Pensioenfonds hoeft deelnemer geen uitstel te geven voor overgang
ROTTERDAM (ANP) - Het Beroepspensioenfonds Loodsen (BPL) hoeft een deelnemer geen uitstel te geven voor de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel, waar BPL op 1 januari als eerste toe overgaat. Volgens de rechtbank in Rotterdam weegt de wens van de deelnemer om langer de nieuwe situatie te kunnen bestuderen niet op tegen de extra kosten die uitstel voor BPL zou betekenen.
BPL maakte vorige maand bekend aan het begin van het nieuwe jaar over te gaan op het nieuwe pensioenstelsel, waarvoor pensioenfondsen tot uiterlijk 1 januari 2028 hebben. Deelnemers hadden daardoor een maand om zich te verdiepen in de verandering, maar een individuele deelnemer had via een kort geding drie maanden voorbereidingstijd geëist.
"De gevolgen van uitstel voor het pensioenfonds wegen volgens de rechter zwaarder dan die van eiser. Het fonds heeft aangekondigd dat als zij moet uitstellen voor één gepensioneerde, dat zij dit ook voor de overige deelnemers en gepensioneerden zal gaan doen. Bovendien kost collectief uitstel waarschijnlijk veel geld. Gedaagde heeft op zitting gezegd dat dit in de tonnen zal lopen, mogelijk meer", schrijft de rechtbank in een verklaring.
Meer uit Financieel
STRAATSBURG (ANP/AFP) - Zowel de Eurocommissaris voor de industrie, Stéphane Séjourné, als het Europees Parlement hamert er in een debat in Straatsburg op dat de EU minder afhankelijk moet worden van zeldzame grondstoffen uit China. Het gaat bijvoorbeeld om lithium en nikkel, die belangrijk zijn voor de productie van batterijen en accu's. Daarmee zijn ze essentieel voor de auto-, technologie- en defensie-industrie.
17 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met nieuwe veiligheidsregels voor speelgoed. De EU-lidstaten waren daar al eerder mee akkoord gegaan. Deze regels moeten kinderen beter beschermen tegen gevaarlijk speelgoed.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Frankrijk hebben een onderzoek geopend naar eBay. Via die Amerikaanse onlinemarktplaats zouden illegale producten worden verkocht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tot nu toe iets minder aankopen gedaan in aanloop naar Black Friday en Cyber Monday dan vorig jaar. Dit meldt iDEAL, dat de cijfers rond het koopjesfestijn dagelijks bijhoudt.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Nederland opstappende passagiers op Schiphol worden benadeeld ten opzichte van overstappers op de luchthaven, vindt easyJet-directeur William Vet. De landendirecteur voor Nederland wijst op de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de luchthaven en de Nederlandse vliegbelastingen. Die drukken zwaarder op vluchten voor vertrekkers vanuit Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".
3 uur geleden