Pensioenfederatie doet niet meer mee aan Woontop minister Keijzer
DEN HAAG (ANP) - De Pensioenfederatie doet niet meer mee aan de Woontop van minister Mona Keijzer volgende week. Eerder zou de brancheorganisatie van pensioenfondsen hier wel aan meedoen, maar zegt nu niet van tevoren al te kunnen beloven een bepaald bedrag te investeren of een bepaald aantal woningen te kunnen bouwen. Hierover afspraken maken met verschillende partijen is echter wel de bedoeling van de Woontop.
Het kabinet wil de komende jaren 100.000 nieuwe huizen per jaar bouwen om het woningtekort tegen te gaan. Onder meer pensioenfondsen investeren in de woningbouw. Maar woningbouwprojecten worden duurder door bijvoorbeeld de hoge grondprijzen en opgelopen bouwkosten en daardoor kunnen investeringen in betaalbare woningbouw "steeds moeilijker uit", aldus de Pensioenfederatie. Behalve pensioenfondsen doen ook bijvoorbeeld woningcorporaties, provincies en de Vereniging van Institutionele Beleggers in Vastgoed (IVBN) mee met de Woontop.
"We hebben van meet af aan toegelicht dat pensioenfondsen niet zomaar een 'toezegging' kunnen doen voor een bepaald aantal te bouwen woningen of een specifiek geldbedrag dat geïnvesteerd kan worden. Om een goed rendement voor werkenden en gepensioneerden te realiseren is een goede balans in de beleggingsportefeuille cruciaal", licht voorzitter Ger Jaarsma van de Pensioenfederatie toe.
Voorstellen
Wel zegt de Pensioenfederatie in gesprek te blijven met onder anderen de woonminister over betaalbare woningbouw. De brancheorganisatie wil volgens een woordvoerder wel een steun toezeggen aan gemaakte afspraken op de Woontop, maar beloftes maken gaat te ver.
De brancheorganisatie heeft een aantal voorstellen aan de overheid gedaan zodat pensioenfondsen beter kunnen investeren in woningbouw. Bijvoorbeeld meer bouwgrond beschikbaar maken, vergunningsprocessen inkorten en makkelijker maken en garanderen dat nieuwbouwprojecten een aansluiting op het drukke stroomnet kunnen krijgen. Pas dan kan de Pensioenfederatie meepraten over beloftes, zegt de woordvoerder.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.
1 uur geledenANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.
4 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.
5 uur geledenBUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.
5 uur geleden