Pensioenfonds hoeft deelnemer geen uitstel te geven voor overgang
ROTTERDAM (ANP) - Het Beroepspensioenfonds Loodsen (BPL) hoeft een deelnemer geen uitstel te geven voor de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel, waar BPL op 1 januari als eerste toe overgaat. Volgens de rechtbank in Rotterdam weegt de wens van de deelnemer om langer de nieuwe situatie te kunnen bestuderen niet op tegen de extra kosten die uitstel voor BPL zou betekenen.
BPL maakte vorige maand bekend aan het begin van het nieuwe jaar over te gaan op het nieuwe pensioenstelsel, waarvoor pensioenfondsen tot uiterlijk 1 januari 2028 hebben. Deelnemers hadden daardoor een maand om zich te verdiepen in de verandering, maar een individuele deelnemer had via een kort geding drie maanden voorbereidingstijd geëist.
"De gevolgen van uitstel voor het pensioenfonds wegen volgens de rechter zwaarder dan die van eiser. Het fonds heeft aangekondigd dat als zij moet uitstellen voor één gepensioneerde, dat zij dit ook voor de overige deelnemers en gepensioneerden zal gaan doen. Bovendien kost collectief uitstel waarschijnlijk veel geld. Gedaagde heeft op zitting gezegd dat dit in de tonnen zal lopen, mogelijk meer", schrijft de rechtbank in een verklaring.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse vliegtuigbouwer Boeing heeft de Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA gevraagd zijn 777-vrachtvliegtuig tijdelijk vrij te stellen van een uitstootregel die eind 2027 ingaat. Daarbij verwijst Boeing naar een wereldwijd tekort aan dit soort brede vrachttoestellen.
6 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag hoger gesloten. Het optimisme werd aangejaagd door techbedrijven als Oracle. Dat aandeel steeg 6,6 procent.
46 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering gaat de komende dagen in beroep tegen de uitspraak van een rechtbank in Parijs vrijdag over een tijdelijke blokkade van Shein in het land. Frankrijk wilde Shein drie maanden blokkeren omdat op de Chinese webwinkel op kinderen lijkende sekspoppen en wapens werden verkocht. Maar de rechtbank vond zo'n maatregel buiten proportie.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol zijn vrijdag naar schatting 20.000 koffers achtergebleven door een storing in een deel van het bagagesysteem. De storing duurde uren. Pas aan het einde van de middag meldde het vliegveld dat de storing in Vertrekhal 2 was verholpen. Gedurende de dag is een deel van de ingecheckte ruimbagage niet met de geplande vluchten meegenomen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam liet vrijdag weinig verandering zien. Beleggers deden het rustiger aan na de flinke winsten donderdag. De Europese Centrale Bank (ECB) kwam die dag met een rentebesluit en hield de rente in de eurozone voor de vierde keer op rij onveranderd op 2 procent.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL wil een rechtszaak aanspannen vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om het bedrijf geen subsidie te geven. Het kabinet besloot vrijdag dat het bezorgbedrijf vanaf 1 juli 2026 twee dagen mag doen over het bezorgen van de post die onder de zogeheten universele postdienst (UPD) valt en vanaf juli 2027 drie dagen. Maar door de lange bezorgtijd is de overheidssubsidie volgens het kabinet niet nodig.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken heeft een boete gekregen van 1,5 miljoen euro om blikjes zonder statiegeld. Volgens het Openbaar Ministerie vulde de bierbrouwer tussen 1 en 11 april 2023 nog ruim 7,2 miljoen blikjes bier zonder statiegeld. Deze blikjes zijn vervolgens op de markt gebracht, ondanks dat statiegeld op blik toen al verplicht was.
6 uur geleden