Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Pensioenfederatie doet niet meer mee aan Woontop minister Keijzer

Pensioenfederatie doet niet meer mee aan Woontop minister Keijzer

DEN HAAG (ANP) - De Pensioenfederatie doet niet meer mee aan de Woontop van minister Mona Keijzer volgende week. Eerder zou de brancheorganisatie van pensioenfondsen hier wel aan meedoen, maar zegt nu niet van tevoren al te kunnen beloven een bepaald bedrag te investeren of een bepaald aantal woningen te kunnen bouwen. Hierover afspraken maken met verschillende partijen is echter wel de bedoeling van de Woontop.

Het kabinet wil de komende jaren 100.000 nieuwe huizen per jaar bouwen om het woningtekort tegen te gaan. Onder meer pensioenfondsen investeren in de woningbouw. Maar woningbouwprojecten worden duurder door bijvoorbeeld de hoge grondprijzen en opgelopen bouwkosten en daardoor kunnen investeringen in betaalbare woningbouw "steeds moeilijker uit", aldus de Pensioenfederatie. Behalve pensioenfondsen doen ook bijvoorbeeld woningcorporaties, provincies en de Vereniging van Institutionele Beleggers in Vastgoed (IVBN) mee met de Woontop.

"We hebben van meet af aan toegelicht dat pensioenfondsen niet zomaar een 'toezegging' kunnen doen voor een bepaald aantal te bouwen woningen of een specifiek geldbedrag dat geïnvesteerd kan worden. Om een goed rendement voor werkenden en gepensioneerden te realiseren is een goede balans in de beleggingsportefeuille cruciaal", licht voorzitter Ger Jaarsma van de Pensioenfederatie toe.

Voorstellen

Wel zegt de Pensioenfederatie in gesprek te blijven met onder anderen de woonminister over betaalbare woningbouw. De brancheorganisatie wil volgens een woordvoerder wel een steun toezeggen aan gemaakte afspraken op de Woontop, maar beloftes maken gaat te ver.

De brancheorganisatie heeft een aantal voorstellen aan de overheid gedaan zodat pensioenfondsen beter kunnen investeren in woningbouw. Bijvoorbeeld meer bouwgrond beschikbaar maken, vergunningsprocessen inkorten en makkelijker maken en garanderen dat nieuwbouwprojecten een aansluiting op het drukke stroomnet kunnen krijgen. Pas dan kan de Pensioenfederatie meepraten over beloftes, zegt de woordvoerder.

Meer uit Financieel

AEX eindigt flink hoger, ABN AMRO grote winnaar

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX is woensdag met een duidelijke winst de handel uitgegaan. Na een tegenvallende dinsdag was de stemming op het Damrak weer goed. ABN AMRO was daarin de uitblinker. De bank boekte een plus van bijna 9 procent.

1 uur geleden
OPEC verlaagt verwachting wereldwijde olievraag door hoge prijzen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC heeft de verwachting voor de groei van de wereldwijde vraag naar olie voor dit jaar verlaagd. Dat heeft te maken met de forse prijsstijgingen van ruwe olie door de oorlog in het Midden-Oosten. OPEC verwacht echter dat de vraag volgend jaar sterker zal herstellen dan eerder werd voorzien.

1 uur geleden
CO2-heffing industrie levert voor het eerst geld op

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst sinds de CO2-heffing voor de industrie bestaat, heeft de overheid er in 2025 geld aan overgehouden. Volgens de Nederlandse Emissieautoriteit (NEa) moeten bedrijven samen tussen de 37 en 97 miljoen euro betalen aan CO2-heffing.

2 uur geleden
Beleggers in New York schrikken van stijging producentenprijzen

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag overwegend met verliezen aan de handelsdag begonnen. Beleggers schrokken van de sterk gestegen producentenprijzen, die aangeven welke afzetprijzen fabrikanten voor hun producten vragen. Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn de energieprijzen hard gestegen en producenten rekenen dit door in hun verkoopprijzen. Dat kan de inflatie aanwakkeren, wat doorgaans slecht valt bij beleggers.

3 uur geleden
Massale overstap naar vaste energiecontracten direct na oorlog

DEN HAAG (ANP) - Direct na het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten eind februari, stapten opvallend veel mensen over naar een vast energiecontract, stelt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vast. Door de stijgende energieprijzen gingen veel consumenten direct kritischer kijken naar hun energiecontract, vooral degenen met een variabel contract.

4 uur geleden
Turkije en Armenië hervatten handelsbetrekkingen na 33 jaar

ANKARA (ANP/AFP) - Turkije en Armenië gaan na 33 jaar hun handelsbetrekkingen formeel hervatten. Dat heeft een woordvoerder van het Turkse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag gezegd.

4 uur geleden
Brussel wil één ticket voor treinreizen in EU met overstap

BRUSSEL (ANP) - Treinreizigers moeten één ticket kunnen boeken voor een reis met verschillende EU-spoorwegmaatschappijen. Dat staat in een voorstel dat de Europese Commissie woensdag heeft gepresenteerd.

5 uur geleden