Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pensioenfonds ABP was vorig jaar 1,5 miljard kwijt aan bonussen

Pensioenfonds ABP was vorig jaar 1,5 miljard kwijt aan bonussen

AMSTERDAM (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP betaalde vorig jaar ruim 1,5 miljard euro aan bonussen, circa de helft meer dan een jaar eerder. Dit komt naar voren uit het jaarverslag van het grootste pensioenfonds van Nederland.

Het gaat om zogeheten prestatievergoedingen die onderdeel uitmaken van de beleggingskosten. ABP belegt namelijk veel geld in bijvoorbeeld vastgoed of hedgefondsen. Dan is het heel normaal dat er prestatievergoedingen worden uitgekeerd als er voldoende rendement wordt gemaakt.

De enorme toename is opmerkelijk omdat ABP net als de andere grote pensioenfondsen al lange tijd moeilijk heeft en er nog steeds pensioenkortingen dreigen. Dat laatste komt echter vooral door de langdurig lage rente. Daardoor komen de verplichtingen van het fonds in berekeningen veel hoger uit.

Ondanks de coronacrisis was 2020 wel een redelijk goed beleggingsjaar. De virusuitbraak zorgde in februari en maart wel voor een fikse koersval op de beurzen. Maar dankzij de enorme steunpakketten van centrale banken en overheden en de komst van de eerste coronavaccins maakte bijvoorbeeld de bekende AEX-index daarna weer een stevig herstel door. ABP sloot het jaar uiteindelijk af met een beleggingsrendement van 6,6 procent. Dat komt neer op een bedrag van 30,6 miljard euro.

ABP maakte vorige maand bekend dat zijn financiële positie in het eerste kwartaal van dit jaar weer aanzienlijk is verbeterd. Toch is er nog steeds een risico dat het fonds de pensioenen komende jaren alsnog een keer moet verlagen. "De economische vooruitzichten blijven onzeker", benadrukte ABP-voorzitter Corien Wortmann-Kool.

Meer uit Financieel

Nexperia beticht Chinese eigenaar van verschroeide-aardetactiek

AMSTERDAM (ANP) - Nexperia beschuldigt zijn Chinese eigenaar Wingtech van een tactiek "van de verschroeide aarde" in pogingen om de controle over de Nijmeegse chipmaker terug te krijgen, insinuerend dat de topman liever bedrijfswaarde vernietigt dan concessies doet. Dat zei een advocaat namens het bedrijf bij de ondernemingskamer in Amsterdam.

36 minuten geleden
Tsjechisch defensiebedrijf CSG wil beursnotering op Damrak

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - Defensiebedrijf Czechoslovak Group (CSG) wil in de komende weken naar de beurs van Amsterdam. De in Praag gevestigde wapenproducent is van plan voor 750 miljoen euro aan nieuwe aandelen te verkopen op het Damrak. Ook wil een aandeelhouder al bestaande aandelen verkopen. Ingewijden spraken onlangs tegenover persbureau Bloomberg de verwachting uit dat het bedrijf met de beursnotering minstens 3 miljard euro zou kunnen ophalen.

1 uur geleden
Franse bankpresident: land dreigt in gevarenzone te komen

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk dreigt in de problemen te komen als het begrotingstekort 5 procent van het bruto binnenlands product (bbp) overstijgt in 2026. Dat zegt de president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau.

2 uur geleden
AEX opent licht lager en beweegt van de 1000-puntengrens af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is woensdag licht lager geopend. Daarmee bewoog de hoofdindex iets weg van de historische mijlpaal van 1000 punten, na het bereiken van een nieuwe recordslotstand dinsdag.

2 uur geleden
Eurostar vervoert voor het eerst ruim 20 miljoen reizigers

LONDEN (ANP/BELGA) - Eurostar heeft vorig jaar meer dan 20 miljoen reizigers vervoerd via zijn hogesnelheidstreinen, een nieuw record. Vooral tussen Amsterdam en Londen groeide het aantal reizigers.

2 uur geleden
Reuters: China houdt nu zelf hoogwaardige AI-chips uit VS tegen

BEIJING (ANP) - China ontmoedigt lokale bedrijven nu zelf om hoogwaardige AI-chips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Autoriteiten hebben deze week tegen douanepersoneel gezegd dat de H200-chips het land niet in mogen. De overheid raadt bedrijven af de chips te kopen, tenzij dit noodzakelijk is, melden bronnen aan persbureau Reuters. "De bewoording is zo streng dat het in feite neerkomt op een verbod", zegt een van hen.

3 uur geleden
Handelsoverschot China groeit ondanks dalende export naar VS

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het Chinese handelsoverschot blijft groeien en is aan het eind van 2025 op een recordhoogte van 1,2 biljoen dollar uitgekomen. Dat terwijl de export naar de VS verder daalt. China richt zich nadrukkelijk op de rest van de wereld.

3 uur geleden