Pensioenfonds zorg eist klimaatplan van olie- en gasbedrijven
ZEIST (ANP) - Pensioenfonds voor de zorgsector PFZW is niet van plan te stoppen met investeringen in bedrijven die in fossiele brandstoffen zitten, zoals olie- en gasbedrijven. Wel moeten dergelijke bedrijven aantonen dat ze "een overtuigende en verifieerbare energietransitie hebben ingezet" die in lijn is met de klimaatdoelen van Parijs, stelt het pensioenfonds.
Voorzitter Joanne Kellerman geeft aan dat PFZW als "betrokken en kritisch aandeelhouder" mee wil denken met bedrijven die zich aan de klimaatdoelen willen houden. Door de mogelijke desinvestering nu al aan te kondigen hebben bedrijven twee jaar de tijd om hun bedrijfsmodel aan te passen.
Tegelijkertijd moet PFZW zorgen dat haar beleggingen een zo goed mogelijk rendement halen. "Het bestuur van PFZW voelt een grote verantwoordelijkheid om de pensioenpremie van onze drie miljoen deelnemers zo in te zetten dat hun geld goed rendeert en concreet bijdraagt aan een leefbare wereld", stelt Kellerman.
Met de stap kiest PFZW duidelijk een andere route dan bijvoorbeeld ambtenarenpensioenfonds ABP en metaalfonds PME die vorig jaar na druk van deelnemers besloten niet meer in fossiele industrieën te beleggen. Toen gaf PFZW ook al aan meer te zien in een dialoog die het fonds als aandeelhouder met bedrijven kan hebben. Daar is nu dus een concrete voorwaarde aan verbonden.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz Direct heeft rond de jaarwisseling veel schademeldingen van brand in een woning of auto binnengekregen. Het aantal claims lag tussen 30 december en 2 januari 2400 procent hoger dan tussen 26 en 29 december, meldt een woordvoerder.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering voert gesprekken met de internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura over het op de markt brengen van olie uit Venezuela. Dat meldden bronnen aan persbureau Reuters. Naar verluidt is er vrijdag een ontmoeting van regeringsfunctionarissen met vertegenwoordigers van Vitol en Trafigura in het Witte Huis. Die dag komen ook topbestuurders van Amerikaanse oliebedrijven langs in het Witte Huis.
50 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Pakket- en boodschappenbezorgers geven aan dat de bezorging donderdag soepeler loopt dan de afgelopen dagen, maar kampen nog wel met achterstanden. Doordat het glad op de weg was, waren veel bestellingen vertraagd of werden volledig geannuleerd. Sommige diensten, zoals flitsbezorger Flink, gaan nog maar beperkt de weg op.
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bezitters van warmtepompen moeten deze dagen extra opletten. Als de buitenunit onder de sneeuw of het ijs zit, krijgt de warmtepomp te weinig lucht en kan deze het minder goed doen of zelfs helemaal niet meer, waarschuwt Techniek Nederland.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft socialmediaplatform X opgedragen alle interne documenten en data over chatbot Grok tot zeker eind 2026 te bewaren. Dat liet een woordvoerder van de Commissie donderdag weten.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kan in verscheidene plaatsen pas volgende week weer boodschappen aan huis bezorgen. Of er wel of niet bezorgd kan worden, hangt af van de postcode van het bezorgadres, aldus een woordvoerster. Volgens haar komen de vertragingen door de toenemende vraag naar bezorgingen.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zet donderdag grotere vliegtuigen in om meer passagiers mee te kunnen nemen. De afgelopen dagen moest KLM honderden vluchten schrappen door het winterse weer.
1 uur geleden