Pensioenfederatie: vier op de vijf fondsen verhogen pensioenen
DEN HAAG (ANP) - Ruwweg vier op de vijf pensioenfondsen verhogen de pensioenen volgend jaar. Soms worden de pensioenen volledig aangepast aan de inflatie, maar vaker gaat het om een gedeeltelijke verhoging. De verhoging komt gemiddeld iets onder de 2 procent uit, heeft de Pensioenfederatie becijferd.
Voorzitter Ger Jaarsma spreekt van "mooi nieuws". Wel is volgens hem een nuance op zijn plaats, omdat fondsen de pensioenen soms niet of maar heel weinig verhogen.
"Bijvoorbeeld omdat ze last hebben van veranderende economische omstandigheden zoals de dalende rente. Je ziet daaraan dat pensioenfondsen altijd een zorgvuldige afweging maken als het gaat om verhogen. Daarbij wordt ook nadrukkelijk naar de lange termijn gekeken. Soms laat de financiƫle situatie van een fonds het dan helaas niet toe om de pensioenen te verhogen", aldus Jaarsma.
Besluitvorming
"En omdat pensioenfondsen op een goede en zorgvuldige manier willen overgaan naar het vernieuwde pensioenstelsel, wordt ook dat betrokken bij de besluitvorming", voegt hij toe.
Ambtenarenfonds ABP, het grootste fonds van Nederland, kondigde al aan dat zijn ruim 3 miljoen deelnemers 1,84 procent meer pensioen tegemoet kunnen zien. Maar zorgfonds PFZW, dat de pensioenen van ruim 2 miljoen mensen beheert, maakte eerder bekend dat de pensioenen daar niet omhoog gaan.
De Pensioenfederatie heeft nog niet van alle fondsen de gegevens binnen. Van circa 12 procent van de fondsen is nog niet bekend of de pensioenen in 2025 worden verhoogd.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
12 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
15 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
17 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
18 uur geleden