Pensioenconflict kost Franse spoorwegen honderden miljoenen
PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Stakende medewerkers hebben het Franse nationale spoorbedrijf SNCF al 400 miljoen euro aan omzet gekost. "Dat is al een fors bedrag", zegt topman Jean-Pierre Farandou in een interview met Le Monde.
Het conflict over de pensioenhervormingen van de regering duurt inmiddels al zo'n drie weken. Door de acties wordt het treinverkeer ook op kerstavond ernstig ontregeld. Dat verstoort de reisplannen van Fransen die voor de kerst naar familie wilden reizen.
Een einde aan het conflict is nog niet in zicht. President Emmanuel Macron wil het pensioenstelsel moderniseren door 42 afzonderlijke regelingen samen te voegen. Tegenstanders hebben uiteenlopende redenen om zich tegen de plannen te verzetten. Ze vrezen bijvoorbeeld dat ze later met pensioen kunnen of er financieel op achteruitgaan.
De regering maakte maandag bekend dat op 7 januari weer wordt gepraat met vakbonden en andere betrokken partijen.
Meer uit Buitenland
GRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
10 minuten geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met nieuwe bombardementen op Iran als dat land niet akkoord gaat met Amerikaanse eisen. "Als ze niet instemmen, beginnen de bombardementen", schrijft Trump op zijn Truth Social.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het verzoek van Marius Borg Høiby om zijn voorarrest om te zetten in huisarrest met een enkelband is door de rechtbank in Oslo afgewezen. Dat meldt Noorse persbureau NTB.
5 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Maxime Prévot, heeft de Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, opnieuw op zijn taken gewezen. White haalde via X opnieuw uit naar de Belgische regering vanwege het besluit van het Antwerpse parket om een zaak over joodse rituele besnijders door de rechter te laten behandelen.
5 uur geleden