Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Pensioenfondsen beleggen iets verantwoorder'

'Pensioenfondsen beleggen iets verantwoorder'

DEN HAAG (ANP) - Pensioenfondsen houden vaker rekening met het risico dat bedrijven waarin zij beleggen, schade toebrengen aan mens of milieu. Toch blijft het beleggingsbeleid op veel onderwerpen nog onvoldoende, stellen diverse maatschappelijke organisaties op basis van de Eerlijke Pensioenwijzer, dat beleggingen van de tien grootste pensioenfondsen onderzoekt.

De fondsen ontwikkelden meer beleid op klimaatverandering en arbeidsrechten in vergelijking met een jaar eerder. Zo scoren pensioenfondsen ABP, BPL Pensioen en PMT flink hoger voor hun beleid op mensenrechten. Pensioenfonds ABP voerde de meeste verbeteringen door om klimaatverandering tegen te gaan. Verder ontwikkelden vier fondsen meer en beter beleid voor gezondheid.

Toch is er bij het verantwoord beleggingsbeleid van de fondsen nog veel ruimte voor verbetering. Zo scoren alle tien pensioenfondsen nog "zeer slecht" op de manier waarop zij bij beleggen rekening houden met natuur en dierenwelzijn, aldus de maatschappelijke organisaties. Zij stellen dat "het enige lichtpuntje" is dat de twee metaalfondsen PME en PMT niet meer beleggen in bedrijven die bont produceren. Daarnaast vinden ze dat pensioenfondsen vrijwel geen oog hebben voor de negatieve impact die bedrijven kunnen hebben op het behoud van biodiversiteit.

"De pensioenfondsen moeten nog heel veel doen voordat we kunnen spreken over een duurzame pensioensector", zegt Cor Oudes van vredesorganisatie PAX. "De sector beheert in totaal 1400 miljard euro en kan daarmee wereldwijd echt een verschil maken." De Eerlijke Pensioenwijzer is een samenwerkingsverband van Amnesty International, Milieudefensie, Oxfam Novib, PAX en World Animal Protection.

Meer uit Financieel

Wall Street rondt eerste halfjaar af met stevige winst

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog, na de stevige winsten een dag eerder. De toonaangevende Dow-Jonesindex eindigde opnieuw op een recordniveau. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.

43 minuten geleden
Farmers Defence Force peilt draagvlak voor mogelijke actie

DEN HAAG (ANP) - Farmers Defence Force gaat bij boeren peilen of er draagvlak is voor actie en hoeveel mensen willen meedoen, zegt Mark van den Oever, voorman van de boerenactiegroep. Daarna wordt bepaald hoe en wanneer de actie eruitziet, zei hij dinsdag in een vlog.

44 minuten geleden
Anthropic automatiseert wetenschappelijk onderzoek met AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic heeft nieuwe software gelanceerd die wetenschappers moet helpen onderzoek te automatiseren. Dat moet een deel van de tijdrovende werkzaamheden uit handen nemen.

3 uur geleden
AEX sluit tweede kwartaal af met winst van bijna 13 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs sloot dinsdag aanzienlijk hoger en rondde daarmee het tweede kwartaal positief af. Vooral de chipbedrijven met een groot gewicht in de index zorgden voor de winst. Wereldwijd maakten chipaandelen op de financiële markten deze week weer een opmars, wat ook zijn weerslag had op chipfondsen ASML, Besi en ASMI in de AEX. Ook ebben zorgen over oplopende inflatie weg nu vijandelijkheden tussen de Verenigde Staten en Iran niet voor grote problemen voor de scheepvaart lijken te hebben gezorgd.

4 uur geleden
CBS kampt met technische storing, inflatiecijfers komen later

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) heeft last van een technische storing, dat bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van BNR. Daardoor wordt de publicatie van de inflatiecijfers die voor woensdagochtend gepland stond, uitgesteld.

5 uur geleden
VN waarschuwt infrastructuur aan te passen aan klimaat

GENÈVE (ANP) - Infrastructuur in Europa, Noord-Amerika en Centraal-Azië moet worden aangepast aan de verslechterende klimaatomstandigheden, want niets doen is uiteindelijk veel duurder. Daarvoor waarschuwt de Economische Commissie voor Europa (UNECE) van de Verenigde Naties dinsdag.

5 uur geleden
Wall Street opent vrijwel vlak na nieuw slotrecord Dow-Jonesindex

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met beperkte koersuitslagen geopend, nadat de Dow-Jonesindex een dag eerder op een nieuw recordniveau sloot. Het is ook de laatste handelsdag van het tweede kwartaal en de eerste helft van dit jaar. Wall Street heeft in die periodes flinke koerswinsten behaald, ondanks de onrust door de oorlog in het Midden-Oosten.

7 uur geleden