
Pensioenfonds PostNL verhoogt pensioenen met 10 procent
DEN HAAG (ANP) - Gepensioneerden die zijn aangesloten bij het Pensioenfonds PostNL zien hun pensioen volgend jaar met 10 procent stijgen. Het post- en pakketbedrijf, het pensioenfonds en de vakorganisaties hebben hier gezamenlijk toe besloten. De aanpassing van de pensioenregeling, in combinatie met de solide financiële positie van het pensioenfonds, maakt het mogelijk om de pensioenaanspraken per 1 januari 2023 te verhogen om de hoge inflatie te kunnen compenseren.
Financieel directeur Pim Berendsen van PostNL zegt blij te zijn met de overeenstemming die is bereikt met het pensioenfonds en de vakorganisaties BVPP, CNV en FNV. De afgelopen jaren konden de pensioenen door de lage rente en financiële situatie van het fonds volgens Berendsen slechts zeer beperkt verhoogd worden. "Het zijn voor veel mensen financieel lastige tijden en vooral voor gepensioneerden is een hogere indexatie nu hard nodig. Zij merken de verhoging volgend jaar direct in hun portemonnee", aldus de financieel directeur.
De afgelopen tijd maakten verschillende pensioenfondsen al verhogingen bekend. Zo verhoogden ambtenarenpensioenfonds ABP, bouwpensioenfonds bpfBOUW, Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), Pensioenfonds Metaal & Techniek en het Pensioenfonds Detailhandel hun pensioenen. De verhogingen zijn mogelijk geworden door de gestegen rente. Daardoor hoeven pensioenfondsen minder grote reserves aan te houden voor toekomstige verplichtingen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese fastfashionwebshop Shein heeft de Amerikaanse prijzen voor zijn producten verhoogd, vooruitlopend op de aanstaande importheffingen die gaan gelden voor kleine pakketjes. Onder meer jurken en speelgoed zijn voor Amerikaanse consumenten recent flink duurder geworden, heeft persbureau Bloomberg onderzocht.
10 minuten geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Tesla heeft zijn prijzen in Canada verhoogd en moedigt Canadese kopers aan om snel auto's aan te schaffen die zijn geïmporteerd voordat er tegenmaatregelen werden genomen op voertuigen die in de Verenigde Staten zijn geproduceerd. Op de Canadese website van de Amerikaanse elektrische autofabrikant prijkt een banner met de tekst: "Ontdek voorraden die voor de tarieven geprijsd werden zolang de voorraad strekt."
1 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Apple heeft in het eerste kwartaal van dit jaar minder smartphones verkocht in China, meldt onderzoeksbureau Canalys. De iPhone-maker verscheepte in de eerste drie maanden 9,2 miljoen toestellen naar China en zakte daarmee naar de vijfde plek van bestverkopende smartphonefabrikanten in het grote Aziatische land.
3 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China wil de regelingen verbeteren voor buitenlandse toeristen om btw terug te vragen op producten die ze in het land kopen. Daarmee hoopt het Aziatische land de bestedingen van bezoekers te stimuleren. De voorgenomen maatregelen zijn onderdeel van China's inspanningen om de economie een impuls te geven, aangezien de binnenlandse vraag nog steeds achterblijft.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) vindt het heel positief dat zijn Amerikaanse ambtgenoot Scott Bessent heeft uitgesproken dat de Verenigde Staten betrokken blijven bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank. Eerder dreigden de VS daar nog uit te stappen.
18 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) heeft ook meegeklapt na een vurig pleidooi van Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell voor de onafhankelijkheid van centrale banken. Volgens een woordvoerder van DNB kreeg Powell op een bijeenkomst bij het Internationaal Monetair Fonds (IMF) een staande ovatie van de hele zaal.
21 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China herhaalde zaterdag dat het geen gesprekken heeft gevoerd met de Verenigde Staten over handelskwesties, ondanks de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat hij zijn ambtgenoot Xi Jinping aan de telefoon had gehad. "Hij heeft gebeld", zei Trump recent. "En ik denk niet dat dat een teken van zwakte van zijn kant is."
21 uur geleden