Pentagon: Oekraïne krijgt gevechtsvliegtuigen en onderdelen
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft gevechtsvliegtuigen en onderdelen voor reparatie gekregen om in de lucht sterker te worden tegen de Russische invasiemacht. Dat heeft het Pentagon dinsdag bekendgemaakt zonder te zeggen om welk type toestellen het gaat en om hoeveel. Ook over de herkomst zijn geen mededelingen gedaan.
"De Oekraïense strijdkrachten hebben nu meer jachtvliegtuigen dan twee weken geleden", zei de Defensie-woordvoerder John Kirby. Hij vertelde dat de VS hebben geholpen met het transport van extra reserveonderdelen die de Oekraïense luchtmacht hard nodig had, maar niet van complete straaljagers.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse politie heeft de voormalige ambassadeur voor de Verenigde Staten Peter Mandelson op borgtocht vrijgelaten in afwachting van verder onderzoek.
18 minuten geledenSEOUL (ANP) - De oud-president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, gaat in beroep tegen zijn veroordeling tot levenslange gevangenisstraf voor het leiden van een opstand.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Een explosie bij een treinstation in de Russische hoofdstad Moskou heeft het leven gekost aan een politieagent. Twee anderen raakten gewond. Dat meldt het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken in een verklaring op Telegram.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft een promotie gekregen tijdens een zeldzaam partijcongres, melden staatsmedia dinsdag.
1 uur geledenRAQQA (ANP) - Vier Syrische veiligheidsfunctionarissen zijn maandag gedood in een aanval op een checkpoint ten westen van de stad Raqqa. Volgens het Syrische staatspersbureau zitten strijders van Islamitische Staat (IS) achter de aanval, al heeft de terreurbeweging de aanval nog niet opgeëist.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
5 uur geleden