Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pensioenfondsen staan er weer iets beter voor

Pensioenfondsen staan er weer iets beter voor

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse pensioenfondsen staan er iets beter voor in vergelijking met een maand eerder, waarmee de stijgende lijn weer is ingezet. Volgens onderzoeksbureau Aon verbeterde de financiƫle positie van de fondsen vooral door een positief rendement op beleggingen. De rente bewoog nauwelijks. In de eerste helft van het jaar verbeterde de positie van de pensioenfondsen. In juli was sprake van een dip.

De gemiddelde dekkingsgraad, de graadmeter die de 'gezondheid' van de fondsen aangeeft, steeg in augustus van 108 naar 109 procent. Dat betekent dat ze voor elke euro aan toekomstige pensioenverplichtingen inmiddels weer zo'n 1,09 euro in kas hebben. Volgens Aon lijken de meeste fondsen weer uit de gevarenzone als het gaat om de dreiging van pensioenkortingen in de komende jaren.

Aon merkt op dat met de stijgende dekkingsgraden pensioenfondsen zich ook weer met andere zaken bezig kunnen houden. Als belangrijke aandachtspunten noemt het onderzoeksbureau cyberveiligheid en klimaat waar ook pensioenfondsen aandacht aan moeten besteden.

Meer uit Financieel

KVK: bijna helft ondernemers ervaart amper gevolgen van oorlog

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.

2 uur geleden
KVK: bijna helft ondernemers ervaart amper gevolgen van oorlog

DEN HAAG (ANP) - Veel Nederlandse ondernemers ervaren geen of nauwelijks gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten en de geopolitieke spanningen en handelsmaatregelen als gevolg. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK) op basis van onderzoek onder 530 ondernemers. Bijna de helft van hen laat weten dat de internationale ontwikkelingen weinig invloed hebben op hun bedrijf.

2 uur geleden
VS kondigen historische invoerheffingen op Canadese producten aan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten gaan een invoerheffing van 50 procent opleggen op verschillende Canadese producten. Dat meldt het Witte Huis maandag.

3 uur geleden
Wall Street lager door zorgen over conflict en bedrijfsresultaten

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York stonden maandag onder druk door zorgen over een verdere escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Daarbij deden beleggers het voorzichtig aan in aanloop naar een reeks bedrijfsresultaten van technologiebedrijven later deze week. De koersen gingen over een breed front omlaag, terwijl de olieprijzen opliepen.

4 uur geleden
AliExpress gaat in beroep tegen EU-boete van 550 miljoen euro

HANGZHOU (ANP/RTR) - AliExpress, onderdeel van het Chinese Alibaba, gaat in beroep tegen de boete van 550 miljoen euro die de Europese Commissie maandag heeft opgelegd. "Wij zijn verrast door het besluit van de EU en de onevenredige boete, en wij zijn het er niet mee eens", meldt de Chinese webwinkel.

6 uur geleden
Rechter schort overname Warner Bros. door Paramount tijdelijk op

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Twaalf Amerikaanse staten hebben maandag bij de rechter een tijdelijke opschorting van de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount afgedwongen. De staten voerden aan dat het laten doorgaan van het samengaan van de twee grote Amerikaanse entertainmentconcerns de concurrentie onherstelbaar zou schaden.

7 uur geleden
Hogere gasprijs leidt niet tot opleving verkoop warmtepompen

NAARDEN (ANP) - Een opleving van de verkoop van warmtepompen is de afgelopen maanden uitgebleven. Dit verwachtte de Vereniging Warmtepompen wel door de gestegen gasprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De verkoop van warmtepompen liet in het eerste halfjaar een "bescheiden" groei van 6 procent zien, maakte de vereniging maandag bekend.

9 uur geleden