Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pensioenfonds ABP belegt ook niet meer in Alphabet en Meta

Pensioenfonds ABP belegt ook niet meer in Alphabet en Meta

AMSTERDAM (ANP) - Ambtenarenpensioenfonds ABP is niet alleen gestopt met beleggen in autofabrikant Tesla, maar heeft ook zijn belangen in Google-moederbedrijf Alphabet en Facebook-eigenaar Meta Platforms verkocht. Dat heeft bestuursvoorzitter Harmen van Wijnen gezegd in een interview met Het Financieele Dagblad.

ABP presenteert regelmatig lijsten met bedrijven waarin het belegt. De laatste dateert van eind derde kwartaal vorig jaar. Het FD ontdekte dat de namen van Alphabet en Meta daarop niet meer zijn terug te vinden. In totaal nam het pensioenfonds volgens de krant afscheid van zo'n negenhonderd van de 2000 bedrijven waarin het belegde. Eerder was al bekend dat Tesla van de lijst was verdwenen.

Volgens Van Wijnen is zijn fonds anders gaan beleggen. "Naast rendement hechten wij waarde aan vier thema's: klimaat, biodiversiteit, mensenrechten en goed bestuur. Al onze beleggingen hebben wij langs deze criteria gelegd en dan vallen er dus negenhonderd af, waarvan deze drie. Zo blijven bedrijven over die risico's voldoende beheren en goede investeringen zijn."

De bestuursvoorzitter gaat niet op de individuele afwegingen in, maar voegt toe dat bij de besluiten meerdere factoren een rol kunnen spelen. Bij de categorie goed bestuur alleen al gaat het om de antwoorden op meerdere vragen. "Is er een integer bestuur, hoe is het personeelsbeleid geregeld en is er sprake van voldoende medezeggenschap? Bij Tesla speelde, zoals ABP al eerder heeft gezegd, de hoge beloning van de bestuurder een rol."

Meer uit Financieel

Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

13 minuten geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

43 minuten geleden
China opent grootste Legoland ter wereld in Shanghai

SJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.

1 uur geleden
OPEC+ draait oliekraan verder open dan verwacht

WENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.

1 uur geleden
Vietnam boekt hoogste economische groei in tien jaar

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.

3 uur geleden
Bloomberg: OPEC+ pompt in augustus 550.000 vaten extra olie

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.

4 uur geleden
Maleisië plaatst grote vliegtuigorder bij Airbus

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een grote order ter waarde van 20 miljard dollar (17 miljard euro) ontvangen van Maleisische luchtvaartmaatschappijen. De deals werden beklonken door de Maleisische premier Anwar Ibrahim die een handelsmissie in Europa heeft afgerond.

4 uur geleden