Pensioenfonds PME uit de fossiele olie- en gasindustrie
DEN HAAG (ANP) - Pensioenfonds PME heeft afscheid genomen van alle beleggingen in de fossiele olie- en gasindustrie. Het metaalfonds wil zich meer richten op "sectoren die de energietransitie mogelijk maken, zoals netbeheer en energieopslag", zegt PME-bestuurder Eric Uijen in een verklaring.
PME wijst op het belang om klimaatverandering aan te pakken. Het haalt daarvoor onder andere het onlangs gepubliceerde rapport van VN-klimaatpanel IPCC aan, alsook rechtelijke uitspraken in de Urgenda- en Shell-zaak. "Alles wijst dezelfde kant op, wereldwijd moet en gaat de CO2-uitstoot de komende tien jaar drastisch naar beneden. De gevolgen van klimaatverandering voltrekken zich op dit moment onder onze ogen", zegt Uijen, die benadrukt dat de deelnemers niets in hun pensioen zullen merken van dit besluit. "Ons ambitieus klimaatbeleid en een goed pensioen gaan heel goed samen."
Het pensioenfonds laat weten in zijn klimaatbeleid zich nu te gaan richten op grote verbruikers van fossiele energie. "Van hen wordt verwacht dat zij de bakens verzetten richting een schoon energiesysteem", aldus PME.
PME is een van de vijf grote pensioenfondsen. Het beheert de pensioenrechten van circa 630.000 (oud-)werknemers in de metalektro en heeft een belegd vermogen van 62 miljard euro.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP) - Maersk gaat weer varen via het Suezkanaal. Dat meldt het Deense scheepvaartconcern donderdag. De rederij heeft de vaarweg twee jaar gemeden vanwege aanvallen van Houthi-rebellen op de Rode Zee.
47 minuten geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - India verwacht de onderhandelingen over een handelsdeal die het land met de Europese Unie wil sluiten deze maand af te kunnen ronden. Dit zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal donderdag.
48 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Een recordaantal buitenlandse toeristen heeft vorig jaar Spanje bezocht. Het ging om 97 miljoen buitenlanders die naar het land afreisden, heeft de Spaanse minister van Toerisme Jordi Hereu donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Socialemediabedrijven hebben gezamenlijk 4,7 miljoen accounts gedeactiveerd in de eerste maand dat het socialemediaverbod voor jongeren in Australiƫ geldt. Dat meldt de internettoezichthouder van het land. De waakhond zegt dat de richtlijnen al veel resultaat opleveren.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De prijzen voor woningen stijgen niet ineens veel sterker als de verkoopgolf van huurwoningen stopt, verwacht de Nederlandse Vereniging van Makelaars (NVM). Het afgelopen jaar deden veel beleggers voormalige huurwoningen in de verkoop, wat voor een extra groot aanbod van koopwoningen zorgde en de stijging van de prijzen dempte. Maar Lana Goutsmits-Gerssen, voorzitter van NVM Wonen, ziet ook dat het aanbod van andere woningen op de koopmarkt toeneemt.
1 uur geledenMANILA (ANP/AFP/RTR) - Ook de Filipijnen blokkeren de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI. Grok is al dagen in opspraak, omdat er seksueel getinte en naaktafbeeldingen van mensen mee gemaakt kunnen worden, ook van minderjarigen. De Filipijnen vinden dat dit de veiligheid van kinderen in gevaar brengt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De aandelenkoers van ASML is donderdag gestegen naar een nieuw recordniveau. De Nederlandse chipmachinefabrikant verstevigt daarmee zijn positie als waardevolste bedrijf van Europa.
3 uur geleden