Pensioenfonds hoeft deelnemer geen uitstel te geven voor overgang
ROTTERDAM (ANP) - Het Beroepspensioenfonds Loodsen (BPL) hoeft een deelnemer geen uitstel te geven voor de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel, waar BPL op 1 januari als eerste toe overgaat. Volgens de rechtbank in Rotterdam weegt de wens van de deelnemer om langer de nieuwe situatie te kunnen bestuderen niet op tegen de extra kosten die uitstel voor BPL zou betekenen.
BPL maakte vorige maand bekend aan het begin van het nieuwe jaar over te gaan op het nieuwe pensioenstelsel, waarvoor pensioenfondsen tot uiterlijk 1 januari 2028 hebben. Deelnemers hadden daardoor een maand om zich te verdiepen in de verandering, maar een individuele deelnemer had via een kort geding drie maanden voorbereidingstijd geëist.
"De gevolgen van uitstel voor het pensioenfonds wegen volgens de rechter zwaarder dan die van eiser. Het fonds heeft aangekondigd dat als zij moet uitstellen voor één gepensioneerde, dat zij dit ook voor de overige deelnemers en gepensioneerden zal gaan doen. Bovendien kost collectief uitstel waarschijnlijk veel geld. Gedaagde heeft op zitting gezegd dat dit in de tonnen zal lopen, mogelijk meer", schrijft de rechtbank in een verklaring.
Meer uit Financieel
ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.
8 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.
12 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.
14 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.
15 uur geleden