
Pentagon meldt nieuwe ziekenhuisopname minister Austin
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Lloyd Austin is zondag naar een ziekenhuis in Washington gebracht voor behandeling van "symptomen die wijzen op een blaasprobleem", meldt het Pentagon. Austin "behoudt zijn taken" gedurende zijn ziekenhuisopname.
Austin was sinds maandag 29 januari weer aan het werk op het ministerie, nadat hij enkele weken na een ziekenhuisopname vanuit huis had gewerkt. Er was veel commotie over die ziekenhuisopname, die Austin niet had gemeld bij president Joe Biden en het Congres, het Amerikaanse parlement.
Austin werd in december geopereerd aan prostaatkanker. Door complicaties werd de defensieminister op 1 januari in het ziekenhuis opgenomen voor behandeling. Austin lichtte het Witte Huis pas op 4 januari in over zijn opname, en vertelde Biden pas op 9 januari over zijn prostaatkankerdiagnose.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Tyler Robinson, die verdacht wordt van de moord op Charlie Kirk, lijkt de aanslag op de Amerikaanse conservatieve influencer te hebben bekend in een kleine chatgroep op het online platform Discord, zo meldt The Washington Post.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een bevel ondertekend om de Nationale Garde naar Memphis te sturen. Trump zei dat de taskforce een "kopie" zou zijn van degene die hij in augustus naar de hoofdstad Washington DC stuurde.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop van honderden raketten aan België goedgekeurd, meldt het Pentagon. De Belgen moeten 567,8 miljoen dollar (zo'n 480 miljoen euro) betalen voor de AIM-9X Sidewinders.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - Israël heeft de Al-Ghafri-toren vernietigd, de hoogste woontoren van de Gazastrook, meldt Al Jazeera. De toren van twintig verdiepingen staat in het westen van Gaza-Stad, een gebied waar Israël de bevolking heeft opgeroepen om te vertrekken.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst SOP heeft een drone "geneutraliseerd" die boven gevoelige overheidsgebouwen zoals het presidentieel paleis vloog, meldt de Poolse premier Donald Tusk op X. Er zijn twee Belarussen gearresteerd vanwege de drone.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Washington Post-columnist Karen Attiah is ontslagen vanwege socialmediaberichten die ze schreef na de moord op Charlie Kirk, zo schrijft ze maandag zelf op platform Substack. Haar werkgever noemde berichten over politiek geweld die ze op Bluesky plaatste na de dood van Kirk "onacceptabel". Ze zou de veiligheid van haar collega's in gevaar brengen.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft gezegd zijn land koste wat kost te beschermen tegen wat hij "agressie" van de Verenigde Staten noemt.
4 uur geleden