Pensioenkenners hoog op de lijst bij 50PLUS
DEN HAAG (ANP) - 50PLUS gaat met volledig nieuwe kandidaten de verkiezingen in. Nu de huidige leden van de Tweede Kamerfractie allemaal hebben bedankt voor de eer, kiest de ouderenpartij voor mensen met vakkennis over beleidsterreinen die zij belangrijk vindt, met name de pensioenen.
Na het vertrek met slaande deuren van Henk Krol, jarenlang het boegbeeld van 50PLUS in Den Haag, kozen de leden ANBO-voorzitter Liane den Haan als nieuwe lijsttrekker. De kandidaten achter haar zijn "mensen met een grote staat van dienst op het gebied van speerpunten uit ons verkiezingsprogramma", zegt zij.
Nummer twee op de lijst is Raymond Brood die jarenlang partner was bij Mercer, een consultancybureau dat onder meer gespecialiseerd is in pensioenen. Ook de nummer vier, voormalig Robeco-bestuurder Martin Nijkamp, brengt op dat terrein veel kennis en ervaring mee.
Groot belang
Die pensioenkennis is volgens Den Haan "van groot belang bij de uitwerking van het huidige pensioenakkoord". Nummer drie op de lijst is Ellen Verkoelen, die nu fractievoorzitter is van 50PLUS in de Rotterdamse gemeenteraad. Zij is gekozen om haar kennis van onder meer duurzaamheid en inclusiviteit.
50PLUS heeft daarnaast specialisten op de lijst staan op het gebied van gezondheidszorg, veiligheid en wonen. Hoe kansrijk die kandidaten zijn is evenwel de vraag. De partij heeft na het vertrek van Krol nog drie zetels over in de Tweede Kamer, en dreigt er daar volgens de jongste peilingen maar één van over te houden.
Huidig fractievoorzitter Corrie van Brenk was zelf graag lijsttrekker geworden, maar verloor de verkiezing. Omdat zij het hartgrondig oneens is met het pensioenstandpunt van Den Haan, besloot zij daarop af te zien van een plek op de lijst. Afgelopen week haakten ook Léonie Sazias en Gerrit Jan van Otterloo af.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Turkije heeft een 50-jarige Nederlander uitgeleverd aan Nederland, meldt het Openbaar Ministerie. Justitieminister David van Weel meldt op X dat het om Harry L. gaat, de broer van Bolle Jos. Hij wordt volgens het OM vervolgd voor het witwassen van "een aanzienlijke hoeveelheid geld, goud en horloges". De verdachte is onder begeleiding van de Koninklijke Marechaussee aangekomen op Schiphol en aangehouden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een ruime meerderheid in de Tweede Kamer wil dat het minderheidskabinet niet langer politieke akkoorden sluit met partijen die geweld tegen vluchtelingen goedpraten of aanmoedigen, of die omvolkingstheorieën bezigen. Ook de regeringspartijen D66, VVD en CDA stemden voor.
6 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De rechtbank in Middelburg heeft dinsdag een 40-jarige voetbaltrainer uit Vlissingen veroordeeld tot een gevangenisstraf van vijf jaar voor het jarenlang heimelijk filmen van ruim vijfhonderd jonge jongens in de kleedkamers van verschillende voetbalclubs. De rechtbank acht hem ook schuldig aan ontucht met een minderjarige jongen.
8 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een levenslange celstraf geëist tegen vier verdachten in het hoger beroep van het grote liquidatieproces Marengo. De zaak draait onder meer om zes onderwereldmoorden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij uit de hand gelopen demonstraties tegen de komst van asielzoekers in Vriezenveen en Wijk bij Duurstede zijn maandagavond drie mensen aangehouden. Dat meldt de politie dinsdag. In het Overijsselse Vriezenveen ging het om twee personen, in Wijk bij Duurstede om een arrestatie.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Japanse keizer Naruhito brengt over twee weken een bezoek aan Delft, Leiden, Utrecht en Amstelveen. De Rijksvoorlichtingsdienst heeft dinsdag het programma bekendgemaakt.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Justitie in België wil drie verdachten vervolgen voor het plannen van een ontvoering van de toenmalige Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne in 2022. Een woordvoerster van het federaal parket in Brussel bevestigt berichtgeving daarover van Belgische media. De kranten schrijven dat het Nederlanders betreft.
10 uur geleden