Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Pensioenfondsen beleggen iets verantwoorder'

'Pensioenfondsen beleggen iets verantwoorder'

DEN HAAG (ANP) - Pensioenfondsen houden vaker rekening met het risico dat bedrijven waarin zij beleggen, schade toebrengen aan mens of milieu. Toch blijft het beleggingsbeleid op veel onderwerpen nog onvoldoende, stellen diverse maatschappelijke organisaties op basis van de Eerlijke Pensioenwijzer, dat beleggingen van de tien grootste pensioenfondsen onderzoekt.

De fondsen ontwikkelden meer beleid op klimaatverandering en arbeidsrechten in vergelijking met een jaar eerder. Zo scoren pensioenfondsen ABP, BPL Pensioen en PMT flink hoger voor hun beleid op mensenrechten. Pensioenfonds ABP voerde de meeste verbeteringen door om klimaatverandering tegen te gaan. Verder ontwikkelden vier fondsen meer en beter beleid voor gezondheid.

Toch is er bij het verantwoord beleggingsbeleid van de fondsen nog veel ruimte voor verbetering. Zo scoren alle tien pensioenfondsen nog "zeer slecht" op de manier waarop zij bij beleggen rekening houden met natuur en dierenwelzijn, aldus de maatschappelijke organisaties. Zij stellen dat "het enige lichtpuntje" is dat de twee metaalfondsen PME en PMT niet meer beleggen in bedrijven die bont produceren. Daarnaast vinden ze dat pensioenfondsen vrijwel geen oog hebben voor de negatieve impact die bedrijven kunnen hebben op het behoud van biodiversiteit.

"De pensioenfondsen moeten nog heel veel doen voordat we kunnen spreken over een duurzame pensioensector", zegt Cor Oudes van vredesorganisatie PAX. "De sector beheert in totaal 1400 miljard euro en kan daarmee wereldwijd echt een verschil maken." De Eerlijke Pensioenwijzer is een samenwerkingsverband van Amnesty International, Milieudefensie, Oxfam Novib, PAX en World Animal Protection.

Meer uit Financieel

Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

1 uur geleden
Bestedingen tv-reclames groeien in eerste jaarhelft door sport

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn in de eerste helft van dit jaar gegroeid. Het is voor het eerst sinds 2022 dat het eerste halfjaar weer groei laat zien, aldus cijfers van tv-marketingorganisatie Screenforce.

3 uur geleden
Beursgraadmeters Wall Street herstellen iets na verliesreeks

NEW YORK (ANP) - Wall Street heeft woensdag wat terrein teruggewonnen na een verliesreeks van drie dagen. Beleggers gingen volgens kenners op koopjesjacht. Door de verliezen van de afgelopen dagen leken sommige aandelen opeens aantrekkelijk geprijsd. De koerswinsten werden wel enigszins getemperd door een verkoopgolf op de obligatiemarkt.

5 uur geleden
Buitenlandse bedrijven tekenen oliedeals in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Chevron, het Italiaanse Eni en andere buitenlandse energiebedrijven hebben woensdag in Caracas handtekeningen gezet onder grote projectuitbreidingen om de olieproductie in Venezuela op te krikken. Ze willen er komende jaren veel geld investeren. Chevron heeft zelfs meer dan 7 miljard dollar toegezegd.

5 uur geleden
Google ontloopt in rechtszaak gedwongen verkoop advertentiebeurs

ALEXANDRIA (ANP/RTR) - Google heeft in een rechtszaak een gedwongen verkoop van een bedrijfsonderdeel ontlopen. Het is al de derde keer in korte tijd dat Amerikaanse autoriteiten achter het net vissen in pogingen een techconcern op te knippen.

6 uur geleden
Een op de tien betalingen aan fiscus nog via oude rekeningnummer

DEN HAAG (ANP) - Nog steeds zijn er burgers, bedrijven en andere organisaties die het oude rekeningnummer van de Belastingdienst gebruiken. Volgens de fiscus komt vier maanden na de overstap naar Rabobank nog een op de tien betalingen binnen via het oude ING-nummer. Daarom komt de Belastingdienst binnenkort met een campagne op radio en internet om iedereen nogmaals te attenderen op de verandering.

7 uur geleden
Maersk laat containerschip uitrusten met rotorzeil

LONDEN (ANP) - Scheepvaartconcern Maersk heeft een contract getekend om een groot containerschip voor het eerst uit te rusten met een soort zeil. Het Britse bedrijf Anemoi gaat een zogenoemd rotorzeil maken met een hoogte van 35 meter. Dat wordt volgend jaar voor een proef geplaatst op een containerschip en moet helpen het brandstofverbruik terug te dringen.

7 uur geleden