Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pentagon wil burgers beter beschermen tijdens militaire operaties

Pentagon wil burgers beter beschermen tijdens militaire operaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie gaat omvangrijke hervormingen doorvoeren om burgers beter te beschermen tijdens militaire operaties. Verantwoordelijk minister Lloyd Austin schreef aan belangrijke militaire en civiele leiders dat al tijdens het plannen van een missie beter moet worden nagedacht over hoe kan worden voorkomen dat onschuldige slachtoffers vallen, bericht The New York Times.

De krant beschikt over een tientallen pagina's tellend plan dat voorziet in aanpassingen op 'alle niveaus' van de militaire planning en training van militairen. Zo worden op verschillende plaatsen binnen de strijdkrachten medewerkers aangesteld die specifiek zijn belast met het beschermen van burgers. Ook komen er uitgebreidere procedures voor onderzoeken naar incidenten met burgerslachtoffers.

De VS voerden de afgelopen jaren op grote schaal luchtaanvallen uit in landen als Irak en Afghanistan, waar ook Nederland militair actief is geweest. The New York Times onthulde na uitgebreid onderzoek dat ook bij aanvallen met precisiewapens soms burgerdoden vielen. Journalisten van de krant wonnen voor die berichtgeving dit jaar de belangrijke Pulitzerprijs.

Een van de uitgangspunten van het nieuwe plan is dat militairen het beschermen van onschuldige omstanders tijdens conflicten meer als een kerntaak gaan zien. Het ministerie laat ook een 'beschermingscentrum' voor burgers oprichten met tientallen medewerkers. Dat moet zorgen dat de laatste inzichten over mogelijkheden om burgers te ontzien de militairen ook daadwerkelijk bereiken.

Een topmedewerker van het ministerie zei volgens de krant dat uitvoering van het plan tientallen miljoenen dollars per jaar gaat kosten. Dat komt deels uit de bestaande begroting, maar het parlement zal ook meer geld beschikbaar moeten stellen. In totaal moeten er uiteindelijk ongeveer 150 nieuwe functies komen.

Meer uit Buitenland

Sanae Takaichi formeel weer geïnstalleerd als premier van Japan

TOKIO (ANP/AFP) - Het Lagerhuis van het Japanse parlement heeft Sanae Takaichi weer benoemd tot premier van het land. De 64-jarige Takaichi werd in oktober de eerste vrouwelijke premier van Japan. Ze ontbond het parlement in januari en boekte deze maand een historische verkiezingsoverwinning. Ze kreeg een tweederdemeerderheid achter zich in de Japanse Tweede Kamer.

3 minuten geleden
85 landen veroordelen Israëlische plannen Westelijke Jordaanoever

NEW YORK (ANP/DPA/AFP) - In een gezamenlijke verklaring veroordelen 85 VN-lidstaten, waaronder Nederland, de Israëlische plannen om de greep op de bezette Westelijke Jordaanoever verder te verstevigen.

1 uur geleden
16 skiërs getroffen door lawine in VS, nog meerdere vermist

SODA SPRINGS (ANP/AFP) - Tien skiërs worden vermist nadat ze getroffen werden door een lawine in de buurt van Lake Tahoe in de Amerikaanse staat Californië. Door een zware storm valt daar veel sneeuw en geldt lawinegevaar.

3 uur geleden
Eerste Europese vlucht geland in Venezuela na ontvoering Maduro

CARACAS (ANP/AFP) - Een vliegtuig van de Spaanse luchtvaartmaatschappij Air Europa is dinsdag geland op de internationale luchthaven Simón Bolívar nabij de Venezolaanse hoofdstad Caracas, aldus Flightradar24 en luchthavenautoriteiten. Het is de eerste commerciële vlucht uit Europa die in Venezuela aankomt sinds de Verenigde Staten op 3 januari Venezuela binnenvielen en president Nicolás Maduro en zijn vrouw ontvoerden.

3 uur geleden
Iran ontbiedt Duitse ambassadeur na demonstratie in München

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de Duitse ambassadeur in het land ontboden uit protest tegen recente "anti-Iraanse activiteiten", melden staatsmedia. In München werd zaterdag gedemonstreerd tegen het Iraanse regime. Daar deden volgens schatting van de politie zo'n 250.000 mensen aan mee.

9 uur geleden
Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

10 uur geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

10 uur geleden