van de militaire planning en training van militairen. Zo worden op verschillende plaatsen binnen de strijdkrachten medewerkers aangesteld die specifiek zijn belast met het beschermen van burgers. Ook komen er uitgebreidere procedures voor onderzoeken naar incidenten met burgerslachtoffers.

De VS voerden de afgelopen jaren op grote schaal luchtaanvallen uit in landen als Irak en Afghanistan, waar ook Nederland militair actief is geweest. The New York Times onthulde na uitgebreid onderzoek dat ook bij aanvallen met precisiewapens soms burgerdoden vielen. Journalisten van de krant wonnen voor die berichtgeving dit jaar de belangrijke Pulitzerprijs.

Een van de uitgangspunten van het nieuwe plan is dat militairen het beschermen van onschuldige omstanders tijdens conflicten meer als een kerntaak gaan zien. Het ministerie laat ook een 'beschermingscentrum' voor burgers oprichten met tientallen medewerkers. Dat moet zorgen dat de laatste inzichten over mogelijkheden om burgers te ontzien de militairen ook daadwerkelijk bereiken.

Een topmedewerker van het ministerie zei volgens de krant dat uitvoering van het plan tientallen miljoenen dollars per jaar gaat kosten. Dat komt deels uit de bestaande begroting, maar het parlement zal ook meer geld beschikbaar moeten stellen. In totaal moeten er uiteindelijk ongeveer 150 nieuwe functies komen.

Meer uit Buitenland

Libanon meldt nu bijna 300 doden

BEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

17 minuten geleden
Ex-rapper wordt nieuwe premier van Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.

30 minuten geleden
Italiaanse premier Meloni valt jeugdrechtbank aan

ROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.

1 uur geleden
Israël claimt luchtaanvallen op opslag raketten en universiteit

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.

1 uur geleden
Trump dreigt met meer aanvallen op meer doelen in Iran

MIAMI (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iraniërs gedreigd met nog zwaardere aanvallen waarbij ook meer groepen mensen of plaatsen doelwit worden. Trump zei dat "gebieden en groepen mensen die tot nu toe niet als doelwit werden beschouwd, serieus worden overwogen voor volledige vernietiging en zekere dood". Dat is volgens hem het gevolg van de houding van Iran.

2 uur geleden
Veel doden bij Israëlische luchtlanding en -aanval in Libanon

BEIROET/NABI CHIT (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen en een aanval met commando's, die met vier helikopters werden aangevoerd, zijn volgens de Libanese regering ruim veertig doden gevallen in het oosten van Libanon.

3 uur geleden
Azerbeidzjan: Iran wil aanslagen plegen op Joodse doelen

BAKOE (ANP/RTR) - Azerbeidzjan beschuldigt de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) ervan pogingen te doen om aanslagen te plegen op de Israëlische ambassade, een synagoge en een leider van een oude Joodse gemeenschap in Azerbeidzjan.

4 uur geleden