Pensioenfederatie doet niet meer mee aan Woontop minister Keijzer
DEN HAAG (ANP) - De Pensioenfederatie doet niet meer mee aan de Woontop van minister Mona Keijzer volgende week. Eerder zou de brancheorganisatie van pensioenfondsen hier wel aan meedoen, maar zegt nu niet van tevoren al te kunnen beloven een bepaald bedrag te investeren of een bepaald aantal woningen te kunnen bouwen. Hierover afspraken maken met verschillende partijen is echter wel de bedoeling van de Woontop.
Het kabinet wil de komende jaren 100.000 nieuwe huizen per jaar bouwen om het woningtekort tegen te gaan. Onder meer pensioenfondsen investeren in de woningbouw. Maar woningbouwprojecten worden duurder door bijvoorbeeld de hoge grondprijzen en opgelopen bouwkosten en daardoor kunnen investeringen in betaalbare woningbouw "steeds moeilijker uit", aldus de Pensioenfederatie. Behalve pensioenfondsen doen ook bijvoorbeeld woningcorporaties, provincies en de Vereniging van Institutionele Beleggers in Vastgoed (IVBN) mee met de Woontop.
"We hebben van meet af aan toegelicht dat pensioenfondsen niet zomaar een 'toezegging' kunnen doen voor een bepaald aantal te bouwen woningen of een specifiek geldbedrag dat geïnvesteerd kan worden. Om een goed rendement voor werkenden en gepensioneerden te realiseren is een goede balans in de beleggingsportefeuille cruciaal", licht voorzitter Ger Jaarsma van de Pensioenfederatie toe.
Voorstellen
Wel zegt de Pensioenfederatie in gesprek te blijven met onder anderen de woonminister over betaalbare woningbouw. De brancheorganisatie wil volgens een woordvoerder wel een steun toezeggen aan gemaakte afspraken op de Woontop, maar beloftes maken gaat te ver.
De brancheorganisatie heeft een aantal voorstellen aan de overheid gedaan zodat pensioenfondsen beter kunnen investeren in woningbouw. Bijvoorbeeld meer bouwgrond beschikbaar maken, vergunningsprocessen inkorten en makkelijker maken en garanderen dat nieuwbouwprojecten een aansluiting op het drukke stroomnet kunnen krijgen. Pas dan kan de Pensioenfederatie meepraten over beloftes, zegt de woordvoerder.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.
5 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.
5 uur geleden