Pensioenfonds hoeft deelnemer geen uitstel te geven voor overgang
ROTTERDAM (ANP) - Het Beroepspensioenfonds Loodsen (BPL) hoeft een deelnemer geen uitstel te geven voor de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel, waar BPL op 1 januari als eerste toe overgaat. Volgens de rechtbank in Rotterdam weegt de wens van de deelnemer om langer de nieuwe situatie te kunnen bestuderen niet op tegen de extra kosten die uitstel voor BPL zou betekenen.
BPL maakte vorige maand bekend aan het begin van het nieuwe jaar over te gaan op het nieuwe pensioenstelsel, waarvoor pensioenfondsen tot uiterlijk 1 januari 2028 hebben. Deelnemers hadden daardoor een maand om zich te verdiepen in de verandering, maar een individuele deelnemer had via een kort geding drie maanden voorbereidingstijd geëist.
"De gevolgen van uitstel voor het pensioenfonds wegen volgens de rechter zwaarder dan die van eiser. Het fonds heeft aangekondigd dat als zij moet uitstellen voor één gepensioneerde, dat zij dit ook voor de overige deelnemers en gepensioneerden zal gaan doen. Bovendien kost collectief uitstel waarschijnlijk veel geld. Gedaagde heeft op zitting gezegd dat dit in de tonnen zal lopen, mogelijk meer", schrijft de rechtbank in een verklaring.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Europese aandelenmarkten daalden dinsdag tot het laagste niveau in een maand door de groeiende vrees onder beleggers voor een AI-bubbel. Ook op Wall Street kleurden de koersenborden opnieuw rood. In Amsterdam ging AkzoNobel (min 3,3 procent) flink omlaag.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland zwakken af, maar volgens werkgevers gaat dit proces te langzaam. Werkgeversvereniging AWVN vreest dat hogere loonkosten op lange termijn het concurrentievermogen verder uithollen en investeringsbeslissingen in het nadeel van Nederland doen uitvallen.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Axalta Coating Systems behoorde dinsdag tot de winnaars op de beurzen in New York. Amerikaanse beleggers reageerden verheugd op de aankondiging dat het verfbedrijf gaat fuseren met zijn Nederlandse branchegenoot AkzoNobel. Door de fusie ontstaat de op een na grootste verf- en coatingsfabrikant ter wereld, na Sherwin-Williams. Axalta steeg 2,3 procent.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel consumenten ondervinden moeilijkheden bij het vergelijken van energiecontracten en aanbiedingen, concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek. Om de transparantie en vergelijkbaarheid te vergroten, start de ACM een nieuw onderzoek naar manieren om deze processen te verbeteren.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Ierse politicus Paschal Donohoe krijgt een hoge positie binnen de Wereldbank, maakt het instituut voor ontwikkelingsfinanciering bekend. Hij legt daarom zijn functie van minister van Financiën van Ierland neer en zwaait af als voorzitter van de Eurogroep.
3 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall verwacht dat de jaarlijkse omzet tegen 2030 ongeveer vervijfvoudigt ten opzichte van de behaalde 9,8 miljard euro vorig jaar. Topman Armin Papperger voorziet dat de jaarlijkse inkomsten dan 50 miljard euro bedragen, zei hij dinsdag. Het geld stroomt al tijden binnen bij de wapenfabrikant, nu Europese regeringen honderden miljarden vrijmaken voor herbewapening en defensieversterking.
4 uur geledenUTRECHT(ANP) - Het is nog lastig om te zeggen of de fusie tussen verf- en coatingconcerns AkzoNobel en Axalta goed of slecht nieuws is voor werknemers in Nederland, reageert FNV. Vakbondsbestuurder Esam Laassal geeft aan dat het hem nu nog onduidelijk is wat de samenvoeging betekent voor de werkgelegenheid in Nederland.
4 uur geleden