Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pensioenfonds PostNL verhoogt pensioenen met 10 procent

Pensioenfonds PostNL verhoogt pensioenen met 10 procent

DEN HAAG (ANP) - Gepensioneerden die zijn aangesloten bij het Pensioenfonds PostNL zien hun pensioen volgend jaar met 10 procent stijgen. Het post- en pakketbedrijf, het pensioenfonds en de vakorganisaties hebben hier gezamenlijk toe besloten. De aanpassing van de pensioenregeling, in combinatie met de solide financiƫle positie van het pensioenfonds, maakt het mogelijk om de pensioenaanspraken per 1 januari 2023 te verhogen om de hoge inflatie te kunnen compenseren.

Financieel directeur Pim Berendsen van PostNL zegt blij te zijn met de overeenstemming die is bereikt met het pensioenfonds en de vakorganisaties BVPP, CNV en FNV. De afgelopen jaren konden de pensioenen door de lage rente en financiƫle situatie van het fonds volgens Berendsen slechts zeer beperkt verhoogd worden. "Het zijn voor veel mensen financieel lastige tijden en vooral voor gepensioneerden is een hogere indexatie nu hard nodig. Zij merken de verhoging volgend jaar direct in hun portemonnee", aldus de financieel directeur.

De afgelopen tijd maakten verschillende pensioenfondsen al verhogingen bekend. Zo verhoogden ambtenarenpensioenfonds ABP, bouwpensioenfonds bpfBOUW, Pensioenfonds Zorg en Welzijn (PFZW), Pensioenfonds Metaal & Techniek en het Pensioenfonds Detailhandel hun pensioenen. De verhogingen zijn mogelijk geworden door de gestegen rente. Daardoor hoeven pensioenfondsen minder grote reserves aan te houden voor toekomstige verplichtingen.

Meer uit Financieel

VS versoepelen sancties tegen Venezolaanse olie-industrie

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft enkele sancties tegen de Venezolaanse olie-industrie versoepeld. Dat betekent onder meer dat bedrijven uit veel landen weer Venezolaanse olie kunnen kopen. Bedrijven uit China, Rusland, Iran, Noord-Korea en Cuba zijn daarvan echter uitgesloten.

1 uur geleden
Trump maakt vrijdag kandidaat Fed-voorzitterschap bekend

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt vrijdagochtend (lokale tijd) zijn kandidaat bekend voor de opvolging van Jerome Powell als voorzitter van de Federal Reserve. Powells termijn loopt in mei af. "Ik zal morgenochtend de nieuwe voorzitter van de Fed bekendmaken", zei Trump in het Kennedy Center in Washington. Eerder had Trump gezegd pas volgende week een kandidaat te nomineren.

2 uur geleden
Apple boekt recordomzet door zeer sterke verkoop iPhones

CUPERTINO (ANP) - Apple heeft in het afgelopen kwartaal, met de belangrijke feestdagenperiode, een recordomzet behaald dankzij een zeer sterke verkoop van de nieuwe iPhone 17. Volgens het Amerikaanse technologieconcern kwam de omzet uit op 143,8 miljard dollar. Dat is 16 procent meer dan een jaar eerder.

6 uur geleden
WSJ: Amazon praat met OpenAI over investering van 50 miljard

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Amazon voert gesprekken met OpenAI over een investering van 50 miljard dollar in het moederbedrijf van ChatGPT. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen. OpenAI zou in totaal 100 miljard dollar aan nieuw kapitaal willen ophalen voor verdere groei.

7 uur geleden
Meta fors hoger op Wall Street na cijfers, Microsoft flink omlaag

NEW YORK (ANP) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, was donderdag een uitblinker op de aandelenbeurzen in New York na goed ontvangen cijfers. Ook Microsoft opende de boeken, maar die resultaten vielen beleggers op Wall Street tegen en het aandeel ging hard omlaag.

7 uur geleden
Trump laat luchtruim Venezuela heropenen voor verkeersvluchten VS

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevel gegeven voor heropening van het luchtruim boven Venezuela voor verkeersvliegtuigen uit de Verenigde Staten. Volgens Trump kunnen Amerikaanse burgers snel weer naar Venezuela vliegen en zullen ze daar veilig zijn.

9 uur geleden
Trump wil volgende week kandidaat Fed-voorzitterschap bekendmaken

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgende week bekendmaken wie hij gaat voordragen als opvolger van voorzitter Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. De termijn van voorzitter Powell bij de Federal Reserve loopt in mei af.

10 uur geleden