Pensioenkenners hoog op de lijst bij 50PLUS
DEN HAAG (ANP) - 50PLUS gaat met volledig nieuwe kandidaten de verkiezingen in. Nu de huidige leden van de Tweede Kamerfractie allemaal hebben bedankt voor de eer, kiest de ouderenpartij voor mensen met vakkennis over beleidsterreinen die zij belangrijk vindt, met name de pensioenen.
Na het vertrek met slaande deuren van Henk Krol, jarenlang het boegbeeld van 50PLUS in Den Haag, kozen de leden ANBO-voorzitter Liane den Haan als nieuwe lijsttrekker. De kandidaten achter haar zijn "mensen met een grote staat van dienst op het gebied van speerpunten uit ons verkiezingsprogramma", zegt zij.
Nummer twee op de lijst is Raymond Brood die jarenlang partner was bij Mercer, een consultancybureau dat onder meer gespecialiseerd is in pensioenen. Ook de nummer vier, voormalig Robeco-bestuurder Martin Nijkamp, brengt op dat terrein veel kennis en ervaring mee.
Groot belang
Die pensioenkennis is volgens Den Haan "van groot belang bij de uitwerking van het huidige pensioenakkoord". Nummer drie op de lijst is Ellen Verkoelen, die nu fractievoorzitter is van 50PLUS in de Rotterdamse gemeenteraad. Zij is gekozen om haar kennis van onder meer duurzaamheid en inclusiviteit.
50PLUS heeft daarnaast specialisten op de lijst staan op het gebied van gezondheidszorg, veiligheid en wonen. Hoe kansrijk die kandidaten zijn is evenwel de vraag. De partij heeft na het vertrek van Krol nog drie zetels over in de Tweede Kamer, en dreigt er daar volgens de jongste peilingen maar één van over te houden.
Huidig fractievoorzitter Corrie van Brenk was zelf graag lijsttrekker geworden, maar verloor de verkiezing. Omdat zij het hartgrondig oneens is met het pensioenstandpunt van Den Haan, besloot zij daarop af te zien van een plek op de lijst. Afgelopen week haakten ook Léonie Sazias en Gerrit Jan van Otterloo af.
Meer uit Binnenland
WEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
47 minuten geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
56 minuten geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich steeds verder uit, meldt de veiligheidsregio. Het vuur springt op meerdere plekken over via boomtoppen.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide ten westen van Eindhoven is nog niet onder controle. Het vuur breidt zich nog uit, laat een woordvoerder van de brandweer weten. De brand heeft een geschatte omvang van ongeveer 500 bij 500 meter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Natuurbranden zorgden in april al vijf keer voor NL-Alerts, twee meer dan in heel 2025. Dat blijkt uit een ANP-analyse van alle gepubliceerde NL-Alerts in 2026 en 2025.
2 uur geledenWINTELRE (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide bij Eindhoven is aan één kant onder controle, in de buurt van het dorp Wintelre. Daar neemt de rookontwikkeling af. Aan de andere kant is het vuur nog niet onder controle. De brandweer verwacht geen grote uitbreidingen meer, maar denkt nog uren bezig te zijn met blussen. Het nablussen wordt mogelijk nachtwerk, vertelt een woordvoerder.
2 uur geledenWEERT (ANP) - In verschillende delen van Nederland staan donderdag natuurgebieden in brand. In het Gelderse 't Harde brak woensdag een brand uit op een militair oefenterrein. Die brand is donderdag nog niet onder controle gebracht. Inmiddels staat ook een oefenterrein in Weert deels in brand, evenals een stuk van de Oirschotse Heide in Noord-Brabant. Daar waren militairen aan het oefenen toen het vuur ontstond.
2 uur geleden