Pentagon stuurt 700 mariniers naar Los Angeles
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger stuurt tijdelijk ongeveer 700 mariniers naar Los Angeles, meldt persbureau Reuters op basis van een Amerikaanse functionaris, volgens wie de Insurrection Act voorlopig niet in werking treedt. Het Amerikaanse leger kan geen wetshandhavingsactiviteiten uitvoeren in de Verenigde Staten zonder een beroep te doen op de Insurrection Act, die in werking treedt als sprake is van een opstand.
Zo'n 300 soldaten van de Nationale Garde, het reserveleger, werden zondag ingezet in Los Angeles om te helpen bij het in banen leiden van een derde dag van protesten tegen het immigratiebeleid van Trump. De Democratische gouverneur Gavin Newsom heeft de inzet van de Nationale Garde onwettig genoemd.
Het aantal leden van de Nationale Garde, die op bevel van president Donald Trump de lokale politie bijstaat, stijgt naar verwachting woensdag tot 2000. Tot die tijd bieden de mariniers ondersteuning, aldus de functionaris. Het is onduidelijk wat ze precies zullen doen.
Meer uit Buitenland
GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
15 minuten geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
5 uur geleden